wtorek, 15 luty 2022 14:41

Muzeum Historii Partaczy

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Muzeum Historii Partaczy w Toruniu zaprasza wycieczki szkolne i dzieci z rodzicami Muzeum Historii Partaczy w Toruniu zaprasza wycieczki szkolne i dzieci z rodzicami
Muzeum Historii Partaczy to pierwsza i jedyna toruńska, interaktywna placówka ukazująca życie średniowiecznych rzemieślników. Muzeum istnieje od 2016 roku i mieści się w samym centrum toruńskiej starówki, przy ulicy Chełmińskiej 5 - barokowym spichlerzu z 1756 roku, zaledwie 100 metrów od Ratusza Staromiejskiego.

Przekraczając bramy naszego muzeum ruszamy w podróż do czasów średniowiecza. W trakcie interaktywnych warsztatów uczestnicy aktywnie i czynnie biorą udział w pokazach rzemieślniczych. Zajęcia w Muzeum Historii Partaczy to połączenie edukacji poprzez zmysły, pasję naszych partackich mistrzów oraz czynnego zaangażowania gości - młodych adeptów partactwa. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać tradycję toruńskiego rzemiosła, handlu i partactwa.

W naszym muzeum skorzystacie Państwo z następujących warsztatów:

 • Warsztat wypieku piernika
 • Warsztat kaligrafii
 • Warsztat partackich opowieści
 • Warsztat szczytniczy
 • Warsztat mincerski
 • Warsztat rycerski
 • Warsztat kaletniczy
   

W naszym muzeum możecie Państwo skorzystać zarówno z pojedynczego partackiego warsztatu jak i również z partackiego pakietu czyli 3 wybranych warsztatów. Dodatkowo oferujemy zwiedzanie z przewodnikiem zarówno w stroju klasycznym jak i historycznym oraz ciekawe i interaktywne gry miejskie.

Celem naszego muzeum jest to aby pokazać jak wyglądał średniowieczny Toruń i przybliżyć naszym gościom ten ciekawy i bardzo intensywny okres. Toruń kojarzony jest przede wszystkim z piernikami, z Mikołajem Kopernikiem, Planetarium. Natomiast Toruń to przede wszystkim rzemiosło, kupiectwo, handel na ogromną skalę i wizyta w Muzeum Historii Partaczy to właśnie poznanie tej części historii Torunia. Na każdym z naszych warsztatów uczestnicy aktywnie biorą udział w pokazach. Własnoręcznie wyrabiają pierniki, wybijają monety, tworzą sakiewki czy piszą na czerpanym papierze. Edukujemy poprzez zabawę i ciekawostki. Dzięki lokalizacji w samym centrum Toruńskiej starówki wizyta u nas jest łatwa do zaplanowania i pozwala w szybki sposób dostać się do innych ważnych miejsc na mapie Torunia.

 

Galeria zdjęć:

Zdjęcia: Muzeum Historii Partaczy

  

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Muzeum Historii Partaczy
Chełmińska 5
87-100 Toruń

Telefon kontaktowy:

+48 691 639 883

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

www.historiapartaczy.pl 

Parking dla autobusów:

brak informacji

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych i gości indywidualnych:

Goście indywidualni:

Pojedynczy warsztat bilet normalny: 25 zł

Pakiet atrakcji (3 warsztaty), bilet normalny: 57 zł

 

Goście grupowi:

Pojedynczy warsztat, bilet ulgowy: 20 zł

Pakiet atrakcji (3 warsztaty), bilet ulgowy: 45 zł

Cennik przewodników:

220 zł (2h)

Minimalny czas zwiedzania:

50 min. 

Maksymalny czas zwiedzania:

90 min.

Godziny i dni otwarcia:

Poniedziałek – piątek 10:00 – 18:00

Sobota i niedziela 10:00 – 14:00

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół:  https://historiapartaczy.pl/partackie-atrakcje-torun/ 
Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

 

Rezerwacja poprzez email lub telefoniczna.

Nasze podwoje to średniowieczna kamienica, warsztaty odbywają się na kilku salach rozmieszczonych na różnych piętrach dzięki czemu jednorazowo możemy pomieścić nawet 60 osób. Na każdym piętrze znajduje się toaleta.

Dysponujemy również sklepikiem z pamiątkami.

Stałe ekspozycje:

brak informacji

Ostatnio zmieniany wtorek, 15 luty 2022 14:55

Artykuły powiązane

 • Muzea dla Ukrainy. Darmowe bilety, wejściówki, bezpłatne warsztaty i zajęcia dla dzieci i dorosłych uchodźców z Ukrainy Muzea dla Ukrainy. Darmowe bilety, wejściówki, bezpłatne warsztaty i zajęcia dla dzieci i dorosłych uchodźców z Ukrainy
  Do pomocy uchodźcom z Ukrainy przyłączają się również muzea i instytucje kultury w całej Polsce. Dzięki darmowym wejściówkom do muzeów, możliwości skorzystania z warsztatów i innych zajęć jest szansa, że zarówno dzieci jak i dorośli choć na chwilę zapomną o bieżących problemach i koszmarze wojny. Przy okazji poznają choć trochę polską kulturę i historię, zaznajomią się z językiem. Sztuka jest językiem uniwersalnym.
 • Miasto z morza. Wycieczka szkolna do Gdyni Miasto z morza. Wycieczka szkolna do Gdyni
  Gdynia to wyjątkowe miasto na mapie Polski. Powstałe gigantycznym wysiłkiem wielu Polaków w dwudziestoleciu międzywojennym stało się - i nadal jest - oknem na świat. W czasie, gdy bliski Gdańsk, zwany w okresie międzywojennym Wolnym Miastem, w rzeczywistości był zdominowany przez Niemców, Gdynia, ze swoim nowo powstałym portem, była w pełni polska i niezależna. W zasadzie żadne miasto w Polsce w tym okresie nie cieszyło się podobną estymą jak Gdynia. Dziś dalej jest nowoczesnym miastem pełnym ciekawych zakątków, wspaniałych widoków i tajemnic, chętnie odwiedzanym przez turystów, w tym wycieczki szkolne.
Więcej w tej kategorii: « Muzeum Etnograficzne w Toruniu

5 Chełmińska
Toruń, Kujawsko-Pomorskie.
Polska ,87-100