Oskar i Pani Róża

Oskar, dziesięciolatek chory na białaczkę, przez ostatnie 12 dni życia pisze listy do Pana Boga. Niewiele o Nim wie. Nawet nie zna Jego adresu, ale szybko odnajduje w Nim wiernego słuchacza.

Z listów Oskara, który za radą zaprzyjaźnionej z nim pani Róży każdy dzień traktuje jak dziesięć lat, powstaje piękny i wzruszający traktat o tym, co w życiu najważniejsze. 

Kiedy książka Schmitta trafiła na rynek wydawniczy, krytycy komentowali, że pojawiła się opowieść na miarę „Małego Księcia”, a czytelnicy szybko sprawili, że lektura znalazła się na liście bestsellerów. Także w tym przypadku, jak po przeczytaniu prozy Exupéry'ego, nikt nie ma odwagi ostatecznie rozstrzygnąć, czy ta opowieść bardziej urzeka i wzrusza młodszych, czy jednak dorosłych. 

{youtube}w_XUuKBXhsE{/youtube}

 

OSKAR I PANI RÓŻA  - sprawdź terminy przedstawień

Przedstawienie dla dzieci 12+

Grzegorz Kempinsky reżyseria i opracowanie tekstu 
Bożena Pędziwiatr scenografia 
Maria Machowska kompozycja światła  
Marcin Stefański projekcje video 
Ewa Zembok asystent reżysera 
Barbara Dudek inspicjent  
Mirosław Witek realizacja dźwięku 
Waldemar Janiszek, Piotr Łobacz realizacja światła
Barbara Grzegorzewska przekład
Krzysztof Lisiak dokumentacja fotograficzna

OBSADA
Marek Rachoń Oskar 
Alina Chechelska Pani Róża

 

Teatr Śląski
Rynek 10, 40-003 Katowice

http://www.teatrslaski.art.pl 

 

Reklama

 {source}
<div id="a3ec4ea4-1774-421a-ada1-e41bb8e0c090"></div> <script type="text/javascript"> var widgetParams = "{ 'Id':'a3ec4ea4-1774-421a-ada1-e41bb8e0c090','AffId':'11809'}"; var params=encodeURIComponent(JSON.stringify(widgetParams)); var link = 'https://weben1.com/ElasticWidget2/Generate?query='+params; var iframe = document.createElement('iframe'); iframe.frameBorder=0; iframe.width = "100%"; iframe.height="205px"; iframe.id="webe"; iframe.setAttribute("src", link); document.getElementById("a3ec4ea4-1774-421a-ada1-e41bb8e0c090").appendChild(iframe); </script>
{/source}

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA