Cukier Lukier

Manufaktura słodyczy Cukier Lukier to ręcznie wyrabiane cukierki i lizaki. Z uwielbienia słodyczy, potrzeby kreatywności w kuchni, miłości do kolorów i smaków, a przede wszystkim dla uśmiechu dzieci, które po nocach śnią o latającej karmelowej masie z naszych pokazów, powstała pasja tworzenia.

Recepturę dopracowałyśmy metodą prób i błędów oraz podpowiedziami przyjaciół. Używamy naturalnych barwników. Stare przepisy odżyły w naszych rękach. Możecie u nas stworzyć własnego lizaka, wziąć udział w słodkich warsztatach, wyprawić urodziny z animatorką, zamówić cukierki i wiele, wiele innych atrakcji w Cukierkowni czyli sklepie ze słodyczami połączonym z najmniejszą fabryką. Zapraszamy do Warszawy, ul. Emilii Plater 10, gdzie czekamy na Was z sercem na patyku! 

Oferta edukacyjna dla uczniów: Zastanawiałeś/aś się kiedyś nad magią słodyczy? Dlaczego patrząc na kolorowego cukierka czy lizaka mimowolnie się uśmiechasz? Jak to się dzieje, że lizak nie tylko wspaniale smakuje, ale też bajecznie wygląda? Jeśli odpowiedziałeś/aś twierdząco przynajmniej na jedno pytanie, znaczy, że jesteś we właściwym miejscu! Dzięki warsztatom i pokazom w Cukier Lukier nie tylko na własne oczy zobaczysz jak od podstaw powstają kolorowe cukierki i lizaki, ale także nauczysz się jak własnoręcznie je zrobić! 

Oferta edukacyjna dla przedszkolaków: Zastanawiałeś/aś się kiedyś nad magią słodyczy? Dlaczego patrząc na kolorowego cukierka czy lizaka mimowolnie się uśmiechasz? Jak to się dzieje, że lizak nie tylko wspaniale smakuje, ale też bajecznie wygląda? Jeśli odpowiedziałeś/aś twierdząco przynajmniej na jedno pytanie, znaczy, że jesteś we właściwym miejscu! Dzięki warsztatom i pokazom w Cukier Lukier nie tylko na własne oczy zobaczysz jak od podstaw powstają kolorowe cukierki i lizaki, ale także nauczysz się jak własnoręcznie je zrobić! 

Fotografie: przekazane przez Cukier Lukier.

 

Galeria:

 

Informacje organizacyjne:

Adres:

Cukier Lukier
00-669 Warszawa
ul. Emilii Plater 10

Telefon kontaktowy: 605-66-00-05
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres www: www.cukierlukier.pl
Parking dla autobusów: Możliwość zatrzymania się na 5 minut w pobliżu obiektu
Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

Zapraszamy na pokazy wytwarzania lizaków z karmelu. Dzieci samodzielnie kręcą swojego lizaka – cena 7,-. Drugi wariant – kręcenie lizaka plus paczka 100gr cukierków, miks smaków – 12,-

Cennik przewodników:

nie dotyczy.

Minimalny czas zwiedzania: 40 minut
Maksymalny czas zwiedzania: 60 minut
Godziny i dni otwarcia:

pon. - pt. 10:00-19:00
sob./ń – 10:00-18:00

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

W trakcie pokazu wylewamy karmel, opowiadamy o procesie produkcji, barwimy, naciągamy i formujemy masę, następnie, kiedy masa jest już gotowa, każde dziecko skręca samodzielnie lizaczka. Lizaki zabieramy po zrobieniu do przestygnięcia, po czym pakujemy je i rozdajemy dzieciom. Torebki są  wcześniej podpisane, zatem każde dziecko dostaje faktycznie zrobionego przez siebie lizaka. Cały pokaz trwa około godziny, optymalna liczba uczestników – 30 osób.

Stałe ekspozycje:

Ręcznie robione słodycze z karmelu

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA