Plan Filmowy | 70 Lat WFDiF

Plan Filmowy | 70 Lat WFDiF

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych zaprasza do wzięcia udziału w wyjątkowym projekcie „Plan Filmowy |70 Lat WFDiF”. 

Zainspirowani wspaniałą historią Wytwórni, w której powstawały Kroniki Filmowe, wyprodukowano wiele znakomitych dokumentów, filmów fabularnych i spektakli Teatroteki, w jubileuszowym dla WFDiF roku 70-lecia istnienia, stworzyliśmy przestrzeń będącą oryginalnym i inspirującym połączeniem niezwykłej ekspozycji scenograficznej oraz jednego z najnowocześniejszych systemów edukacyjnych. Projekcja VR pozwala każdemu uczestnikowi na wyjątkową wyprawę na plan filmowy jednej z produkcji WFDiF i przyjrzenie się z bliska pracy ekipy podczas powstawania kolejnych ujęć.

„Plan Filmowy|70 Lat WFDiF” jest już 5. przestrzenią edukacyjną, stworzoną na bazie oryginalnej scenografii filmowej, kostiumów, rekwizytów oraz odpowiednio dopasowanych do wieku odbiorców zestawów multimedialnych aktywności edukacyjnych, projekcji i działań praktycznych. Całość ujęta w niezwykle atrakcyjną ścieżkę – wędrówkę po Planie Filmowym, łączącą wątki historyczne z poznawaniem mało znanych zawodów filmowych i procesów produkcji filmowej.

Wśród atrakcji programu zajęć na PLANIE FILMOWYM znajdują się:

  • projekcja na goglach VR, podczas której uczestnicy mogą przyjrzeć się pracy ekipy i twórców w trakcie przygotowań do wyjścia na plan i w chwili nagrywania kolejnych ujęć w hali filmowej,
  • przymiarki kostiumów filmowych, czyli poznawanie kunsztu kostiumografów i specjalistów pracujących w ich zespołach, a przy okazji możliwość zrobienia niepowtarzalnych zdjęć z PLANU FILMOWEGO,
  • multimedialne zadania edukacyjne,
  • projekcja materiałów making of
  • przejście niezwykłym scenograficznym tunelem podziemnym, który prowadzi do mieszkania bohatera jednej ze sztuk cyklu Teatroteka Młodego Człowieka

Program zajęć i oprowadzań po PLANIE FILMOWYM skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (od 8 roku życia), szkół ponadpodstawowych, a także studentów, grup rodzinnych i seniorów oraz osób indywidualnych.

Projekt PLAN FILMOWY stworzony został z myślą o wspieraniu realizacji m.in. programów szkolnych, w szczególności elementów dotyczących edukacji filmowej, posiada także cechy ponadprzedmiotowe z zakresu edukacji historycznej, kulturalnej i artystycznej.

Zwiedzanie PLANU FILMOWEGO odbywa się zawsze pod kierunkiem osoby oprowadzającej. 

Zapraszamy do kontaktu w sprawie szczegółów dotyczących rezerwacji terminów zajęć.

 

WARSZTATY

Doskonałym uzupełnieniem zajęć i oprowadzań są realizowane równolegle warsztaty edukacyjne z różnych dziedzin filmowych, które będąc działaniem o charakterze twórczym          i praktycznym dają możliwość pogłębienia wiedzy na temat specyfiki pracy charakteryzatora, scenografa, kostiumografa, czy aktora. Przy okazji każdy uczestnik ma możliwość stworzenia własnego dzieła – efektu charakteryzacji, projektu kostiumu, albo makiety scenografii, a także spotkania twórców filmowych.

Galeria zdjęć:

Źródło: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
ul. Chełmska 21, 00-724 Warszawa

Telefon kontaktowy: 22 559 32 06, 22 559 32 28
(pon-pt w godzinach 9:00 -16:00)
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Adres www:

http://www.wfdif.pl/pl/plan-filmowy-70-lat-wfdif 

Parking dla autobusów:

Tak. Płatny

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

Opłaty podstawowe - zwiedzanie PLANU FILMOWEGO:

25 zł od osoby - grupy 11 - 30 osób
35 zł od osoby - grupy 11 - 30 osób (oprowadzanie w języku angielskim)
250 zł za grupę - grupy 4 - 10 osób
350 zł za grupę - grupy 4 - 10 osób (oprowadzanie w języku angielskim)

Cennik przewodników: Przewodnik wliczony w cenę biletu
Minimalny czas zwiedzania: 90 min
Maksymalny czas zwiedzania:

90 min

Godziny i dni otwarcia:

Wejścia na PLAN FILMOWY dla zwiedzających odbywają się od poniedziałku do soboty o stałych godzinach:

09:30, 11:30, 13:30, 15:30

Zwiedzanie odbywa się z osobą oprowadzającą.

W zależności od dostępności, na terminy sobotnie możliwe jest umówienie innej godziny zwiedzania.

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja godziny zwiedzania.

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół:

Aktualne informacje dotyczące warsztatów dostępne są na stronie: 
http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/warsztaty-filmowe  

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych: W przypadku grup powyżej 30 osób istnieje konieczność podziału grupy na dwie mniejsze i zarezerwowania dwóch różnych godzin zajęć.
Stałe ekspozycje:

brak informacji

 

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA