W Bełżycach niedaleko Lublina znajduje się niewielka pracownia szkła, w której można zobaczyć jak powstają piękne rzemieślnicze dzieła, a nawet samemu spróbować sił w tworzeniu i zdobieniu szkła.
Ruch, przygoda i ciągłe podskoki – tak w skrócie wygląda zabawa w BOUNCE Lublin, czyli w największym na świecie dmuchanym parku rozrywki.
Let Me Out to znany escape room w Lublinie, który mogą odwiedzać wycieczki szkolne. Bezpieczne pokoje zagadek zapewniają uczniom świetną zabawę i integrację, będącą odskocznią od typowego programu wycieczek szkolnych. Warto rozważyć odwiedzenie tego miejsca podczas wyjazdu z dziećmi do Lublina.
Teatr Muzyczny w Lublinie wywodzi się z założonego tuż po II Wojnie Światowej w 1947 roku Prywatnego Teatru Muzycznego. Od 2000 roku, po ukończeniu remontu gmachu Centrum Spotkania Kultur, Teatr Muzyczny otrzymał nowe pomieszczenia i Scenę obok Filharmonii Lubelskiej. Obecnie jest to jedyny teatr muzyczny w Polsce położony na wschód od Wisły. W Teatrze wystawiane są opery, operetki, musicale, balety i baśnie muzyczne. Teatr oprócz Lublina wystawiał spektakle w wielu miastach Polski, a także poza jej granicami.
Dom Koziołka Lubelskiego, ciekawa atrakcja znajdująca się w samym centrum Lublina, zaprasza grupy uczestników: wycieczek szkolnych, kolonii, obozów, półkolonii, wyjść szkolnych i przedszkolnych, a także osoby indywidualne, na interaktywny pokaz prowadzony przez samego koziołka lubelskiego.
Teatr Stary w Lublinie jest najstarszym po Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie zachowanym teatrem w Polsce. XIX-wieczny obiekt powstały w 1822 roku znajduje się w granicach lubelskiego Starego Miasta. Oryginalnie budynek był podzielony na cztery piętra: parter, krzesła na I piętrze, balkon i galerię. Scenę oświetlano przy pomocy oświetlenia olejowego, później naftowego. Obecnie, po przebudowie zakończonej w 2012 roku, budynek uzyskał dwie dodatkowe kondygnacje podziemne.
Gotowi na niezapomnianą wycieczkę? Las Odkrywców to nowe miejsce na turystycznej mapie Lubelszczyzny, gdzie niecodzienna przygoda spotyka się z nauką.
Muzeum Zamoyskich w Kozłówce mieści się w późnobarokowej rezydencji magnackiej, dawnej siedzibie arystokratycznych rodów Bielińskich i Zamoyskich, a obecnie jednej z najlepiej zachowanych zespołów pałacowych w Europie. Muzeum obejmuje ekspozycje pałacu Zamoyskich, powozowni, kaplicy pałacowej i Galerii Sztuki Socrealizmu.
Muzeum Historii Miasta Lublina mieści się we wnętrzu zabytkowej Bramy Krakowskiej, stanowiącej pozostałość dawnych murów miejskich. Sytuowana jest na szlaku turystycznym od reprezentacyjnej ul. Krakowskie Przedmieście, poprzez Stare Miasto w kierunku zamku lubelskiego, gdzie mieści się główna siedziba Muzeum Narodowego w Lublinie.
Mimo, że większość eksponatów Muzeum została rozproszona podczas II wojny światowej, to i tak stanowi jeden z najciekawszych obiektów tego typu we wschodniej Polsce.
Blisko 100-letnie tradycje lotnicze Dęblina, jak również najważniejsze etapy dziejów polskich skrzydeł, odzwierciedla wystawa główna „Historia polskiego lotnictwa wojskowego”. Ekspozycja ułożona chronologicznie, uzupełniona jest licznymi dokumentami i archiwaliami oraz umundurowaniem lotniczym typowym dla danego okresu historycznego, wzbogacona prezentacjami dźwiękowymi i filmowymi. Prezentuje m.in. osobiste rzeczy pilotów, odznaki lotnicze od czasów zaborów po współczesność.
W pobliżu Kazimierza Dolnego nad Wisłą, w Janowcu, wśród łąk, lasów i wąwozów, powstał rodzinny park tematyczny – Magiczne Ogrody.