Wyświetlenie artykułów z etykietą: VI. Najbardziej interesujący skansen

Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku odtwarza typowe układy zabudowy wsi i zagospodarowania zagród, gromadząc ok. 180 obiektów budownictwa drewnianego od XVII do XX wieku, a w magazynach i na ekspozycjach ponad 31 000 eksponatów z zakresu kultury ludowej,
Miejsce, w którym można poznać życie zamożnego chłopa w tradycyjnej wsi na Pomorzu. Plus spora oferta imprez, na które można się wybrać z wycieczką szkolną.
Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej położony jest w przepięknej scenerii nad potokiem Kamycko, otoczony bogatą i unikalną roślinnością.
W połowie XVI wieku ludność wiejska w Królestwie Polskim liczyła pięciokrotnie więcej niż miejska. Wieś nie była tylko miejscem produkcji żywności, ale też wspaniałej kultury, o czym ciągle i nieustannie trzeba dzieciom przypominać. Do tego służy między innymi i to miejsce.
Nasza muzealna ekspozycja na wolnym powietrzu składa się z prawie 50 wiejskich zabytkowych budowli drewnianych, które są wyposażone i urządzone wewnątrz w oryginalne sprzęty, narzędzia i meble.
Małe chatki kryte strzechą, młyny wodne, wiatraki, kościół i dwór... Wspaniała lekcja przeszłości czeka na uczniów w Radomiu.
Skansen w Wygiezłowie to nie tylko tradycyjna wiejska zabudowa, ale też Zamek, Pałac i Amfiteatr, a do tego sporo wydarzeń, na które można się wybrać razem z klasą.
Muzeum Wsi Kieleckiej to jeden z ciekawszych tego typu obiektów w Polsce - częsty obiekt wypraw szkolnych wycieczek.
W Nowym Sączu mieści się niezwykle urokliwy skansen prezentujący kulturę ludową historycznej Sądecczyzny
REKLAMA