Ciekawostki turystyczne

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Jeśli szukasz inspiracji na wycieczkę ze swoją klasą po województwie wielkopolskim to polecamy bardzo ciekawe opracowanie przygotowane przez Wielkopolską Organizację Turystyczną pt.: "Poznaj Wielkopolskę z klasą!". W tym 76-stronicowym ebooku znajdziesz 22 gotowe programy wycieczek szkolnych jedno- dwu- lub trzydniowych.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Lato już tuż tuż, co oznacza, że sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Dla rodziców oznacza to również czas przygotowań do rodzinnych wakacji. Jeśli planujesz wakacyjny wyjazd z dzieckiem, ważne jest, aby odpowiednio się do tego przygotować. Oto kilka porad, jak przygotować dziecko na wakacyjny wyjazd oraz jakie rzeczy spakować mu do plecaka.
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Nie jest tajemnicą, że sąsiedztwo z Państwem Zakonu Krzyżackiego nie było łatwym okresem w historii Polski. Zakon Krzyżacki, który przybył na ziemie Prus w pierwszej połowie XIII wieku na zaproszenie Konrada Mazowieckiego, wypełnił swoją misję niemal wzorowo, podbijając plemiona pruskie i zajmując ich ziemię. Nie przyniosło to jednak wymarzonego pokoju i dobrostanu dla Polski. W miejsce plemion pruskich wyrosło bowiem potężne i silne Państwo Krzyżackie, które tak samo, a może nawet bardziej, zagrażało Polsce. Krzyżacy utwierdzali swoją władzę budując liczne i potężne zamki, z których wiele pozostało do dziś. Większość z nich możemy odwiedzić w ramach Szlaku Zamków Gotyckich. 
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Skąd Krasnale znalazły się we Wrocławiu? Ano historii może jest wiele, jedne bajkowe, a inne trochę mniej. Najprawdopodobniej jednak historia pojawienia się małych skrzatów na ulicach Wrocławia sięga lat 80-tych zeszłego wieku. Z jednej strony nie tak dawno, ale jednocześnie bardzo dawno temu...
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Kwitnąca na Hali Gąsienicowej Wierzbówka Kiprzyca nie pozwala nikomu przejść obojętnie. Aby ją zobaczyć w pełnej krasie wybierz się w Tatry w środku wakacji.