Dworek Tucholski - zaciszne miejsce blisko Borów Tucholskich

Dworek Tucholski - zaciszne miejsce blisko Borów Tucholskich

W pobliżu Starogardu Gdańskiego, blisko autostrady A1 przecinającej Polskę na pół, w Zblewie mieści się niewielki, ale bardzo urokliwy Hotel Dworek Tucholski. Hotel ten może stanowić zarówno przystań w podróży nad morze jak i miejsce dłuższego pobytu z rodziną. Do tego drugiego zachęcają nie tylko przystępne ceny, ale też atrakcje zapewnione przez Hotel: plac zabaw, otwarty niewielki basen, boisko sportowe, na którym można zagrać w tenisa albo w koszykówkę. 

Kociewie

Nie każdy wie, że mianem Kociewia określa się region etnograficzno-kulturowy położony na Pomorzu tuż obok regionu u przednóża Kaszub. Największym miastem tego regionu jest Starogard Gdański, a największą atrakcją turystyczną zielone tereny wspaniałych Borów Tucholskich. Dworek Tucholski zlokalizowany jest niemal w centrum tego spokojnego regionu o dużych walorach krajobrazowych. Można tutaj swobodnie udać się na długie wycieczki rowerowe lub na spływy kajakowe jedną z tutejszych urokliwych rzek, taką jak Wda czy Wierzyca. Pobliskie Bory Tucholskie zachęcają do długich spacerów i grzybobrania. Niedaleko znajduje się również kilkanaście niewielkich i czystych jezior z wyznaczonymi kąpieliskami. 

Zabytki

Spragnionym spotkań z historią bezpośrednia okolica może nie ma bardzo dużo do zaoferowania, ale decydując się na krótką wycieczkę samochodem, można dojechać do Starogrardu Gdańskiego, jednego z najstarszych miast na Pomorzu, w którym można odnaleźć szereg zabytków z czasów krzyżackich i późniejszych. Fragmenty murów obronnych, świątynie, a także szereg innych pięknych i zabytkowych budynków. Nieco dalej na wschód czeka na odkrycie słynny Zamek Krzyżacki w Malborku. Bliżej już warto odwiedzić Arboretum w Wirtach, kamienne kręgi w Odrach czy Grodzisko w Owidzu. 

Hotel dla rodziny

Sam hotel oferuje 48 pokoi i 2 domki myśliwskie. Jednocześnie może tu nocować nawet 200 osób. Z powodzeniem można powiedzieć, że jest to dobry hotel dla rodzin jak i grup zorganizowanych. Dworek zapewnia wyżywienie dla swoich gości, serwując smaczne śniadania i obiadokolacje. W swojej ofercie posiada także pokoje dla dużych rodzin. W apartamencie i pokojach 4-osobowych spokojnie może się zmieścić rodzina z trójką dzieci, a większe rodziny znajdą wygodne miejsce w 6-cio osobowych domkach myśliwskich. Słowem może znaleźć tu swoje miejsce na wypoczynek każda rodzina. 

Polecamy to miejsce wszystkim, którzy chcą odkryć uroki Kociewia i Borów Tucholskich.

 

Dworek Tucholski
ul. Leśna 6
83-210 Zblewo

Tel.: Recepcja: +48 507 187 410
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
https://www.dworektucholski.com.pl/