Zmień swoje ustawienia cookies

Świętokrzyskie - wycieczki klasowe

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Muzeum Wsi Kieleckiej to jeden z ciekawszych tego typu obiektów w Polsce - częsty obiekt wypraw szkolnych wycieczek.
niedziela, 09 październik 2016 19:46

Bałtowski Kompleks Turystyczny

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Otoczony zielonymi wzgórzami, położony w widłach rzeki Kamiennej Bałtowski Kompleks Turystyczny to idealne miejsce do nauki i zabawy. Znajdą tu dla siebie atrakcje zarówno fani prehistorii, miłośnicy przyrody i bliskiego kontaktu z naturą jak i amatorzy mocnych wrażeń. 
czwartek, 12 styczeń 2017 09:02

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach powstało w 2001 r. i obejmuje obszar 8 hektarów, na którym zlokalizowane są obiekty dwóch chronologicznie następujących po sobie zakładów wielkopiecowych.
poniedziałek, 22 listopad 2021 10:32

Podziemia Opatowskie

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Zapraszamy do miasta legend i historycznego dostojeństwa. Tu, gdzie powstała pierwsza na polskiej ziemi Komandoria Zakonu Templariuszy a szlachta ziemi sandomierskiej przybywała na sejmy. Tu, gdzie świetność miasta, zwanego niegdyś Wielkim, słynęła wśród kupców z dalekich krańców Europy.
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
W oddziale Dawny Pałac Biskupów Krakowskich udostępniane są cztery ekspozycje stałe, organizowane wystawy czasowe, koncerty, imprezy kulturalne, realizowana jest działalność edukacyjna i naukowo-badawcza. Siedzibą oddziału jest Dawny Pałac Biskupów Krakowskich, najcenniejszy zabytek architektury Kielc, jedyna w Polsce tak doskonale zachowana rezydencja epoki Wazów.
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
  Muzeum Wsi Kieleckiej to jeden z ciekawszych tego typu obiektów w Polsce - częsty obiekt wypraw szkolnych wycieczek. W skład Muzeum wchodzą cztery obiekty turystyczne: Park Etnograficzny w Torkani, Dworek Laszczyków w Kielcach, Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie i Zagroda Czernikiewiczów w Bodzentynie.
sobota, 18 luty 2017 22:18

Muzeum Regionalne w Pińczowie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Muzeum Regionalne w Pińczowie powstało w 1963 r. Początkowo otrzymało jedno pomieszczenie w popaulińskim, barokowym klasztorze.
wtorek, 03 marzec 2020 11:10

Muzeum Archeologiczne w Wiślicy

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Oddział w Wiślicy to muzeum o charakterze archeologiczno-historycznym. Utworzone zostało 20 maja 1966 r. z inicjatywy Zespołu Badań nad Polskim Średniowieczem. Nadrzędnym celem, jaki przyświecał Zespołowi przy zakładaniu nowej placówki było gromadzenie, udostępnienie i popularyzacja zabytków ruchomych pozyskanych w trakcie badań archeologicznych z lat 1949-1964. Istotnym elementem było zabezpieczenie i udostępnienie reliktów architektonicznych – kościoła św. Mikołaja wraz z hipotetycznym baptysterium oraz materii zabytkowej odkrytej w podziemiach Kolegiaty.
piątek, 03 kwiecień 2020 15:32

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Muzeum Okręgowe w Sandomierzu ma swoją siedzibę w Zamku Królewskim – wielokrotnie przebudowywanej rezydencji polskich królów i książąt, o historii sięgającej czasów panowania pierwszych Piastów, w tym m. in. Henryka Sandomierskiego.
środa, 08 marzec 2017 11:42

Muzeum Dialogu Kultur

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Muzeum Dialogu Kultur, najnowszy oddział Muzeum Narodowego w Kielcach, to miejsce nowoczesne i interaktywne. Muzeum idei, w którym treści przekazywane są w sposób narracyjny. Muzeum pozytywnych relacji, w którym, zarówno dialog kultur, jak i kultura dialogu są niezwykle ważne.
REKLAMA