Zmień swoje ustawienia cookies

Wielkopolskie - wycieczki klasowe

czwartek, 13 październik 2016 08:34

Arboretum Kórnik

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
W Kórniku niedaleko Poznania, wśród niezwykłych drzew i krzewów czeka na uczniów wspaniała lekcja przyrody. 
czwartek, 27 kwiecień 2017 07:49

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy to wspaniałe miejsce, gdzie historia spotyka się z naturą. Muzeum posiada nie tylko pięknie odrestaurowany osiemnastowieczny pałac, ale także ponad dziesięciohektarowy park w stylu angielskim, nazrywany przez wiele osób „Wielkopolskimi Łazienkami”.
wtorek, 26 wrzesień 2017 08:41

Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Muzeum mieści się w klasycystycznym pałacu z końca XVIII wieku, należącym do pereł polskiej architektury. Jest on dziełem wybitnego architekta Stanisława Zawadzkiego. Zbudowany na planie podkowy, posiada monumentalny portyk joński, neopalladiańskie arkadowe galerie, strojne panoplia oraz charakterystyczne oficyny z łamanymi dachami.
czwartek, 24 styczeń 2019 15:10

Trakt Królewski w Gnieźnie

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
  Posągi 5 pierwszych królów Polski, postaci z 2 piastowskich legend, 4 edukacyjne makiety oraz 8 tablic informacyjnych i 3 interaktywne infokioski utworzyły w 2018 roku nowy szlak turystyczny w Pierwszej Stolicy Polski.
poniedziałek, 02 marzec 2020 15:45

Muzeum Regionalne w Pleszewie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Muzeum Regionalne w Pleszewie zostało założone w 1983 r. w dawnym zajeździe pocztowym z I połowy XIX w. Posiada ciekawe zbiory archeologiczne, historyczne, artystyczne i etnograficzne. Zbiory archeologiczne pochodzą ze stanowisk archeologicznych, na których prowadzono badania ratownicze w Pleszewie, Brzeziu, Pacanowicach, oraz znalezisk jednostkowych.
poniedziałek, 09 marzec 2020 13:25

Muzeum Młynarstwa w Jaraczu

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu położone jest w odległości 40 km od Poznania przy trasie nr 11 Poznań- Piła, przy wschodnim krańcu Puszczy Noteckiej, nad rzeką Wełną, w miejscu o dużych walorach krajobrazowych. W Jaraczu kończy się rezerwat przyrody „ Wełna”, który obejmuje 3,5-kilometrowy odcinek rzeki o bystrym nurcie, z florą i fauną charakterystyczną dla potoków górskich.
środa, 15 kwiecień 2020 09:45

Muzeum Ziemi Kępińskiej

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Muzeum założone zostało w 1938 roku z inicjatywy burmistrza Wacława Kokocińskiego, a pierwszym kierownikiem i współzałożycielem placówki był Tadeusz Piotr Potworowski. Na skutek wybuchu II wojny światowej eksponaty uległy rozproszeniu, a muzeum zlikwidowano.
wtorek, 04 październik 2016 21:27

Wyjątkowy Rezerwat Archeologiczny w Poznaniu

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
  To wyjątkowe miejsce eksponujące zabytki związane z początkami Polski.
Oceń ten artykuł
(1 głos)
  Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu jest jednym z ulubionych miejsc spacerowych Poznaniaków, przestrzenią spotkań kulturalnych oraz miejską ostoją różnorodności biologicznej. Otwarty w 1925 roku obiekt początkowo liczył jedynie 2,5 ha powierzchni. Aktualnie na terenie blisko 22 ha prezentowanych jest kilka tysięcy gatunków roślin, pochodzących niemal ze wszystkich kontynentów.
poniedziałek, 29 sierpień 2022 13:28

Rogalowe Muzeum Poznania

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Rogalowe Muzeum Poznania to żywe muzeum, w którym każdy może poznać historię Rogala Świętomarcińskiego, jednego z najbardziej rozpoznawalnych, a pewnością najsmaczniejszych symboli Poznania.
REKLAMA