poniedziałek, 14 styczeń 2019 10:38

Wioska Indiańska Mc Bizon Karchowice Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(35 głosów)
Wioska Indiańska Mc Bizon Karchowice zaprasza wycieczki szkolne Wioska Indiańska Mc Bizon Karchowice zaprasza wycieczki szkolne
Wyjątkowe magiczne miejsce dla dorosłych i dla dzieci. Zapraszamy w plener na piękną polanę pod lasem z kolorowymi indiańskimi namiotami tipi, na którą często przylatują bociany. Przeniesiecie się u nas w czasie i przeżyjecie niezapomniane chwile w świecie marzeń z dzieciństwa.

Kto z nas dorosłych nie marzył o tym, aby być Indianinem, kowbojem, Indianką, postrzelać z łuku, posłuchać legend i historii życia Indian? Teraz zarówno Wy dorośli jak i również Wasze dzieci mogą wejść do indiańskich namiotów tipi, pobawić się na indiańskim placu zabaw i zobaczyć jak na żywo wyglądało i wygląda nadal życie niektórych Indian. Nasza wioska jest wzorowana na oryginalnych wioskach indiańskich Indian Ameryki Północnej w dawnych czasach. Cześć Indian w Kanadzie i USA nadal żyje w taki sposób, ale większość z nich niestety żyje tak jak my w mieszkaniach, nie podtrzymując swoich rodzimych tradycji.
Historia losów czerwonoskórych jest zarówno piękna, barwna i niesamowita - jak i smutna. W wyniku kolonizacji białego człowieka w Ameryce wiele plemion indiańskich przestało istnieć lub zostały przepędzone i zamknięte do rezerwatów, w których żyją do dziś dnia.
Ich bogata kultura pasjonuje nas i fascynuje. Chcemy się tą pasją z Wami podzielić :-)
Dzięki naszym znajomym i przyjaciołom Indianistom z PRPI (Polski Ruch Przyjaciół Indian), do Polski przyjeżdżają Indianie zapraszani zarówno z Ameryki jak i całego świata. Przekazują nam dużo ciekawych informacji o swoich losach i obecnej sytuacji w rezerwatach. Staramy się przekazywać Państwu te informacje jak najbardziej rzetelnie w miarę swojej wiedzy i umiejętności.

PRZYKŁADOWY PROGRAM POBYTU U NAS:
- 2 godzinny SUPER MEGA program edukacyjno – rozrywkowy dostosowany indywidualnie do wieku odwiedzających (od 1 do 120 lat :-))
– oglądanie wioski kolorowych tipi i przedstawienie naszej grupy
– malowanie twarzy dzieciom, ceremonia nadania imion indiańskich
– dzieci ubierają nasze stroje ( koszulki indiańskie i opaski z piórami)
– ODWIEDZINY W WIELKIM TIPI WODZA WIELKIEGO BIZONA,
- oglądanie wyposażenia tipi, opowieści o życiu Indian,
– prezentacja przedmiotów codziennego użytku, wyroby indiańskie
– nauka kilku słów indiańskich używanych na co dzień
– prezentacja strojów indiańskich
– prezentacja broni indiańskiej ( łuki, strzały, tamahawki itp.)
– prezentacja instrumentów muzycznych: bębny, grzechotki,mini koncert
– edukacja z zakresu znaczenia tańców i muzyki w życiu Indian
– nauka tańców międzyplemiennych
– integracyjne gry i zabawy indiańskie, rywalizacje między plemienne między odwiedzającymi
- strzelanie z łuku,
- plac zabaw: indiański połów ryb, równoważnia czejeńska, rzuty do celu, indiański tor przeszkód, polowanie na bizona, wyścigi lisów
– sklepik indiański z pamiątkami (indiańskie magiczne pióra, czarodziejskie kamyki mocy, indiańskie kolczyki naszyjniki, łapacze snów)

Wioska jest czynna w sezonie od połowy kwietnia do pażdziernika jest czynna w każdą niedzielę (wejście z przewodnikiem wyłącznie punktualnie o godz. 15 00)
POLECAMY URODZINY INDIAŃSKIE U NAS i imprezy plenerowe.
CENNIK URODZINY INDIAŃSKIE: ( również w tygodniu) cena za grupę dzieci do 15 osób - ok. 500zł - wynajem terenu wraz z animacjami. W tym czasie zajmujemy się dziećmi, opowiadamy o losach Indian i bawimy się razem z nimi wg programu pobyt dla grupy, plac zabaw, zwiedzanie wioski . Wyżywienie we własnym zakresie. Za dodatkowych gości solenizantów 20zł od osoby.
MAMY U NAS OGROMNY GRILL. Jest możliwość zorganizowania ogniska / grilla z naszą obsługą + 150zł (kiełbaski i pieczywo we własnym zakresie)
Grupy zorganizowane PRZEDSZKOLA, SZKOŁY, kluby seniora, urodziny, zapraszamy po wcześniejszej rezerwacji terminu
KOSZT wejścia indywidualnego 15 zł od osoby . Dla grup zorganizowanych TERMINY DO UZGODNIENIA na rezerwację.
ZAPRASZAMY NA:
– SESJE ZDJĘCIOWE W NASZEJ WIOSCE, WESELNE, SZKOLNE, PRZEDSZKOLNE, URODZINOWE, JUBILEUSZOWE, integracyjne imprezy firmowe u nas, również dla dorosłych, seniorów i młodzież, obsługujemy imprezy integracyjne, festyny, spotkania towarzyskie, jubileusze, wesela, urodziny

Galeria zdjęć:

Źródło: Wioska Indiańska Mc Bizon Karchowice

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Wioska Indiańska Mc Bizon Karchowice
Karchowice ul. Polna 6, 42-674 Zbrosławice

Telefon kontaktowy: 609397300
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Adres www: www.facebook.com/WahpeTo/ 
Parking dla autobusów:

Tak

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

15zł od osoby 2 g pobyt

Cennik przewodników: Nie dotyczy
Minimalny czas zwiedzania: 2 godz.
Maksymalny czas zwiedzania:

2,5 godz.

Godziny i dni otwarcia:

Dla grup wstęp po wcześniejszej rezerwacji terminu

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół: Prowadzimy ciekawe warsztaty i prelekcje dla szkół i przedszkoli na terenie naszego ośrodka. Dojeżdżamy również do innych miejscowości zabierając z sobą mini wioskę ;-) z rekwizytami.
Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Ciekawy i interaktywny program edukacyjny połączony z rozrywką i wspólną zabawą dostosowany do wieku odwiedzających. Mnóstwo ciekawych informacji, zwiedzanie terenu z przewodnikiem, zabawy i gry zręcznościowe, zajęcia muzyczne, taneczne, wielki plac zabaw na świeżym powietrzu, edukacja. Na terenie naszej wioski znajduje się zadaszenie ze stołami i ławami do siedzenia i spożycia posiłków. Wyżywienie i napoje we własnym zakresie. Możliwość korzystania z wielkiego grilla ( na 100 kiełbasek)

Stałe ekspozycje:

Muzeum indianistyki pod zadaszeniem, ciekawe eksponaty, stroje indiańskie ze skóry jelenia, suknie i rekwizyty tancerek i tancerzy indiańskich, przedmioty codziennego użytku, instrumenty muzyczne, kilka namiotów tipi, drewutnia, ogród indiański ( kolorowa kukurydza), cmentarzysko indiańskie, szałas pary, indiański wóz

 

 
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 styczeń 2020 10:37
REKLAMA