Zmień swoje ustawienia cookies

Podkarpackie - wycieczki klasowe

poniedziałek, 03 październik 2016 11:35

Muzeum Dzieduszyckich

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Pod Jarosławiem, nieco ponad 30 km od granicy z Ukrainą, ukryte w cieniu wiekowego platanu, mieści się piękne Muzeum Dzieduszyckich.
wtorek, 28 luty 2017 13:32

Muzeum Etnograficzne w Rzeszowie

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Muzeum Etnograficzne im. Franciszka Kotuli - Oddział Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, jako samodzielna placówka naukowa realizuje swoje cele statutowe od 1990 roku.
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Zapraszamy do jedynego, wyjątkowego, położonego na terenie czynnej do dzisiaj kopalni ropy naftowej muzeum. W otoczeniu przepięknego lasu bobrzeckiego znajdują się XIX wieczne kopanki, w których można zobaczyć naturalną ropę naftową czyli czarne złoto. Spacerując alejkami ukazywać się będą unikatowe urządzenia związane z przemysłem naftowym, rafineryjnym i gazowniczym pochodzące z XX wieku. We wnętrzach budynków można przenieść się w czasy kiedy na kopalni pracował jeszcze sam Ignacy Łukasiewicz. A to wszystko dzięki nowoczesnym ekspozycjom multimedialnym.
środa, 20 październik 2021 18:20

Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej to nowoczesna placówka, która łączy w sobie charakter muzeum i domu kultury, choć wychodzi poza typową działalność obu wymienionych instytucji.
środa, 20 marzec 2019 12:17

Magurski Park Narodowy

Oceń ten artykuł
(10 głosów)
Magurski Park Narodowy znajduje się na granicy województw małopolskiego i podkarpackiego w samym sercu Beskidu Niskiego. Swoim zasięgiem obejmuje górne dorzecze Wisłoki oraz pasmo Magury Wątkowskiej.  To ponad 19 tysięcy hektarów wspaniałego górskiego krajobrazu, w 90% pokrytego gęstym lasem, który zamieszkują m. in. niedźwiedzie, wilki, rysie, łosie i orły. 
piątek, 07 kwiecień 2017 19:35

Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych

Oceń ten artykuł
(9 głosów)
Prywatne Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych w Krośnie prowadzi działalność od 19 marca 2003 r. Wyjątkowo bogate zbiory muzealne są świadectwem wojennych dziejów Podkarpacia z okresu I i II wojny światowej. 
poniedziałek, 13 marzec 2017 15:11

Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu – najnowocześniejsza atrakcja turystyczna na Podkarpaciu mieści się w piwnicach trzech kupieckich kamienic.
czwartek, 06 październik 2016 14:13

Muzeum Ziemi Leżajskiej

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
  To jeden z ciekawszych obiektów muzealnych w tej części kraju prezentujący historię regionu z bogatą ofertą edukacyjną.
czwartek, 19 styczeń 2017 16:54

Muzeum Podkarpackie w Krośnie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Muzeum Podkarpackie w Krośnie należy do najciekawszych instytucji muzealnych nie tylko na Podkarpaciu, ale w skali całego kraju. Słynie z największej w Europie kolekcji lamp naftowych.
poniedziałek, 09 marzec 2020 14:31

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
  Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega powstało w 1992 roku z siedzibą w spichlerzu dworskim Tarnowskich z XIX wieku,  w którym obecnie mieści się oddział - Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego.
REKLAMA