Czy w Polsce żyły dinozaury? Smoki znad Wisły
Żródło Pixabay: Krasiejów

Czy w Polsce żyły dinozaury? Smoki znad Wisły

Od momentu odkrycia pierwszych skamieniałości dinozaurów w XIX wieku, fascynacja tymi prehistorycznymi gigantami nieustannie rośnie. Polska, choć może nie jest pierwszym krajem, który przychodzi na myśl w kontekście dinozaurów, ma bogatą historię odkryć i fascynujące znaleziska, które rzucają światło na prehistoryczne życie na terenie obecnego kraju. Choć dinozaury wyginęły przed milionami lat, ich ślady w postaci skamieniałości, odcisków stóp oraz innych artefaktów nadal fascynują zarówno naukowców, jak i entuzjastów paleontologii.

Królewski Ogród Światła w Warszawie

Królewski Ogród Światła w Warszawie

Mimo, że wiosna już coraz bliżej, wiele ogrodów w miastach rozświetlają miliony światełek tworząc niezwykłe ogrody światła. Jednym z najbardziej znanych Ogrodów, który jesienią zeszłego roku zaświecił po raz 12, jest Królewski Ogród Świateł przy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie w Warszawie.

Jak przygotować dziecko na wakacyjny wyjazd? Jakie rzeczy spakować dziecku do plecaka?

Jak przygotować dziecko na wakacyjny wyjazd? Jakie rzeczy spakować dziecku do plecaka?

Lato już tuż tuż, co oznacza, że sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Dla rodziców oznacza to również czas przygotowań do rodzinnych wakacji. Jeśli planujesz wakacyjny wyjazd z dzieckiem, ważne jest, aby odpowiednio się do tego przygotować. Oto kilka porad, jak przygotować dziecko na wakacyjny wyjazd oraz jakie rzeczy spakować mu do plecaka.

Wycieczki szkolne po Wielkopolsce - ebook pełen inspiracji

Wycieczki szkolne po Wielkopolsce - ebook pełen inspiracji

Jeśli szukasz inspiracji na wycieczkę ze swoją klasą po województwie wielkopolskim to polecamy bardzo ciekawe opracowanie przygotowane przez Wielkopolską Organizację Turystyczną pt.: "Poznaj Wielkopolskę z klasą!". W tym 76-stronicowym ebooku znajdziesz 22 gotowe programy wycieczek szkolnych jedno- dwu- lub trzydniowych.

Szlak Zamków Gotyckich. Wielcy Mistrzowie, rycerze i zakonnicy

Szlak Zamków Gotyckich. Wielcy Mistrzowie, rycerze i zakonnicy

Nie jest tajemnicą, że sąsiedztwo z Państwem Zakonu Krzyżackiego nie było łatwym okresem w historii Polski. Zakon Krzyżacki, który przybył na ziemie Prus w pierwszej połowie XIII wieku na zaproszenie Konrada Mazowieckiego, wypełnił swoją misję niemal wzorowo, podbijając plemiona pruskie i zajmując ich ziemię. Nie przyniosło to jednak wymarzonego pokoju i dobrostanu dla Polski. W miejsce plemion pruskich wyrosło bowiem potężne i silne Państwo Krzyżackie, które tak samo, a może nawet bardziej, zagrażało Polsce. Krzyżacy utwierdzali swoją władzę budując liczne i potężne zamki, z których wiele pozostało do dziś. Większość z nich możemy odwiedzić w ramach Szlaku Zamków Gotyckich. 

Książki dla uczniów na nagrody 2024 - TOP 8 pomysłów dla każdej klasy

Nagrody książkowe dla uczniów na zakończenie roku - pomysły

 Już niedługo koniec roku szkolnego 2023/2024! Ostatnie poprawki, zaliczenia, klasówki, propozycje ocen, a także przygotowanie ocen, występów, apelu, ale także nagród i prezentów dla zdolnych i wzorowych uczniów.

To niemal oczywiste, że najlepszą nagrodą za wyniki czy prezentem jest książka, dlatego przygotowaliśmy dla Was pomocne zestawienie top 8 wyjątkowych tytułów dla uczniów z każdej klasy szkoły podstawowej.

Więcej…