Zamki

 • Muzeum Piastów Śląskich

  Siedzibą Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu jest renesansowy zamek zwany „śląskim Wawelem”.

 • Muzeum Piastów Śląskich

  Siedzibą Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu jest renesansowy zamek zwany „śląskim Wawelem”.

 • Muzeum w Zamku Królewskim w Niepołomicach

  "Letnia rezydencja" króla Kazimierza Wielkiego zlokalizowana w pobliżu Krakowa. Nie bez kozery nazywana jest "drugim Wawelem".

 • Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

  Nad Starym Miastem w Olsztynie oprócz Bazyliki Świętego Jakuba góruje najważniejszy przez wieki obiekt miasta: Zamek Kapituły Warmińskiej, w którym obecnie mieści się Muzeum Warmii i Mazur. To miejsce, które oprócz pośród wielu pamiątek skrywa jedną naprawdę unikalną: doświadczalną tablicę astronomiczną wykonaną własnoręcznie przez Mikołaja Kopernika.

 • Muzeum Zagłębia w Będzinie Muzeum Zagłębia w Będzinie

  Muzeum Zagłębia w Będzinie tworzą wyjątkowe obiekty pochodzące z różnych okresów historycznych – Pałac Mieroszewskich, Zamek, dom modlitwy „Mizrachi” oraz Podziemia będzińskie. Różnorodność stylistyczna, architektoniczna i funkcjonalna sprawia, iż każdy miłośnik przeszłości, bez względu na wiek i upodobania, znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Zapraszamy serdecznie do odwiedzania naszych obiektów i poznawania tajemnic historii.

 • Muzeum Zamkowe w Malborku Muzeum Zamkowe w Malborku

  W Malborku nad Nogatem wznosi się wspaniały Zamek Krzyżacki, który od 700 lat robi to samo głębokie wrażenie potęgi i siły. 

 • Ruiny Zamku Ogrodzieniec Ruiny Zamku Ogrodzieniec

  Zamek Ogrodzieniecki w Podzamczu wzniesiony za czasów króla Kazimierza Wielkiego na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej (515,5m n.p.m.) to największy i najbardziej znany obiekt zamkowy w Śląskiem, a także najpopularniejszy ze wszystkich zamków Orlich Gniazd.

 • Twierdza Srebrna Góra

  Twierdza Srebrna Góra uznawana jest za największą, nigdy nie zdobytą twierdzą w Europie.

 • Zamek Grodno

   

  Jedną z osobliwości Dolnego Śląska jest Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim w Gminie Walim - perełka wśród średniowiecznych warowni. 

 • Zamek Królewski na Wawelu Zamek Królewski na Wawelu

   

  Wzgórze wawelskie jest dla Krakowa tym, czym Akropol dla starożytnych Aten lub Wzgórze Kapitolińskie dla Rzymu.

 • Zamek Królewski w Warszawie

   Zamek Królewski w Warszawie to jeden z najważniejszych budynków w naszym kraju. Wzniesiony przez książąt mazowieckich, stał się siedzibą polskich królów i miejscem obrad sejmu Rzeczypospolitej Obojga Narodów. 

 • Zamek Krzyżacki i Brama Chełmińska w Brodnicy

  Brodnica to niewielkie, pięknie położone miasto w województwie kujawsko-pomorskim, kuszące bogatą historią sięgającą dalej niż Państwo Krzyżackie. Świetna propozycja na szkolną wycieczkę.

 • Zamek Krzyżacki i Brama Chełmińska w Brodnicy

  Brodnica to niewielkie, pięknie położone miasto w województwie kujawsko-pomorskim, kuszące bogatą historią sięgającą dalej niż Państwo Krzyżackie. Świetna propozycja na szkolną wycieczkę.

 • Zamek Krzyżacki w Giżycku Zamek Krzyżacki w Giżycku

  Zamek w Giżycku położony jest w przesmyku jezior: Niegocin i Kisajno, nad brzegiem Kanału Giżyckiego. Mieści się przy ulicy Stanisława Moniuszki. Obecnie użytkowany jako jeden z budynków hotelu St. Bruno i niestety nie jest dostępny dla zwiedzających. Większość z widocznych budynków  jest odbudowanych i nie stanowi zabytku w pełnym znaczeniu tego słowa. Z pierwotnego zamku zachowało się jedno dwupiętrowe skrzydło z późnorenesansowymi zwieńczeniami murów szczytowych. Niemniej jednak z zewnątrz kompleks wygląda wspaniale i jest dumą mieszkańców Giżycka.

 • Zamek Książ Zamek Książ

   

  Książ, konglomerat wielu stylów architektonicznych jest trzecim zamkiem w Polsce pod względem wielkości. Uznawany za prawdziwą rzadkość w Europie ze względu na
  usytuowanie połączone z tak dużymi rozmiarami obiektu, dumnie wznosi się na cyplu skalnym na wysokości 395 m n.p.m.

 • Zamek w Łańcucie

   

  Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA