Zmień swoje ustawienia cookies

pomorskie - wycieczki klasowe

poniedziałek, 24 kwiecień 2017 09:42

Muzeum Obrony Wybrzeża

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Głównym obiektem Muzeum jest stanowisko B2 - Bruno, gdzie znajduje się większość wystaw militarnych.
niedziela, 21 sierpień 2022 09:51

Osada Średniowieczna Sławutowo

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Osada Sławutowo, zaprasza na żywe lekcje historii kierowane do dzieci i młodzieży. Historię tworzymy wszyscy dlatego pielęgnujmy pamięć o minionych czasach - pozwoli nam to zbudować lepszą przyszłość.
poniedziałek, 23 marzec 2020 19:39

Muzeum w Lęborku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
  Zalążkiem muzeum były zbiory powstałe pod koniec XIX wieku pod patronatem kościoła oraz lokalnych społeczników i pasjonatów. Pierwszymi zabytkami były przypadkowe znaleziska archeologiczne m.in.: siekierki kamienne, toporki, popielnice twarzowe kultury pomorskiej, ozdoby z brązu oraz monety. Po oddaniu do użytku ratusza miejskiego w 1900 roku zbiory znalazły swoje miejsce w nowym obiekcie i eksponowane były w korytarzu w przeszklonych szafach.
poniedziałek, 02 styczeń 2017 08:39

Muzeum Bursztynu

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Muzeum Bursztynu to jedno z najmłodszych gdańskich muzeów, swoje podwoje otworzyło w czerwcu 2006 roku.
poniedziałek, 02 styczeń 2017 09:16

Wartownia nr 1 na Westerplatte

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
W czasie całego okresu walk o Westerplatte Wartownia Nr 1 była kluczowym punktem polskiej obrony.
środa, 13 wrzesień 2017 12:46

Gdańska Galeria Fotografii

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Gdańska Galeria Fotografii jest miejscem prezentacji wystaw czasowych i siedzibą muzealnego działu specjalizującego się w gromadzeniu, opracowywaniu i udostępnianiu fotografii artystycznej i historycznej.
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Główny budynek Muzeum Archeologicznego w Gdańsku nosi nazwę Dom Przyrodników. Znajduje się na końcu pięknej ulicy Mariackiej, tuż przy nabrzeżu Motławy. Zabytkowa kamienica – jedna z najokazalszych w Gdańsku – pochodzi z XVI wieku. Na sześciu kondygnacjach mieszczą się wystawy archeologiczne, pracownie i biura. Ozdobą budynku jest 36-metrowa wieża widokowa, na którą prowadzą 142 schody. Z jej szczytu można podziwiać panoramę Śródmieścia Gdańska.
czwartek, 07 maj 2020 19:30

Muzeum II Wojny Światowej W Gdańsku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zostało otwarte w 2017 roku w idealnej lokalizacji nad Motławą, blisko historycznego centrum Gdańska. Budynek Muzeum ma powierzchnię około 23 000 m2, a bryła wieży ma wysokość 40 m. Na trzech poziomach podziemnych znajdują się: wystawa główna, wystawa czasowa, wystawa dla dzieci, strefa nowych technologii, centrum konferencyjne, Kino Muzeum, sklep muzealny, Muzeum Bistro oraz dwupoziomowy parking podziemny, który zapewnia 143 miejsca postojowe. Na pięciu poziomach naziemnych znajdują się: kawiarnia, restauracja, biblioteka, sale edukacyjne oraz biura Muzeum.
czwartek, 19 październik 2017 12:52

Akwarium Gdyńskie

Oceń ten artykuł
(8 głosów)
Akwarium Gdyńskie to dość nietypowy ogród zoologiczny, którego wszyscy podopieczni związani są ze środowiskiem wodnym, a cała powierzchnia zamknięta jest w bryle jednego budynku.
wtorek, 14 listopad 2017 13:41

Muzeum Zamkowe w Malborku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)
W Malborku nad Nogatem wznosi się wspaniały Zamek Krzyżacki, który od 700 lat robi to samo głębokie wrażenie potęgi i siły. 
REKLAMA