Magiczne Ogrody

 

W pobliżu Kazimierza Dolnego nad Wisłą, w Janowcu, wśród łąk, lasów i wąwozów, powstał rodzinny park tematyczny – Magiczne Ogrody.

To pierwszy w Polsce park tematyczny zbudowany w oparciu o oryginalną, baśniową historię! Wraz z całą rodziną przeniesiesz się tutaj do niezwykłego, czarodziejskiego świata. Zamieszkują go niezwykłe stworzenia, jakich nie spotkasz w żadnym innym miejscu na Ziemi. Zapraszamy w podróż po Magicznych Ogrodach!

Przekraczając bramę Magicznych Ogrodów traficie do świata zamieszkałego przez tajemnicze istoty. Wśród drzew, tysięcy kwitnących kwiatów i kolorowych traw powstało szesnaście magicznych krain, w których schronienie znalazły Wróżki Smużki, Bulwiaki, mruczące Drzewce, psotliwe Mordole i waleczne Krasnoludy.

Dzieci mogą tu bez skrępowania bawić się z baśniowymi postaciami - animatorami, którzy zawsze pozostają do dyspozycji gości, znają masę ciekawych zabaw i historię Magicznych Ogrodów. Atrakcją dla najmłodszych z pewnością okaże się przejażdżka kolejką przez Kwiatową Dolinę i zabawa z kudłatym Mordolem. Starszym spodoba się wizyta w Krasnoludzkim Grodzie, gdzie pod okiem Krasnoludów można nauczyć się fechtunku albo spotkanie z Wróżkami Smużkami, które potrafią wyczarować prawdziwą tęczę, a na gości powyżej ósmego roku życia czeka mrożąca krew w żyłach wyprawa do Mroczyska.

W ogrodzie znajdziecie również oryginalne place zabaw, dostosowane do zróżnicowanego wieku i możliwości dzieci. Dużą popularnością cieszą się Drzewa, czyli mosty linowe z przeszkodami zawieszone w koronach drzew i z podziemnymi tunelami. Duzi i mali chętnie korzystają z Krasnoludzkiej Wieży Prób czyli kilkunastometrowej zjeżdżalni. Unikalne są karuzele, które napędzane są siłą mięśni tatusiów lub dziadków. Cała rodzina może przepłynąć się drewnianymi tratwami po wodzie mającej pół metra głębokości. Park zaplanowano z podziałem na strefy sensoryczne aktywujące wszystkie zmysły. Ideą, która przyświecała twórcom parku było stymulowanie dziecięcej ciekawości świata i pobudzanie kreatywności. Jest to jednak przede wszystkim idealne miejsce zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci mogą swobodnie poruszać się po terenie Magicznych Ogrodów, wylegiwać na trawie, wejść do wody albo zbudować zamek z piasku na plaży.

{youtube}pu-WqQLVTRM{/youtube}

Aleje spacerowe Magicznych Ogrodów przecinają tereny obsadzone setkami gatunków kwiatów, krzewów i drzew. Miłośników kwiatów zachwyci wielość odmian róż Kordesa, piwonii czy lilaków. Wiosna w parku zaczyna się od kwitnących tulipanów. Tylko tu można zobaczyć „Magiczne Ogrody”, tulipan, który powstawał 19 lat. To dzieło jedynego w Polsce hodowcy tych pięknych kwiatów – Romana Szymańskiego. Również on stworzył najczarniejszego tulipana na świecie „Fringed Black”. Zobaczysz go tylko tu! Ogród został zaprojektowany tak, by o każdej porze roku zaskakiwać mnogością barw. Warto tu powracać, aby obserwować zmienność natury.
Dodać należy, że gmina Janowiec jest jednym z najbardziej nasłonecznionych miejsc w Polsce.

Dzieci mogą też bawić się z baśniowymi postaciami - animatorami, którzy zawsze pozostają do dyspozycji gości, znają masę ciekawych zabaw i historię Magicznych Ogrodów. Park tematyczny to świetne miejsce dla rodzin. Piękne otoczenie i ogrom atrakcji pozwalają na cały dzień oderwać się od codzienności. Atmosfera panująca w Magicznych Ogrodach zadziwi i zaskoczy nie tylko małych odkrywców, ale również ich opiekunów.

W parku znajduje się 5 restauracji, kawiarnie i dwa sklepy z oryginalnymi pamiątkami. Ogród jest przystosowany do wizyt osób niepełnosprawnych (podjazdy) i niewidomych. Dla dzieci i rodzin przygotowano wygodne toalety, przewijaki, szerokie ścieżki spacerowe, po których łatwo poruszać się z dziecięcym wózkiem i bezpieczną plażę. Na kierowców czekają bezpłatne parkingi.

 

Galeria:

Fotografie: Przesłane przez Magiczne Ogrody.

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Aktualizacja 24.03.2023

Adres:

Magiczne Ogrody
Trzcianki 92, 24-123 Janowiec

Telefon kontaktowy: 500-032-772
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Adres www:

http://www.magiczneogrody.com 
https://www.facebook.com/magiczneogrodyjanowiec 

Parking dla autobusów:

brak informacji

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

wycena indywidualna:

Cennik przewodników:

brak informacji

Minimalny czas zwiedzania:

brak informacji

Maksymalny czas zwiedzania:

brak informacji

Godziny i dni otwarcia:

pon-pt: 09:00 - 17:00
sob i nd: 10:00 - 19:00

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

brak

Stałe ekspozycje:

brak informacji

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA