Zmień swoje ustawienia cookies

Wycieczki do Trójmiasta

poniedziałek, 02 styczeń 2017 08:39

Muzeum Bursztynu

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Muzeum Bursztynu to jedno z najmłodszych gdańskich muzeów, swoje podwoje otworzyło w czerwcu 2006 roku.
poniedziałek, 02 styczeń 2017 09:16

Wartownia nr 1 na Westerplatte

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
W czasie całego okresu walk o Westerplatte Wartownia Nr 1 była kluczowym punktem polskiej obrony.
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Główny budynek Muzeum Archeologicznego w Gdańsku nosi nazwę Dom Przyrodników. Znajduje się na końcu pięknej ulicy Mariackiej, tuż przy nabrzeżu Motławy. Zabytkowa kamienica – jedna z najokazalszych w Gdańsku – pochodzi z XVI wieku. Na sześciu kondygnacjach mieszczą się wystawy archeologiczne, pracownie i biura. Ozdobą budynku jest 36-metrowa wieża widokowa, na którą prowadzą 142 schody. Z jej szczytu można podziwiać panoramę Śródmieścia Gdańska.
czwartek, 07 maj 2020 19:30

Muzeum II Wojny Światowej W Gdańsku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zostało otwarte w 2017 roku w idealnej lokalizacji nad Motławą, blisko historycznego centrum Gdańska. Budynek Muzeum ma powierzchnię około 23 000 m2, a bryła wieży ma wysokość 40 m. Na trzech poziomach podziemnych znajdują się: wystawa główna, wystawa czasowa, wystawa dla dzieci, strefa nowych technologii, centrum konferencyjne, Kino Muzeum, sklep muzealny, Muzeum Bistro oraz dwupoziomowy parking podziemny, który zapewnia 143 miejsca postojowe. Na pięciu poziomach naziemnych znajdują się: kawiarnia, restauracja, biblioteka, sale edukacyjne oraz biura Muzeum.
sobota, 08 styczeń 2022 08:53

Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Centrum Nauki Experyment w Gdyni to wyjątkowe miejsce na mapie Trójmiasta, w którym wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli mogą spotkać się z nauką w czystej formie. To rewelacyjne miejsce zarówno na rodzinną wycieczkę z dziećmi, jak również na wycieczkę szkolną.
środa, 13 wrzesień 2017 12:46

Gdańska Galeria Fotografii

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Gdańska Galeria Fotografii jest miejscem prezentacji wystaw czasowych i siedzibą muzealnego działu specjalizującego się w gromadzeniu, opracowywaniu i udostępnianiu fotografii artystycznej i historycznej.
czwartek, 19 październik 2017 12:52

Akwarium Gdyńskie

Oceń ten artykuł
(7 głosów)
Akwarium Gdyńskie to dość nietypowy ogród zoologiczny, którego wszyscy podopieczni związani są ze środowiskiem wodnym, a cała powierzchnia zamknięta jest w bryle jednego budynku.
niedziela, 01 styczeń 2017 19:53

Dwór Artusa

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Dwór Artusa to jeden z najbardziej reprezentacyjnych zabytków położonych przy tzw. Trakcie Królewskim w Gdańsku.
poniedziałek, 11 wrzesień 2017 13:01

Miejski Teatr Miniatura

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Miejski Teatr Miniatura to jedyny profesjonalny teatr dedykowany dzieciom i młodzieży w regionie Trójmiasta i jeden z najstarszych teatrów lalkowych w Polsce.
piątek, 20 październik 2017 12:04

Centrum Hewelianum

Oceń ten artykuł
(15 głosów)
Centrum Hewelianum to interaktywna przestrzeń edukacyjna i rozrywkowa. Tu historia miesza się z nowoczesnością. Duchy przeszłości przeplatają się z nieubłaganymi prawami fizyki.
REKLAMA