Muzeum Warszawy

Muzeum Warszawy

Muzeum Warszawy jest najważniejszą miejską instytucją kultury, która dba o pamięć tego niezwykłego miasta i jego mieszkańców. Mamy siedzibę w samym sercu stolicy, w 11 połączonych kamienicach na Rynku Starego Miasta. To tu znajdziesz 21 gabinetów, w których prezentujemy m.in. syreny warszawskie, pocztówki, plany i mapy, ubiory, fotografie i opakowania firm warszawskich.

W Muzeum zbieramy, badamy i udostępniamy rzeczy warszawskie, które mówią o wydarzeniach i ludziach decydujących o kształcie i charakterze współczesnej Warszawy.

Znaczna część naszych zbiorów to dary – osobiste przedmioty przekazane po wojnie przez mieszkańców stolicy. Pragnęli oni w ten sposób uczestniczyć w zachowaniu ciągłości historii miasta.

Realizujemy programy edukacyjne i organizujemy warsztaty, debaty, pokazy filmowe dla wszystkich chcących poznać i zrozumieć Warszawę. Wydajemy książki o tematyce warszawskiej, od historycznych opracowań po literaturę piękną.

{youtube}c9GXzVFbhCs{/youtube}

Muzeum Warszawy to nie tylko siedziba główna na Rynku Starego Miasta, ale także 9 oddziałów o różnorodnym profilu, które angażują do działania lokalne społeczności: Muzeum Woli, Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Odbudowy Starówki – Centrum Interpretacji Zabytku, Muzeum Farmacji im. mgr farm. Antoniny Leśniewskiej, Muzeum – Miejscu Pamięci Palmiry, Korczakianum, Muzeum Drukarstwa Warszawskiego, Muzeum Ordynariatu Polowego, Barbakanie.

 

Galeria zdjęć:

Zdjęcia udostępnione przez/ uznanie autorstwa: Muzeum Warszawy

 

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Muzeum Warszawy

Rynek Starego Miasta 28–42 00–272 Warszawa

Telefon kontaktowy:

+48 22 277 44 02

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Adres www: https://muzeumwarszawy.pl/ 
Parking dla autobusów: ZTP Bugaj ZTP Boleść
Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych i gości indywidualnych:

 

Bilet grupowy powyżej 10 osób - normalny 14 zł za osobę - ulgowy 8 zł za osobę

Upoważnia także do drugiego wejścia w ciągu miesiąca od daty zakupu.

Wstęp wolny: czwartek (nie dotyczy wstępu na wystawę czasową)

Cennik przewodników:

Oferujemy możliwość zwiedzania Muzeum z przewodnikiem (60–90 minut) - Oprowadzanie w j. polskim 100 zł - Oprowadzanie w j. angielskim 200 zł

Minimalny czas zwiedzania: 60 min
Maksymalny czas zwiedzania:

240 min.

Godziny i dni otwarcia:

wtorek–niedziela: 10.00–18.00
poniedziałek: Muzeum nieczynne

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół:

 

https://muzeumwarszawy.pl/kategoria/dzialalnosc-edukacyjna/ 
Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

brak

Stałe ekspozycje:

Rzeczy warszawskie, Dane warszawskie i Dzieje kamienic to trzy części wystawy głównej Muzeum Warszawy. 7352 rzeczy w 21 gabinetach tematycznych są punktem wyjścia do opowiedzenia historii osób, wydarzeń i procesów, które ukształtowały współczesną Warszawę.

 

 

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA