piątek, 20 październik 2017 12:04

Centrum Hewelianum

Oceń ten artykuł
(14 głosów)
Centrum Hewelianum zaprasza wycieczki szkolne Centrum Hewelianum zaprasza wycieczki szkolne
Centrum Hewelianum to interaktywna przestrzeń edukacyjna i rozrywkowa. Tu historia miesza się z nowoczesnością. Duchy przeszłości przeplatają się z nieubłaganymi prawami fizyki.

Każdy mały i duży znajdzie u nas pomysł na spędzenie niezapomnianych chwil. 
W ofercie Centrum Hewelianum znajdują się atrakcje płatne i ogólnodostępne. Wśród bogatej oferty można wybrać zwiedzanie wystaw, udział w warsztatach i pokazach. Latem można poleniuchować na leżakach wystawionych na głównym placu, zwanym Majdanem. 
Centrum Hewelianum, to miejsce niezwykłe i magiczne, będące odzwierciedleniem miasta, w którym się znajduje. Stare mury i historyczne zabudowania skrywają wnętrza nowoczesne, multimedialne i interaktywne. 
Góra Gradowa skrywa wiele tajemnic i niespodzianek. Od połowy XVII wieku niejednokrotnie stawała się świadkiem bitew, oraz miejscem w którym stacjonowały oddziały gdańskie, pruskie, francuskie, w okresie II wojny światowej niemieckie, a w 1945 r. przez krótki okres także radzieckie. 
Ze wzgórza rozciąga się przepiękny widok na panoramę Gdańska, ale w słoneczne dni widać również Żuławy i Gdynię. Dlatego miejsce to jest doceniane zarówno przez turystów, ale też malarzy, grafików i fotografów, którzy znajdują tu inspiracje do tworzenia swoich dzieł.

Galeria zdjęć:

Fotografie: Centrum Hewelianum

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Centrum Hewelianum

Gradowa 6, 80-802 Gdańsk

Telefon kontaktowy:

(58) 742 33 52

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

www.hewelianum.pl 

Parking dla autobusów:

Tak

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

 

http://bilety.hewelianum.pl/ 
Cennik przewodników:

Zwiedzanie bez przewodnika.

Minimalny czas zwiedzania: 2 h

 

Maksymalny czas zwiedzania:

5 h

Godziny i dni otwarcia:

Wt.- Pt. 8.00 - 16.00 
Sob. - Nd. 10.00 -18.00

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół:

cykl Nauka po Polsku, Zajęcia edukacyjne dla grup, Akademia Pana Kleksa - zajęcia dla dzieci 1-9

http://www.hewelianum.pl/dla-nauczycieli 

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych: Maksymalnie grupy do 30 os., powyżej 30 os. prosimy o kontakt telefoniczny i ustalenie szczegółów. 
Przed rozpoczęciem zwiedzania lub warsztatów prosimy zgłosic się do recepcji.
Stałe ekspozycje:

Cztery wystawy stałe: 
"Dookoła Świata" 
"Łamigłówka" 
"Wehikuł czasu" 
"Z Energią"

Planowane wydarzenia:

Brak informacji

 

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 07 maj 2020 19:50

Artykuły powiązane

  • Centrum Nauki Experyment w Gdyni Centrum Nauki Experyment w Gdyni
    Centrum Nauki Experyment w Gdyni to wyjątkowe miejsce na mapie Trójmiasta, w którym wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli mogą spotkać się z nauką w czystej formie. To rewelacyjne miejsce zarówno na rodzinną wycieczkę z dziećmi, jak również na wycieczkę szkolną.
  • Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego
    Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego to wyjątkowe miejsce na mapie Kielc, które zaprasza wszystkich chętnych niezależnie od wieku na wyjątkową wyprawę do świata energii. Ideą centrum jest popularyzacja nauki poprzez zabawę i eksperymentowanie.

6 Gradowa
Gdańsk, pomorskie.
Polska ,80-802
+48 58 300 08 42
poniedziałek: 08:00–16:00,wtorek: 08:00–16:00,środa: 08:00–16:00,czwartek: 08:00–16:00,piątek: 08:00–16:00,sobota: 10:00–18:00,niedziela: 10:00–18:00