Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Świętej Katarzynie

Tajemnice wnętrza Ziemi: Wycieczka szkolna do Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Świętej Katarzynie

Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Świętej Katarzynie to miejsce, które zachwyca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Unikatowe, kolorowe i pięknie wykształcone okazy minerałów sprawiają, że każda wizyta to niezapomniane przeżycie, nie tylko intelektualne, ale i estetyczne. Grupom szkolnym muzeum oferuje ciekawe lekcje muzealne i pokazy obróbki kamieni szlachetnych, które mogą być doskonałym uzupełnieniem wiedzy zdobywanej na lekcjach geografii, chemii, czy przyrody.

Centrum Starych Technologii przy Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu

Centrum Starych Technologii przy Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu

Centrum Starych Technologii przy Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu zaprasza szkoły, klasy i grupy zorganizowane na lekcje i warsztaty muzealne oraz pokazy dawnych technologii metalurgicznych i hydroenergetycznych. W ofercie dla szkół znajdują się specjalnie przygotowane lekcje muzealne, pokazy, gry i zabawy.

Podziemia Opatowskie

Podziemia Opatowskie

Zapraszamy do miasta legend i historycznego dostojeństwa. Tu, gdzie powstała pierwsza na polskiej ziemi Komandoria Zakonu Templariuszy a szlachta ziemi sandomierskiej przybywała na sejmy. Tu, gdzie świetność miasta, zwanego niegdyś Wielkim, słynęła wśród kupców z dalekich krańców Europy.

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego to wyjątkowe miejsce na mapie Kielc, które zaprasza wszystkich chętnych niezależnie od wieku na wyjątkową wyprawę do świata energii. Ideą centrum jest popularyzacja nauki poprzez zabawę i eksperymentowanie.

Europejskie Centrum Bajki

Wśród świętokrzyskich pól, obramowana uliczkami typowego polskiego miasteczka, wyrasta zaskakująca, oryginalna bryła Europejskiego Centrum Bajki.

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA