Wielkopolskie - wycieczki klasowe

poniedziałek, 10 październik 2016 21:24

Westernland - Dziki Zachód w Wielkopolsce

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Kowboje, Indianie, traperzy i poszukiwacze złota. Westernland to prawdziwa gratka dla młodych miłośników Dzikiego Zachodu. 
wtorek, 04 październik 2016 10:07

Wiatraki w Osiecznej

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Różnorodne ukształtowanie terenu, bogata szata roślinna, oraz malownicze jezioro Łoniewskie to zaledwie niektóre atuty niewielkiego miasteczka jakim jest Osieczna.
czwartek, 13 październik 2016 08:34

Arboretum Kórnik

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
W Kórniku niedaleko Poznania, wśród niezwykłych drzew i krzewów czeka na uczniów wspaniała lekcja przyrody. 
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Gniezno jest chyba jednym z najbardziej oczywistych miejsc do odwiedzenia dla każdej wycieczki, której celem jest pokazanie uczniom miejsc, w których powstawała Polska: zapraszamy do Muzeum Początków Państwa Polskiego.
wtorek, 26 wrzesień 2017 08:41

Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Muzeum mieści się w klasycystycznym pałacu z końca XVIII wieku, należącym do pereł polskiej architektury. Jest on dziełem wybitnego architekta Stanisława Zawadzkiego. Zbudowany na planie podkowy, posiada monumentalny portyk joński, neopalladiańskie arkadowe galerie, strojne panoplia oraz charakterystyczne oficyny z łamanymi dachami.
czwartek, 27 kwiecień 2017 07:49

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy to wspaniałe miejsce, gdzie historia spotyka się z naturą. Muzeum posiada nie tylko pięknie odrestaurowany osiemnastowieczny pałac, ale także ponad dziesięciohektarowy park w stylu angielskim, nazrywany przez wiele osób „Wielkopolskimi Łazienkami”.
poniedziałek, 10 grudzień 2018 14:48

Laboratorium Wyobraźni

Oceń ten artykuł
(24 głosów)
Laboratorium Wyobraźni to pierwsze w Poznaniu centrum nauki będące częścią Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Działa od 2015 roku. Wizyta w Laboratorium Wyobraźni pozwala na zdobycie wiedzy, zrozumienie otaczających zjawisk i pobudzenie ciekawości świata.
piątek, 14 październik 2016 11:44

Muzeum Historii Przemysłu

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku powstało 1 stycznia 1981r. Mieści się w dawnej fabryce sukna A. G. Fiedlerów, która powstała w latach 1824 – 1826. Budynek jest jednym z nielicznych zachowanych zabytków techniki w Europie z początku XIX stulecia.