Zmień swoje ustawienia cookies

podlaskie - wycieczki klasowe

poniedziałek, 20 marzec 2017 14:55

Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
W połowie XVI wieku ludność wiejska w Królestwie Polskim liczyła pięciokrotnie więcej niż miejska. Wieś nie była tylko miejscem produkcji żywności, ale też wspaniałej kultury, o czym ciągle i nieustannie trzeba dzieciom przypominać. Do tego służy między innymi i to miejsce.
wtorek, 25 luty 2020 14:03

Muzeum Historyczne w Białymstoku

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Muzeum Historyczne w Białymstoku wchodzi w skład Muzeum Podlaskiego. Placówka posiada bogate zbiory archiwaliów i ikonografii, ilustrujących przeszłość Białegostoku i Podlasia, a także szereg zabytków kultury mieszczańskiej, szczególnie z zakresu rzemiosła użytkowego.
czwartek, 27 luty 2020 08:35

Muzeum w Tykocinie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Muzeum w Tykocinie zostało utworzone 1 listopada 1976 r. Siedzibą Muzeum są budynki pozostałe po miejscowej gminie żydowskiej: zachowana XVII-wieczna Wielka Synagoga i Wielki Bejt Midrasz odbudowany od podstaw po zniszczeniach wojennych. Główne kolekcje Muzeum w Tykocinie, obrazujące historię i kulturę miasta i jego okolicy, powstawały w latach 70., 80. i 90. XX w..
wtorek, 26 październik 2021 10:01

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej to jedno z trzech większych muzeów na wolnym powietrzu w województwie podlaskim. W naturalnym otoczeniu można zobaczyć ponad czterdzieści zabytkowych budynków prezentujących tradycyjne drewniane budownictwo naszego regionu.
piątek, 14 październik 2016 13:19

Muzeum Wojska w Białymstoku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Muzeum Wojska Polskiego to jedno z najciekawszych muzeów w województwie podlaskim. Świetne miejsce na uzupełnienie lekcji historii.
poniedziałek, 17 październik 2016 09:22

Muzeum Podlaskie Ratusz

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
  Białostocki ratusz nigdy nie był siedzibą władz miejskich. Nadana mu została funkcja handlowa. Był to więc nie tyle ratusz, co bardziej kramnice lub sukiennice.
niedziela, 01 styczeń 2017 14:58

Jurajski Park Dinozaurów

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Wielkie gady szukały miejsca gdzie mogłyby osiedlić się . Pewnego dnia miłośnik przyrody i paleontologii postanowił sprowadzić dinozaury  na Podlasie budując Jurajski Park Dinozaurów w Wasilkowie
środa, 11 styczeń 2017 09:19

Muzeum Przyrody w Drozdowie

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Muzeum Przyrody w Drozdowie (położone w pobliżu Łomży w województwie podlaskim) mieści się w dawnej siedzibie rodu Lutosławskich
REKLAMA