Wrocławski Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek ma w swoim stałym repertuarze adaptacje utworów z kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz najpopularniejszych baśni, gra jednak nie tylko klasykę.

Ostatnie premiery to w większości przedstawienia powstałe w oparciu o współczesne sztuki napisane specjalnie dla Teatru – nowoczesne i odważne spektakle wykraczające poza konwencję tradycyjnego teatru lalkowego. 

W ostatnich sezonach Wrocławski Teatr Lalek współpracuje głównie z młodym pokoleniem dramatopisarzy, do realizacji ich sztuk zapraszając twórców uznanych nie tylko w Polsce, ale i na świecie, których indywidualna estetyka porusza i inspiruje zarówno dzieci, jak i dorosłych. 

Publiczność Wrocławskiego Teatru Lalek stanowią nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorośli mieszkańcy Wrocławia i Dolnego Śląska. Spektakle dla młodych i dorosłych widzów grane są obecnie głównie w weekendy. 

Teatr zwraca się również ku projektom interdyscyplinarnym z pogranicza teatru, muzyki i sztuk wizualnych, a także realizuje spektakle z dynamicznie i bardzo interesująco rozwijającej się dziedziny, jaką jest teatr dla niemowląt. 

Poza trzema stałymi scenami Teatr dysponuje sezonową Sceną Letnią w przylegającym do Teatru Ogrodzie Staromiejskim oraz mobilną sceną plenerową – Bajkobusem.

 

 Galeria zdjęć:

Fotografie: Wrocławski Teatr Lalek

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Wrocławski Teatr Lalek

pl. Teatralny 4 50-051 Wrocław

Telefon kontaktowy:

71 335 49 01

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

www.teatrlalek.wroclaw.pl 

Parking dla autobusów:

brak

Godziny i dni otwarcia:

biuro organizacji widowni 

czynne od poniedziałku do piątku w godz.: 7:30-15:30 
tel.: (+48) 71 335 49 11/12/49 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

bilet grupowy 18 lub PLN (grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli) na 10 dzieci 1 opiekun wchodzi bezpłatnie

Planowane wydarzenia:

Brak informacji

 

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA