ZOO w Płocku

Żyrafy, słonie, gibbony, lwy i ponad 3000 innych zwierząt zapraszają do ZOO w Płocku. 

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku powstał w roku 1951. Unikalnie położony na wysokiej skarpie wiślanej, o powierzchni 10 ha jest ogólnodostępnym terenem rekreacji i wypoczynku mieszkańców miasta. 

Aktualnie w płockim ZOO hodowanych jest ok. 3.000 zwierząt w ponad 300 gatunkach. Ogród posiada jedną z największych wśród polskich ogrodów zoologicznych kolekcję gadów, w tym samicę aligatora missisipijskiego – Martę, która jest jednym z najstarszych zwierząt w europejskich ogrodach zoologicznych.

Jako członek Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA) płockie ZOO uczestniczy w ponad 20 europejskich programach hodowlanych zwierząt rzadkich i ginących (EEP) np.: kondor wielki, szpak balijski, żuraw mandżurski, pingwin przylądkowy, orłosęp brodaty, ara szafirowa, kiściec annamski, gibbon ungko, gibbon czapnik, lwiatka złota, miko czarny, tamaryna cesarska, tamaryna białoczuba, tamaryna dwubarwna, żyrafa Rothschilda, słoń indyjski, oryks szablorogi, hipopotam karłowaty, świnia rzeczna, zebra górska Hartmannna, osioł somalijski, lampart perski, panda mała, boa kubański, żółw egipski, heloderma meksykańska i inne.

ZOO jest także członkiem: Światowego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (WAZA) oraz Międzynarodowego Systemu Informacji o Gatunkach (ISIS).

Ogród prowadzi szeroką działalność edukacyjną m.in. współpracuje ze szkołami, przedszkolami, placówkami dla osób specjalnej troski, organizując lekcje, imprezy specjalne, kampanie, wystawy. Oprócz wiedzy podstawowej z zakresu biologii i systematyki gatunków poprzez spotkania z żywą przyrodą ZOO przekazuje wiedzę o ochronie całych ekosystemów, bioróżnorodności, zrównoważonym rozwoju i zmianach klimatycznych.

Dużym walorem edukacyjnym i dekoracyjnym Ogrodu są kompozycje botaniczne z indywidualnymi opisami najciekawszych gatunków drzew i krzewów.

Na terenie ZOO znajdują się, tematycznie związane ze zwierzętami, place zabaw i park linowy dla dzieci .

Fotografie przesłane przez: ZOO w Płocku

Galeria:

 

Informacje organizacyjne:

Adres:

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku
Ul. Norbertańska 2, 09-402 Płock

Telefon kontaktowy: 24 366 05 11 sekretariat;  24 366 05 17 Dział Edukacji
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  (Dyrektor ZOO);   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   
Adres www:

www.zoo.plock.pl 

Parking dla autobusów:

Przed wejściem do ZOO

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

http://zoo.plock.pl/5_edukacja/19_formy_edukacji 

Cennik przewodników:

przewodnik - 80 zł od grupy + obowiązujące bilety wstępu do ZOO (maksymalnie 40 osób w grupie); czas trwania – ok. 90 minut.
zielona lekcja - 60 zł od grupy + obowiązujące bilety wstępu do ZOO (maksymalnie 30 osób w grupie); czas trwania – ok. 1 godzina

Minimalny czas zwiedzania:

Minimum 1,5 godziny

Maksymalny czas zwiedzania:

2,5 godziny pod opieką edukatora (zajęcia edukacyjne i oprowadzanie po ZOO). Czas korzystania z pozostałych atrakcji (np. park linowy, place zabaw, teren piknikowy, punkty gastronomiczne) wg uznania.

Godziny i dni otwarcia:

http://www.zoo.plock.pl/8_informacje/31_bilety_i_godziny_otwarcia

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Wymagana wcześniejsza rezerwacja przewodnika i zajęć edukacyjnych pod nr tel. 24 366 05 17
Dla grup osób niewidomych i niedowidzących istnieje możliwość zwiedzania a wykorzystaniem przewodnika napisanego alfabetem Braille`a z płytą z audiodeskrypcją oraz możliwość wypożyczenia MP3 z jednorazowymi słuchawkami.

Stałe ekspozycje:

brak informacji

 

POMYSŁY NA WYCIECZKI Z DZIEĆMI, WYCIECZKI KLASOWE, WYCIECZKI Z RODZINĄ

Witamy Was na stronie poświęconej temu co najbardziej intryguje (oczywiście zaraz po lekcjach) uczniów, nauczycieli i rodziców: wycieczkom szkolnym w szeroko rozumianym znaczeniu tego słowa. Wiemy, że podróże kształcą, wiemy że uczą samodzielności, pozwalają poznać lepiej świat w całej swojej zmienności i okazałości i jeśli to przekonanie w nas drzemie to wspaniale. Bo to najprawdziwsza prawda! Strona, na której się znaleźliście nie tylko utwierdzi Was w tym przekonaniu, ale pomoże Wam wybrać cel wycieczki szkolnej, wskaże na jakie wydarzenia dla dzieci warto się wybrać, zaproponuje gry planszowe czy książki dla dzieci, które warto zabrać w podróż. 

A jeśli wycieczki szkolne przez pandemię nie dojdą do skutku, zachęcamy do wycieczek z rodziną. Prezentowane atrakcje dla dzieci z powodzeniem możecie odwiedzić sami. Zostańcie z nami po dobrej stronie! Życzymy wspaniałych podróży!

Redakcja Podrozezklasa.pl