środa, 14 wrzesień 2022 11:36

Lista miejsc "Poznaj Polskę" 2022/2023 - województwo świętokrzyskie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Lista punktów edukacyjnych w programie ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Poznaj Polskę" 2022/2023 Lista została ogłoszona przez ministra Przemysława Czarnka 2 września 2022. Źródło listy: strony internetowe MEN.  Poniższe zestawienie prezentuje destynacje turystyczne wycieczek szkolnych czy też punkty edukacyjne w województwie świętokrzyskim. Organizacja wycieczek szkolnych do wskazanych poniżej miejsc może zostać objęta dofinansowaniem z programu "Poznaj Polskę".

Opis programu i listę pozostałych województw znajdziesz na tej stronie: Program dofinansowania wycieczek szkolnych "Poznaj Polskę" 2022/2023 

 

LEGENDA:

Odpowiednie dla klas I-III = A

Odpowiednie dla klas IV-VIII  = B

Odpowiednie dla szkół ponadpodstawowych  = C

 

 

  1. Bodzentyn - Zagroda Czernikiewiczów -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  2. Chęciny - Zamek Królewski w Chęcinach -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  3. Chmielnik - Ośrodek Edukacyjno-Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” im. Majera Małego -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  4. Ciekoty - Dworek Stefana Żeromskiego -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  5. Czarnca - Centrum Edukacyjno-kulturalne im. Stefana Czarnieckiego, kościół pw. Św. Floriana, Part - Arboretum -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  6. Ćmielów - Żywe Muzeum Porcelany -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  7. Jędrzejów - Archiopactwo Cysterskie w Jędrzejowie -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  8. Jędrzejów - Muzeum im. Przypkowskich -  Największe osiągnięcia polskiej nauki  - ABC
  9. Kielce - Energetyczne Centrum Nauki -  Największe osiągnięcia polskiej nauki  - ABC
  10. Kielce - Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  11. Kielce - Muzeum Pamięci Narodowej - dawne więzienie kieleckie na ulicy Zamkowej -  Śladami Polskiego Państwa Podziemnego  - ABC
  12. Kielce - Muzeum Wsi Kieleckiej w Kielcach -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  13. Kielce - Muzeum Narodowe w Kielcach -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  14. Krasocin - Holenderski Wiatrak - Krasockie Muzeum Chleba -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  15. Krzemionki Opatowskie, Ostrowiec Świętokrzyski - Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim i Rezerwat Krzemionki Opatowskie -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  16. Kurozwęki - Zespół pałacowo-parkowy -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  17. Maleniec - Zabytkowy Zakład Hutniczy -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  18. Michniów - Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich -  Śladami Polskiego Państwa Podziemnego  - BC
  19. Nagłowice - Muzeum Mikołaja Reja -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  20. Nowa Słupia - Święty Krzyż - pobenedyktyński zespół klasztorny oraz przedchrześcijańskie obwałowania kamienne na Łysej Górze -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  21. Oblęgorek - Oblęgorek - pałacyk Henryka Sienkiewicza wraz z zabytkowym parkiem i aleją lipową -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  22. Ocinek - Dom Pamięci Pisarza Wincentego Burka -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  23. Opatów - Podziemna Trasa Turystyczna w Opatowie -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  24. Podzamcze - Centrum Nauki Leonardo Da Vinci -  Największe osiągnięcia polskiej nauki  - ABC
  25. Połaniec - Kopiec Kościuszki, Galeria Kościuszkowska, Pomnik Tadeusza Kościuszki -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  26. Połaniec - Galeria Rzeźby Józefa Reguły -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  27. Rytwiany - Rytwiany - pokamedulski zespół klasztorny Pustelnia Złotego Lasu -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  28. Sandomierz - Muzeum Diecezjalne "Dom Jana Długosza" w Sandomierzu -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  29. Sandomierz - Muzeum Okręgowe w Sandomierzu -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  30. Sandomierz - Sandomierz - historyczny zespół architektoniczno-krajobrazowy -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  31. Skarżysko-Kamienna - Zbiorowa mogiła pomordowanych członków organizacji Orzeł Biały -  Śladami Polskiego Państwa Podziemnego  - BC
  32. Skarżysko-Kamienna - Muzeum im. Orła Białego -  Śladami Polskiego Państwa Podziemnego  - BC
  33. Starachowice - Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach -  Największe osiągnięcia polskiej nauki  - ABC
  34. Ujazd - Ruiny zamku Krzyżtopór -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  35. Tokarnia - Park Etnograficzny w Tokarni - Muzeum Wsi Kieleckiej -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  36. Wąchock - Wąchock - zespół opactwa Cystersów -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  37. Wiślica - Wiślica - zespół kolegiaty pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny wraz z reliktami kościoła pw. św. Mikołaja oraz grodzisko -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  38. Wykus - Wykus - siedziba Zgrupowań Partyzanckich AK „Ponury” - "Nurt" -  Śladami Polskiego Państwa Podziemnego  - ABC
  39. Zagnańsk - Pomnik przyrody "Dąb Bartek" -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  40. Sandomierz - Sandomierskie Muzeum Regionalne - Dom Jan Długosza -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  41. Sandomierz - Kościół Św. Józefa w Sandomierzu -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  42. Sandomierz - Brama Opatowska w Sandomierzu -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  43. Sandomierz - Akademia Ziołowa Marcina z Urzędowa -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  44. Opatów - Kolegiata św. Marcina -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC
  45. Chęciny - Jaskinia "Raj" -  Kultura i dziedzictwo narodowe  - ABC

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany środa, 14 wrzesień 2022 11:42