W poszukiwaniu oznak wiosny warsztaty w Muzeum Wsi Mazowieckiej

Na na poszukiwanie oznak wiosny Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza do skansenu, gdzie przyrodę budzącą się do życia po zimowym uśpieniu obserwować można w pełnej okazałości.

Przez cały marzec i kwiecień grupy zorganizowane (liczące min. 15 osób) mogą zarezerwować pakiet „Zwyczaje wiosenne na Mazowszu”, który gwarantuje moc wyjątkowych atrakcji. Na uwagę zasługuje niewątpliwie promocyjna cena pakietu, która wynosi 18 zł od osoby. W cenę wliczony jest wstęp na teren skansenu, projekcja prezentacji multimedialnej „Zwyczaje i obrzędy wiosenne na Mazowszu”, zajęcia manualne, przejażdżka wozem, zwiedzanie wystawy „Wielkanoc na Mazowszu” oraz ognisko.  Prezentacja  przybliży dawne tradycje i bogatą obrzędowość najważniejszych świąt w kalendarzu chrześcijańskim. W przypadku zajęć manualnych uczestnicy sami wybiorą, czy wykonają palmę wielkanocną i pisankę czy oryginalnie ozdobią kartę świąteczną.  W wiosennym programie nie będzie mogło zabraknąć zwiedzania ekspozycji z przewodnikiem. W marcu i kwietniu wnętrza zabytkowych obiektów odsłonią barwny świat Wielkanocy sprzed ponad stu lat. Wykonywanie wielkanocnych palm, barwienie jaj, typowe wielkanocne potrawy, a nawet praktykowane dawniej zabawy wiejskie - chodzenie po wykupie z kogutkiem i gaikiem, to tylko niektóre obrzędy z bogatego arsenału tradycji wielkanocnych. Wielu emocji dostarczy z pewnością przejażdżka wozem zaprzężonym w konie, a ognisko umożliwi upieczenie kiełbasek. Reasumując, program wiosenny w naturalny sposób połączy pobyt na świeżym powietrzu z poznawaniem dawnych tradycji wielkanocnych i zajęciami manualnymi. Zachęcamy zatem do dokonania rezerwacji pakietu wiosennego i przekonania się, że połączenie zajęć warsztatowych ze zwiedzaniem i integracją przy ognisku to bardzo atrakcyjna forma spędzenia czasu. Każdy uczestnik programu „Zwyczaje wiosenne na Mazowszu” powróci do domu nie tylko z wachlarzem wrażeń i wspomnień, ale także z wykonaną własnoręcznie palmą i pisanką lub kartą świąteczną.

Wielkanocne pokazy proponuje także ratusz zachęcając do udziału w pokazach wykonywania palm i pisanek. Zajęcia poświęcone są tradycjom wielkanocnym: przybliżają zapomniane już dziś obrzędy i zwyczaje towarzyszące tym radosnym świętom. Łączą prezentację multimedialną „Wielkanoc na Mazowszu” z zajęciami praktycznymi, na które składają się: pokaz zdobienia jajek woskiem oraz samodzielne wykonanie palmy i pisanki przez uczestników zajęć.

Podobnie jak w wypadku wiosennego programu w skansenie - wykonaną przez siebie palmę i pisankę uczestnicy zabierają do domu. Koszt udziału w zajęciach wynosi 6 zł od osoby.

{jlex}folder:images/wydarzenia/wiosna-skansen{/jlex}

 


Aby wziąć udział w programie „Zwyczaje wiosenne na Mazowszu” realizowanym w skansenie, wystarczy dokonać rezerwacji:
skansen - nr tel. 24 275 28 83 wew. 53, 36 lub 37, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Rezerwacje pokazów wykonania palm i pisanek wielkanocnych przyjmuje ratusz:
ratusz – nr tel. 24 275 28 26, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program edukacyjny „ZWYCZAJE WIOSENNE NA MAZOWSZU”
Wariant I:
Czas trwania: ok. 4 godzin
Liczba osób: max 45
Cena – 18 zł/osoba

Skład programu:
• Wstęp na teren skansenu
• Pokaz wykonania palmy wielkanocnej i pisanki*
• Projekcja prezentacji multimedialnej „Zwyczaje i obrzędy wiosenne na Mazowszu”
• Przejazd wozem po terenie ekspozycji
• Zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem
• Ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek**
* Prosimy, aby na pokaz wykonania pisanki każdy uczestnik miał 1 ugotowane jajko
** Kiełbaski można dostarczyć we własnym zakresie lub zamówić telefonicznie w skansenowskiej karczmie(na kilka dni przed planowanym przyjazdem). Kontakt: 603 063 545

Wariant II:
Czas trwania: ok. 4 godzin
Liczba osób: max 45
Cena – 18 zł/osoba

Skład programu:
• Wstęp na teren skansenu
• Warsztaty zdobienia karty wielkanocnej
• Projekcja prezentacji multimedialnej „Zwyczaje i obrzędy wiosenne na Mazowszu”
• Przejazd wozem po terenie ekspozycji
• Zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem
• Ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek*
* Kiełbaski można dostarczyć we własnym zakresie lub zamówić telefonicznie w skansenowskiej karczmie (na kilka dni przed planowanym przyjazdem. Kontakt: 603 063 545

 

Reklama

{source}
<div id="abed3554-007d-40d5-a13a-647422589b31"></div> <script type="text/javascript"> var widgetParams = "{ 'Id':'abed3554-007d-40d5-a13a-647422589b31','AffId':'11809'}"; var params=encodeURIComponent(JSON.stringify(widgetParams)); var link = 'https://weben1.com/ElasticWidget2/Generate?query='+params; var iframe = document.createElement('iframe'); iframe.frameBorder=0; iframe.width = "100%"; iframe.height="205px"; iframe.id="webe"; iframe.setAttribute("src", link); document.getElementById("abed3554-007d-40d5-a13a-647422589b31").appendChild(iframe); </script>
{/source}

REKLAMA
REKLAMA