Wycieczki szkolne do Krakowa

wtorek, 04 październik 2016 14:59

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
  Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK jest pierwszym muzeum zbudowanym od podstaw w powojennej Polsce.
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema jest to plenerowa ekspozycja prawie sześćdziesięciu instalacji edukacyjnych, usytuowana w Parku Lotników Polskich. Na sześciu hektarach parkowej zieleni znajdują się oryginalne, duże urządzenia, których zadaniem jest pobudzać do myślenia i uczyć, ale również, bawić tak, by przyswajanie wiedzy stało się przyjemnością, niezależnie od wieku. Urządzenia rozmieszczone są w grupach tematycznych obejmujących optykę, hydrostatykę, akustykę i mechanikę.
czwartek, 16 listopad 2017 12:19

Zamek Królewski na Wawelu

Oceń ten artykuł
(8 głosów)
  Wzgórze wawelskie jest dla Krakowa tym, czym Akropol dla starożytnych Aten lub Wzgórze Kapitolińskie dla Rzymu.
wtorek, 30 kwiecień 2019 11:32

GoKidz - Galaktyczne centrum zabawy w Krakowie

Oceń ten artykuł
(12 głosów)
Nie tylko w przerwie między zwiedzaniem wystaw, galerii, Zamku Królewskiego, ale także specjalnie dla tego miejsca warto odwiedzić Kraków. GoKidz to ogromny i nowoczesny Park Rozrywki dla dzieci. Zlokalizowany co prawda poza ścisłym centrum miasta, ale łatwo dostępny zarówno dla podróżujących samochodem, autobusem, jak i komunikacją miejską. Na 2000 m2 przestrzeni mieści się cała gama atrakcji ruchowych, w wir których bez skrępowania wchodzą nawet nastolatkowie. 
poniedziałek, 04 wrzesień 2017 11:46

Krakowski Teatr Scena STU

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Teatr STU został założony w 1966 roku przez Krzysztofa Jasińskiego, który kieruje nim do chwili obecnej. To ewenement na polskiej mapie teatralnej.
niedziela, 09 lipiec 2017 15:08

Fabryka Schindlera

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa Fabryka Emalia Oskara Schindlera mieści się na krakowskim Zabłociu w budynku administracyjnym dawnej fabryki naczyń emaliowanych znanej jako Deutsche Emailwarenfabrik (DEF) Oskara Schindlera.
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Alma Mater Jagellonica. Najstarsza uczelnia w Polsce i jeden z najstarszych uniwersytetów w Polsce. Założony w 1364 roku w Krakowie z fundacji Kazimierza III Wielkiego przez wieki kształcił wielu najbardziej słynnych Polaków. Sam w sobie jest wspaniałą lekcją historii.
czwartek, 06 lipiec 2017 09:58

Celestat

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Budynek zwany Celestatem (tj. strzelnicą, od niem. Zielstätte) ulokowany w Ogrodzie Strzeleckim to autentyczna, historyczna siedziba Bractwa Kurkowego.