Wycieczka do Poznania

poniedziałek, 10 grudzień 2018 14:48

Laboratorium Wyobraźni

Oceń ten artykuł
(46 głosów)
Laboratorium Wyobraźni to pierwsze w Poznaniu centrum nauki będące częścią Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Działa od 2015 roku. Wizyta w Laboratorium Wyobraźni pozwala na zdobycie wiedzy, zrozumienie otaczających zjawisk i pobudzenie ciekawości świata.
wtorek, 04 październik 2016 20:52

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Prawdziwa egipska mumia, obelisk Ramzesa II i tysiące innych bezcennych historycznych eksponatów. Muzeum Archeologiczne w Poznaniu zaprasza.
wtorek, 04 październik 2016 21:27

Wyjątkowy Rezerwat Archeologiczny w Poznaniu

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
  To wyjątkowe miejsce eksponujące zabytki związane z początkami Polski.
Oceń ten artykuł
(8 głosów)
  Zlokalizowana w najstarszej części miasta, nad rzeką Cybiną, w sąsiedztwie katedralnej wyspy, zajmuje specjalnie zaprojektowany kompleks obiektów: modernistyczny budynek główny i zrewitalizowaną Śluzę Katedralną (pozostałość umocnień na Ostrowie zachowaną z czasów pruskiego panowania), które łączy przerzucona nad rzeką kładka. Budynek główny przecina charakterystyczna szczelina, która kieruje wzrok zwiedzającego na najstarszą w Polsce katedrę.
środa, 06 czerwiec 2018 08:23

Fort VI Twierdza Poznań

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Fort VI, zbudowany został zaledwie przez 4 lata i oddany do użytku pruskiej armii w roku 1883. Jest jednym z 18 fortów artyleryjskich wchodzących w skład Twierdzy Poznań i zarazem jednym z 9 fortów typu głównego.  Od nazwiska pruskiego generała, otrzymał nazwę Tietzen. 
piątek, 15 wrzesień 2017 09:47

Atofri - Teatr Najmłodszych

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Teatr Atofri jest niezależnym teatrem dla dzieci działającym w ramach Poznańskiej Fundacji Artystycznej, istnieje od 2008 roku. 
czwartek, 29 sierpień 2019 14:14

Park Rozrywki Rodzinka

Oceń ten artykuł
(12 głosów)
   Park Rozrywki Rodzinka to nowoczesny wymiar zabawy i edukacji, wychodzący naprzeciw marzeniom i potrzebom dzieci oraz ich opiekunów. To idealne miejsce dla aktywnego rozwoju dzieci. Ogromna przestrzeń obiektu rozwija wyobraźnię, inspiruje, pobudza ciekawość i chęć odkrywania świata.
poniedziałek, 29 sierpień 2022 13:28

Rogalowe Muzeum Poznania

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Rogalowe Muzeum Poznania to żywe muzeum, w którym każdy może poznać historię Rogala Świętomarcińskiego, jednego z najbardziej rozpoznawalnych, a pewnością najsmaczniejszych symboli Poznania.
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
  Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu jest jednym z ulubionych miejsc spacerowych Poznaniaków, przestrzenią spotkań kulturalnych oraz miejską ostoją różnorodności biologicznej. Otwarty w 1925 roku obiekt początkowo liczył jedynie 2,5 ha powierzchni. Aktualnie na terenie blisko 22 ha prezentowanych jest kilka tysięcy gatunków roślin, pochodzących niemal ze wszystkich kontynentów.
niedziela, 28 sierpień 2022 18:48

Muzeum Czekolady Poznań

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Blisko Rynku Starego Miasta w Poznaniu znajduje się wyjątkowo słodkie miejsce, w którym można poznać historię i tajniki powstawania jednego z największych smakołyków świata, jakim jest czekolada.
niedziela, 26 marzec 2023 09:32

Centrum Szyfrów Enigma

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Centrum Szyfrów Enigma im. Mariana Rejewskiego, Henryka Zygalskiego i Jerzego Różyckiego to nowy obiekt na mapie Poznania, który warto odwiedzić nie tylko z wycieczką szkolną, ale także podczas rodzinnej podróży do stolicy Wielkopolski.

Przeczytaj również

REKLAMA