Wycieczki do Warszawy

czwartek, 29 grudzień 2016 11:11

Zamek Królewski w Warszawie

Oceń ten artykuł
(7 głosów)
 Zamek Królewski w Warszawie to jeden z najważniejszych budynków w naszym kraju. Wzniesiony przez książąt mazowieckich, stał się siedzibą polskich królów i miejscem obrad sejmu Rzeczypospolitej Obojga Narodów. 
czwartek, 15 luty 2018 09:57

Manufaktura Czekolady

Oceń ten artykuł
(20 głosów)
Określenie „manufaktura" świetnie oddaje specyfikę tego miejsca. Tutaj czekolada robiona jest ręcznie, przy użyciu najwyższej jakości składników i oryginalnych dodatków. Dlatego produkty przygotowywane przez wielkie fabryki nie mogą się z nią równać.
środa, 12 październik 2016 14:30

Cukier Lukier

Oceń ten artykuł
(9 głosów)
Manufaktura słodyczy Cukier Lukier to ręcznie wyrabiane cukierki i lizaki. Z uwielbienia słodyczy, potrzeby kreatywności w kuchni, miłości do kolorów i smaków, a przede wszystkim dla uśmiechu dzieci, które po nocach śnią o latającej karmelowej masie z naszych pokazów, powstała pasja tworzenia.
czwartek, 18 maj 2017 08:30

Muzeum dla Dzieci im. J. Korczaka

Oceń ten artykuł
(13 głosów)
To pierwsze w Polsce, etnograficzne Muzeum, całkowicie dedykowane dzieciom. Powstało w ramach modernizacji Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.
wtorek, 09 maj 2017 19:58

Muzeum Geologiczne PIG-PIB

Oceń ten artykuł
(11 głosów)
Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie istnieje ponad 90 lat. W swoich zbiorach, wliczając w to także filie w oddziałach terenowych, przechowuje i eksponuje pełny zakres materiałów naukowych dotyczących budowy geologicznej Polski.
niedziela, 12 listopad 2017 11:55

Centrum Nauki Kopernik

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Centrum Nauki Kopernik – jedyne w swoim rodzaju centrum nauki, którego celem jest promowanie i popularyzacja komunikacji naukowej. Zwiedzający mogą poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. 
sobota, 11 listopad 2017 18:30

Muzeum Powstania Warszawskiego

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Muzeum Powstania Warszawskiego zostało otwarte 31 lipca 2004, w przeddzień 60. rocznicy wybuchu powstania. Mieści się w dawnej Elektrowni Tramwajów Miejskich w Warszawie przy ul. Grzybowskiej 79. Główne wejście do muzeum znajduje się od strony ul. Przyokopowej.
wtorek, 29 sierpień 2017 09:18

Teatr Studio Buffo

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
STUDIO BUFFO sp. z o. o.. powstało w 1992 roku. Powołało je dwóch artystów: Janusz Stokłosa – kompozytor (prezes), Janusz Józefowicz – reżyser i choreograf (dyrektor artystyczny). Postanowili oni założyć niezależny teatr by choć w części uchronić odnoszący spektakularny sukces zespół musicalu METRO, który od dnia premiery korzystał z obcych scen, a nad którym zawisła groźba rozwiązania.