Europejskie Centrum Solidarności

Europejskie Centrum Solidarności

Europejskie Centrum Solidarności (ECS) to jedno z najważniejszych miejsc kulturowych i historycznych nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Znajduje się w Gdańsku, nad brzegiem Motławy, w miejscu, które jest nieodłącznie związane z historią Solidarności i walką o wolność w Polsce oraz Europie Środkowej.

Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Centrum Nauki Experyment w Gdyni to wyjątkowe miejsce na mapie Trójmiasta, w którym wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli mogą spotkać się z nauką w czystej formie. To rewelacyjne miejsce zarówno na rodzinną wycieczkę z dziećmi, jak również na wycieczkę szkolną.

Oddział Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku

W 1970 r. z ogólnego działu malarstwa, rzeźby i grafiki wyłoniono Dział Sztuki Współczesnej, zaś w 2008 r. powstał Oddział Sztuki Nowoczesnej powiększony się o kolekcję malarstwa polskiego z XIX w. i początku XX w.

Oddział Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Gdańsku

Oddział Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Gdańsku mieści się w gmachu klasztoru pofranciszkańskiego. 
Chlubą gdańskiego muzeum jest tryptyk Sąd Ostateczny Hansa Memlinga (1433–1494), jedno z czołowych arcydzieł piętnastowiecznej sztuki europejskiej.

Miejski Teatr Miniatura

Miejski Teatr Miniatura to jedyny profesjonalny teatr dedykowany dzieciom i młodzieży w regionie Trójmiasta i jeden z najstarszych teatrów lalkowych w Polsce.

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA