Zmień swoje ustawienia cookies

Wycieczki szkolne do Krakowa

wtorek, 04 październik 2016 08:09

Pracownia i Muzeum Witrażu

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
W Krakowie mieści się Muzeum Witrażu ze wspaniałą pracownią, w której okna stają się po prostu piękne... 
czwartek, 13 październik 2016 21:57

Muzeum Etnograficzne w Krakowie

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Muzeum w środku wielkiego miasta, w którym zgromadzonych jest ponad 80 tys. eksponatów kultury ludowej. 
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema jest to plenerowa ekspozycja prawie sześćdziesięciu instalacji edukacyjnych, usytuowana w Parku Lotników Polskich. Na sześciu hektarach parkowej zieleni znajdują się oryginalne, duże urządzenia, których zadaniem jest pobudzać do myślenia i uczyć, ale również, bawić tak, by przyswajanie wiedzy stało się przyjemnością, niezależnie od wieku. Urządzenia rozmieszczone są w grupach tematycznych obejmujących optykę, hydrostatykę, akustykę i mechanikę.
wtorek, 20 czerwiec 2017 13:25

Pałac Krzysztofory

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Pałac pod Krzysztofory, popularnie zwany Krzysztofory to zabytkowa kamienica w Krakowie przy ul. Szczepańskiej 2 na rogu Rynku Głównego 35. Budynek jest siedzibą Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.
środa, 21 czerwiec 2017 15:25

Apteka pod Orłem

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Bazą scenariusza wystawy są wspomnienia Tadeusza Pankiewicza, właściciela apteki i świadka wydarzeń, opublikowane po raz pierwszy tuż po wojnie w książce Apteka w getcie krakowskim.
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Siedzibą Muzeum Historycznego Miasta Krakowa jest budynek położony w malowniczej scenerii Zwierzyńca, u stóp salwatorskiego wzgórza. Dom początkowo parterowy, a od 1912 r. po przebudowie jednopiętrowy, był własnością majstra murarskiego Jana Florczyka i figurował pod adresem Zwierzyniec 218.
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Przy ul. Pomorskiej 2 w trakcie wojny znajdowała się siedziba gestapo. Z tego okresu zachowały się cele dawnego aresztu- miejsca, w których torturowano i mordowano Polaków.
sobota, 04 listopad 2017 20:15

Muzeum Narodowe w Krakowie

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Muzeum Narodowe w Krakowie jest najstarszym i największym muzeum z przymiotnikiem "narodowe" w nazwie w Polsce.
poniedziałek, 27 maj 2019 11:37

Centrum Szkła i Ceramiki Lipowa 3

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Centrum Ceramiki i Szkła w Krakowie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch potężnych obiektów muzealnych: Fabryki Schindlera oraz Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Wielu turystów podążających do tych dwóch lokalizacji nie zauważa tego bardzo interesującego miejsca, w którym prezentowane są artystyczne wyroby ze szkła artystów współczesnych oraz z przełomu wieku XIX i XX, a co ciekawsze zwiedzające mogą obejrzeć bardzo interesujący pokaz ręcznego formowania szkła. Co odważniejsi mogą spróbować samodzielnie wydmuchać szklaną bańkę. Wyrobu niestety nie będzie można zabrać do domu ze względu na jego kruchość. 
czwartek, 16 listopad 2017 12:19

Zamek Królewski na Wawelu

Oceń ten artykuł
(8 głosów)
  Wzgórze wawelskie jest dla Krakowa tym, czym Akropol dla starożytnych Aten lub Wzgórze Kapitolińskie dla Rzymu.
REKLAMA