Zmień swoje ustawienia cookies

Małopolskie - wycieczki klasowe

poniedziałek, 10 październik 2016 21:52

Park Miniatur Inwałd

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Bazylika Świętego Piotra, Statua Wolności, Koloseum i 50 modeli cudów architektonicznych świata zmieściło się w Inwałdzie niedaleko Krakowa.
poniedziałek, 17 październik 2016 09:43

Jaskinia Wierzchowska Górna

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
  Jaskinia Wierzchowska Górna to nie tylko najdłuższa trasa jaskiniowa w Polsce, ale też idealne miejsce, gdzie z klasą poszerzamy wiedzę i  rozbudzamy nowe zainteresowania i pasje. 
czwartek, 09 listopad 2017 11:02

Kopalnia Soli Wieliczka

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Każdego roku Kopalnię Soli „Wieliczka” odwiedza ponad milion turystów, a wśród nich również dzieci. Można powiedzieć, że jest kopalnia „kanonicznym” celem szkolnych wycieczek, co wcale nie oznacza, że nudnym. Wręcz przeciwnie. Proponuje bowiem swoim najmłodszym gościom… kopalnię atrakcji.
Oceń ten artykuł
(1 głos)
    Zarażamy pozytywną energią, pokazujemy piękno Pienin, zapewniamy niezapomniane emocje oraz wrażenia, uczymy szacunku do natury. Organizujemy spływy pontonami i kajakami przełomem Dunajca. Oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak również grup zorganizowanych. Spływy to zupełnie inne spojrzenie na wyjazdy integracyjne, a także  duża porcja atrakcji dla uczniów szkół podstawowych i średnich.
środa, 11 marzec 2020 13:11

Muzeum Dom z Basztą

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Muzeum „Dom z basztą" zlokalizowane jest w zabytkowej kamienicy z 1523 r. W budynku tym mieściła się pierwsza na Podkarpaciu apteka, założona w 1557 r. przez aptekarza Marcina Bariana Rokickiego. Apteka w tym budynku istniała do końca XVII wieku.
czwartek, 13 październik 2016 21:57

Muzeum Etnograficzne w Krakowie

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Muzeum w środku wielkiego miasta, w którym zgromadzonych jest ponad 80 tys. eksponatów kultury ludowej. 
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema jest to plenerowa ekspozycja prawie sześćdziesięciu instalacji edukacyjnych, usytuowana w Parku Lotników Polskich. Na sześciu hektarach parkowej zieleni znajdują się oryginalne, duże urządzenia, których zadaniem jest pobudzać do myślenia i uczyć, ale również, bawić tak, by przyswajanie wiedzy stało się przyjemnością, niezależnie od wieku. Urządzenia rozmieszczone są w grupach tematycznych obejmujących optykę, hydrostatykę, akustykę i mechanikę.
wtorek, 20 czerwiec 2017 13:25

Pałac Krzysztofory

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Pałac pod Krzysztofory, popularnie zwany Krzysztofory to zabytkowa kamienica w Krakowie przy ul. Szczepańskiej 2 na rogu Rynku Głównego 35. Budynek jest siedzibą Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.
środa, 21 czerwiec 2017 15:25

Apteka pod Orłem

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Bazą scenariusza wystawy są wspomnienia Tadeusza Pankiewicza, właściciela apteki i świadka wydarzeń, opublikowane po raz pierwszy tuż po wojnie w książce Apteka w getcie krakowskim.
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Siedzibą Muzeum Historycznego Miasta Krakowa jest budynek położony w malowniczej scenerii Zwierzyńca, u stóp salwatorskiego wzgórza. Dom początkowo parterowy, a od 1912 r. po przebudowie jednopiętrowy, był własnością majstra murarskiego Jana Florczyka i figurował pod adresem Zwierzyniec 218.
REKLAMA