Wyświetlenie artykułów z etykietą: Obiekty przyrodnicze

Centrum Edukacji Ekologicznej w Brodnicy to wspaniała szansa na poznanie bogactwa polskiej przyrody. Świetne uzupełnienie edukacji przyrodniczej w szkole.
Główny cel naszej działalności to edukacja ekologiczna społeczności lokalnej, w szczególności dzieci i młodzieży. Jednak część naszych działań jest również przeznaczona dla całych rodzin oraz dla osób dorosłych. Integralną częścią Centrum Edukacji Ekologicznej jest też Park na Górnym Borze wraz ze znajdującą się tam ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą.
Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie w tak profesjonalny sposób promujemy temat pszczół i tajniki ich życia. W naszym Centrum gościmy wycieczki z całej Polski - są to głównie grupy szkolne, wyjazdy kolonijne a także grupy turystyczne z pobliskich Papieskich Wadowic; odwiedzają nas całe rodziny. W niesamowity sposób połączyliśmy tutaj ze sobą historię i nowoczesność; tradycję i innowację.
  Jaskinia Wierzchowska Górna to nie tylko najdłuższa trasa jaskiniowa w Polsce, ale też idealne miejsce, gdzie z klasą poszerzamy wiedzę i  rozbudzamy nowe zainteresowania i pasje. 
Karkonosze to najwyższe i największe pasmo Sudetów rozciągające się na pograniczu polsko-czeskim. Najwyższym szczytem Karkonoszy jest Śnieżka (1603 m n.p.m.) – jest to jednocześnie najwyższy szczyt Sudetów. Karkonosze są też najwyższym pasmem górskim w całym Średniogórzu Europejskim, czyli w pasmie gór i wyżyn ciągnącym się od Francji i Belgii przez Niemcy, Czechy i Polskę po Karpaty. Ten wspaniały obszar górski objęty jest ochroną poprzez Karkonoski Park Narodowy.
Magurski Park Narodowy znajduje się na granicy województw małopolskiego i podkarpackiego w samym sercu Beskidu Niskiego. Swoim zasięgiem obejmuje górne dorzecze Wisłoki oraz pasmo Magury Wątkowskiej.  To ponad 19 tysięcy hektarów wspaniałego górskiego krajobrazu, w 90% pokrytego gęstym lasem, który zamieszkują m. in. niedźwiedzie, wilki, rysie, łosie i orły. 
Budynek, w którym dzisiaj mieści się Muzeum to dawny klasztor cystersów. Wznoszono go etapami. Najpierw w 1571 r. zbudowano podpiwniczone skrzydło zachodnie. Do ok. 1650 r. powstały niepodpiwniczone skrzydła północne i południowe.
Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach powstało w 2001 r. i obejmuje obszar 8 hektarów, na którym zlokalizowane są obiekty dwóch chronologicznie następujących po sobie zakładów wielkopiecowych.
Muzeum Przyrody w Drozdowie (położone w pobliżu Łomży w województwie podlaskim) mieści się w dawnej siedzibie rodu Lutosławskich

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA