Przyroda
-
Centrum Edukacji Ekologicznej w Brodnicy
Centrum Edukacji Ekologicznej w Brodnicy to wspaniała szansa na poznanie bogactwa polskiej przyrody. Świetne uzupełnienie edukacji przyrodniczej w szkole.
-
Centrum Edukacji Ekologicznej w Brodnicy
Centrum Edukacji Ekologicznej w Brodnicy to wspaniała szansa na poznanie bogactwa polskiej przyrody. Świetne uzupełnienie edukacji przyrodniczej w szkole.
-
Centrum Edukacji Ekologicznej w Skoczowie
Główny cel naszej działalności to edukacja ekologiczna społeczności lokalnej, w szczególności dzieci i młodzieży. Jednak część naszych działań jest również przeznaczona dla całych rodzin oraz dla osób dorosłych. Integralną częścią Centrum Edukacji Ekologicznej jest też Park na Górnym Borze wraz ze znajdującą się tam ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą.
-
Hydropolis
Hydropolis to unikatowe centrum wiedzy, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą.
-
Interaktywne Centrum Pszczelarstwa - APILANDIA
Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie w tak profesjonalny sposób promujemy temat pszczół i tajniki ich życia. W naszym Centrum gościmy wycieczki z całej Polski - są to głównie grupy szkolne, wyjazdy kolonijne a także grupy turystyczne z pobliskich Papieskich Wadowic; odwiedzają nas całe rodziny. W niesamowity sposób połączyliśmy tutaj ze sobą historię i nowoczesność; tradycję i innowację.
-
Jaskinia Wierzchowska Górna
Jaskinia Wierzchowska Górna to nie tylko najdłuższa trasa jaskiniowa w Polsce, ale też idealne miejsce, gdzie z klasą poszerzamy wiedzę i rozbudzamy nowe zainteresowania i pasje.
-
Karkonoski Park Narodowy
Karkonosze to najwyższe i największe pasmo Sudetów rozciągające się na pograniczu polsko-czeskim. Najwyższym szczytem Karkonoszy jest Śnieżka (1603 m n.p.m.) – jest to jednocześnie najwyższy szczyt Sudetów. Karkonosze są też najwyższym pasmem górskim w całym Średniogórzu Europejskim, czyli w pasmie gór i wyżyn ciągnącym się od Francji i Belgii przez Niemcy, Czechy i Polskę po Karpaty. Ten wspaniały obszar górski objęty jest ochroną poprzez Karkonoski Park Narodowy.
-
Magurski Park Narodowy
Magurski Park Narodowy znajduje się na granicy województw małopolskiego i podkarpackiego w samym sercu Beskidu Niskiego. Swoim zasięgiem obejmuje górne dorzecze Wisłoki oraz pasmo Magury Wątkowskiej. To ponad 19 tysięcy hektarów wspaniałego górskiego krajobrazu, w 90% pokrytego gęstym lasem, który zamieszkują m. in. niedźwiedzie, wilki, rysie, łosie i orły.
-
Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze
Budynek, w którym dzisiaj mieści się Muzeum to dawny klasztor cystersów. Wznoszono go etapami. Najpierw w 1571 r. zbudowano podpiwniczone skrzydło zachodnie. Do ok. 1650 r. powstały niepodpiwniczone skrzydła północne i południowe.
-
Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach
Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach powstało w 2001 r. i obejmuje obszar 8 hektarów, na którym zlokalizowane są obiekty dwóch chronologicznie następujących po sobie zakładów wielkopiecowych.
-
Muzeum Przyrody w Drozdowie
Muzeum Przyrody w Drozdowie (położone w pobliżu Łomży w województwie podlaskim) mieści się w dawnej siedzibie rodu Lutosławskich
-
Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu jest jednym z ulubionych miejsc spacerowych Poznaniaków, przestrzenią spotkań kulturalnych oraz miejską ostoją różnorodności biologicznej. Otwarty w 1925 roku obiekt początkowo liczył jedynie 2,5 ha powierzchni. Aktualnie na terenie blisko 22 ha prezentowanych jest kilka tysięcy gatunków roślin, pochodzących niemal ze wszystkich kontynentów.
-
Ogrody Hortulus Spectabilis
Rozległy kompleks o założeniach parkowo-ogrodowych. Obecnie zagospodarowane i udostępnione dla zwiedzających jest 12 ha z 35 ha planowanych ogrodów. Główną atrakcją tego kompleksu jest największy na świecie labirynt grabowy (1ha), w sercu którego znajduje się 20-metrowa wieża widokowa.
-
Ogrody Tematyczne Hortulus
Ogrody Tematyczne Hortulus to 28 ogrodów w różnej tematyce i stylistyce, zaaranżowane na powierzchni 5,5 ha. Znajdują się tu ogrody inspirowane naturalnym krajobrazem (skalne, leśne, wodne), kulturą różnych narodów (japoński, francuski), a przede wszystkim oryginalne ogrody zmysłów w stylu angielskim.
-
Palmiarnia Miejska w Gliwicach
Palmiarnia Miejska w Gliwicach to zawsze zielony, pachnący i pełen sekretów świat, gdzie dominują rośliny z prawie wszystkich stref klimatycznych. Wśród bujnej flory swoje miejsce znalazły egzotyczne owady, jaszczurki i wiewiórki. Dodatkową atrakcją jest, jedna z największych w Polsce, ekspozycja ryb słodkowodnych.
-
Palmiarnia w Wałbrzychu
Palmiarnia w Wałbrzychu powstała z inicjatywy ostatniego przedstawiciela rodu Hochbergów na Zamku Książ – Jana Henryka XV. Książę budował ją z myślą o swojej małżonce Marii Teresie Cornwallis - West, zwanej Daisy, która była miłośniczką pięknych kwiatów i oryginalnych roślin. To jedyny taki obiekt w Polsce zachowany w swej historycznej konstrukcji.
-
Ptasie wycieczki po Polesiu
Urokliwe Polesie zaprasza na ptasie wycieczki. Z roku na rok birdwatching, czyli turystyka ornitologiczna podbija serca tysięcy turystów, którzy chcąc oderwać się od zgiełku miasta, poszukują wyciszenia wśród natury.
-
Rancho pod Olszyną
Szukasz pomysłu na ciekawą lekcję przyrody w plenerze lub niezapomnianą wycieczkę integracyjną? Zapraszamy do udziału w wyjątkowych, interaktywnych zajęciach przyrodniczych dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli w naszym ośrodku.
-
Sekrety roślin Przyroda uchyla listka tajemnicy
Trywialne wydaje się określenie, że świat jest niezwykle interesujący. Można godzinami czytać książki i oglądać filmy o zwierzętach, wszechświecie, czy technologiach. Ale cóż może być porywającego w botanice?
-
Woliński Park Narodowy
Woliński Park Narodowy jest jedynym z dwóch w Polsce parków morskich. Powstały w 1960 roku początkowo liczył 4844 ha, jednak 1996 roku jego obszar się powiększył się do 10937 ha poprzez przyłączenie 1 mili morskiej wód przybrzeżnych Bałtyku, archipelagu wysp we wstecznej delcie Świny wraz z otaczającymi je wodami Zalewu Szczecińskiego. Park ten słynie z najpiękniejszego odcinka polskiego wybrzeża klifowego, dobrze zachowanych lasów bukowych i wyspiarskiej delty Świny.
-
ZOO i Afrykarium we Wrocławiu
Ogród Zoologiczny we Wrocławiu otwarty został 10 lipca 1865. Jest najstarszym na obecnych ziemiach polskich ogrodem zoologicznym w Polsce.