Co nowego?

Zdrowe żywienie w przedszkolu to wyzwanie, ale też szansa na kreatywne podejście do jedzenia. Kluczem do serca malucha mogą być zabawne i kreatywne metody prezentacji warzyw. Wystarczy odrobina wyobraźni, aby brokuły stały się „drzewami z bajki”, a marchewka „rakietą kosmiczną”. Przedszkola często stosują tę metodę, aby zachęcić dzieci do eksplorowania różnorodnych smaków i tekstur warzyw. Dzięki temu, zdrowe jedzenie nie jest już nudne, ale staje się częścią fascynującej przygody.
Włochy – kraj miłości, sztuki i niezwykłego bogactwa kulturowego. Wędrując po ich malowniczych uliczkach, można poczuć puls życia, który bije w zabytkach i krajobrazach. Przedstawiamy Ci nieodkryte atrakcje, które czekają na odkrycie w sercu Italii.
Podróże szkolne to idealna okazja do połączenia przyjemności z nauką. "QuizyTesty.pl" oferuje interaktywną metodę edukacyjną – quizy i fiszki oparte na podręcznikach szkolnych, skupiając się szczególnie na klasie 7. To doskonały sposób na przygotowanie się do nadchodzących sprawdzianów w trakcie podróży, promując zdrową rywalizację i zabawę.
Przeglądając oferty pracy dla higienistki stomatologicznej w Gdańsku trudno nie dostrzec tego, że ich liczba rośnie z roku na rok. Nie może być jednak inaczej. Choć jeszcze nie tak dawno zawód ten kojarzył się wyłącznie z pracą w szkołach i przedszkolach, dziś wiadomo już, że wykonująca go osoba nie ogranicza się wcale do wykładów na temat znaczenia mycia zębów po każdym posiłku.
Oceń ten artykuł
(1 głos)
W 2021 roku Minister Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek ogłosił program "Poznaj Polskę", który z jednej strony miał wspierać mocno osłabioną w okresie pandemii Covid-19 branżę turystyczną, z drugiej promować wycieczki szkolne do miejsc wyznaczonych przez MEN. Lista tych miejsc zwana była potocznie "listą Czarnka". Program "Poznaj Polskę" mimo pewnych potknięć, okazał się sukcesem. Skorzystało z niego pond 460 tysięcy uczniów w ramach 11 tysięcy dofinansowanych wycieczek. Na tej fali, MEN ogłosił kolejną edycję programu, "Poznaj Polskę" 2022/2023. Na cele realizacji programu przeznaczono pulę 50 mln zł. Poniżej przedstawiamy szczegóły ogłoszonej akcji. Na naszej stronie można też znaleźć listę miejsc w podziale na województwa. 
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Do pomocy uchodźcom z Ukrainy przyłączają się również muzea i instytucje kultury w całej Polsce. Dzięki darmowym wejściówkom do muzeów, możliwości skorzystania z warsztatów i innych zajęć jest szansa, że zarówno dzieci jak i dorośli choć na chwilę zapomną o bieżących problemach i koszmarze wojny. Przy okazji poznają choć trochę polską kulturę i historię, zaznajomią się z językiem. Sztuka jest językiem uniwersalnym.
poniedziałek, 24 styczeń 2022 10:04

XXXI Festiwal Sztuki Pięknej Color Art

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rozpoczął się nabór prac konkursowych do 31. edycji Festiwal Sztuki Pięknej Color Art organizowanego przez Goleniowski Dom Kultury. Konkurs organizowany jest pod patronatem honorowym Polskie Komitetu Do Spraw UNESCO w Warszawie. W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku od 6 do 17 lat podzieleni w 3 kategoriach wiekowych. Nagrodą w konkursie jest zaproszenie do udziału w kilkudniowych nadmorskich warsztatach artystycznych dla laureata i jednego opiekuna.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
5 grudnia startuje 39. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Ze względu na obecną sytuację pandemiczną festiwal realizowany będzie w nietypowej formie online. Na przekór wszystkiemu ta forma festiwalu daje szansę dotarcia do każdego domu w Polsce, w którym tylko jest dostęp do internetu. Między 5 a 12 grudnia większość filmów dostępna będzie też online na platformie alekino.com.
REKLAMA
REKLAMA