Kopalnia Soli Bochnia Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(8 głosów)
Kopalnia Soli w Bochni zaprasza wycieczki szkolne Kopalnia Soli w Bochni zaprasza wycieczki szkolne
Odwiedzając Małopolskę, nie sposób nie zawitać do Kopalni Soli Bochnia, najstarszej kopalni soli kamiennej w Polsce a zarazem najstarszego w Europie zakładu przemysłowego działającego nieprzerwanie od 1248r. 

 

Najstarsza kopalnia - niezwykły skarb wewnątrz ziemi.

Niespełna 40 km na wschód od Krakowa, znajduje się malowniczo położone miasto – Bochnia. To najstarsze miasto małopolski o udokumentowanym wieku. Swój rozwój i długowieczność zapewnił Bochni skarb znajdujący się w samym mieście – jest to Kopalnia Soli Bochnia, najstarsza na ziemiach polskich kopalnia soli kamiennej, wpisana na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Kopalnia pełna historii i atrakcji.

Bocheńska kopalnia bardzo chętnie odwiedzana jest przez rodziny, turystów indywidualnych jak i  zorganizowane grupy szkolne. Co  przyciąga do tego miejsca ? Przede wszystkim trasa turystyczna z ekspozycja multimedialną. Ciekawe, stare urządzenia górnicze, połączone z nowoczesnymi projekcjami multimedialnymi pokazują dawne techniki górnicze, prezentują rozwój kopalni na tle dziejów historycznych w formie przystępnej dla najmłodszych, ale również atrakcyjnej dla dorosłych uczestników wycieczek. Jedną z atrakcji z której skorzystamy podczas zwiedzania jest przejazd kolejką górniczą. Niezwykłym doświadczeniem jest też przeprawa łodzią przez zalany solanką chodnik.

Kopalnia z dobrym klimatem i pewną pogodą.

W żadnym miejscu nie otrzymamy gwarancji dobrej, niezmiennej pogody, chyba że, wybieramy się do kopalni. Przez cały rok w tym niezwykłym miejscu panuje taka sama temperatura, która wynosi ok 16.st C. Zimą zwiedzanie odbywa się w prawdziwie wiosennej temperaturze, w lecie odczuwalny jest przyjemny chłód. Takie warunki sprzyjają planowaniu wycieczek, jak również spontanicznym odwiedzinom w tym niezwykłym miejscu. W kopalni panuje unikalny mikroklimat charakterystyczny dla solnych wyrobisk , warto o tym pamiętać szczególnie wczesną wiosną w okresie nasilających się alergii.

 

Dlaczego Kopalnia Soli Bochnia to idealny wybór na wycieczkę szkolną?

NAJLEPSZA WYCIECZKA SZKOLNA  DLA DZIECI I MŁODZIEŻY!

 • Pobyt w podziemiach kopalni to aktywna forma spędzenia czasu.
 • Sceneria kopalni pobudza wyobraźnię, uruchamia procesy poznawcze, rozbudza ciekawość, buduje relacje z innymi uczestnikami wycieczki.
 • Zwiedzanie kopalni pozostawia bezcenne wspomnienia, które będą inspirować dzieci przez kolejne miesiące, a może i lata.

 

NAJLEPSZA WYCIECZKA  DLA NAUCZYCIELI !

 • Zwiedzanie trasy turystycznej jak i pobyty edukacyjne i integracyjne to nic innego jak przeniesienie zajęć lekcyjnych do podziemi kopalni.
 • Trasa turystyczna z ekspozycją multimedialną to lekcja historii i przyrody, dostosowana odpowiednio do wieku zwiedzających.
 • Pobyty edukacyjne to interdyscyplinarne zajęcia łączące dziedziny historii, przyrody, języka polskiego, a nawet wychowania fizycznego.
 • Wycieczka powinna bawić, ale też uczyć ! Kopalnia to miejsce pełne inspiracji dla uczniów, ale i dla nauczycieli. Pobyt w kopalni może uzupełnić wiele tematów podejmowanych podczas lekcji historii, przyrody, geografii, fizyki, języka polskiego.

 

NAJLEPSZA WYCIECZKA DLA RODZICÓW!

 • Rodzice mają 100 % pewności, że  dzieci odwiedzają miejsce ciekawe, bezpieczne, w którym nie tylko będą świetnie się bawić, uczyć, ale również powrócą do domu z nowymi umiejętnościami.
 • Kopalnia to miejsce, które uczy podstaw samodzielności, rozbudza ciekawość i wyobraźnię dzieci.

 

Wycieczki szkolne do kopalni soli spełniają kryteria ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 25 maja 2018 r.  w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki, Dz.U. z 1 czerwca 2018 r. poz. 1055

Sprawdź naszą ofertę : https://bit.ly/3esi2sp 

 

Kopalnia pełna wiedzy i nauki – pobyty edukacyjne

Dla uczniów i nauczycieli odwiedzających najstarszą kopalnię soli w Polsce przygotowaliśmy aż sześć programów edukacyjnych, których scenariusze oparte zostały na spotkaniach z bohaterami bocheńskich legend i podań oraz postaciami historycznymi. Stanowią one doskonałą propozycję na ciekawą wycieczkę szkolną, a także nieszablonowy sposób na pierwsze spotkania z historią dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

 

Pobyty edukacyjne w Kopalni Soli Bochnia:

 • to aktywne uczestnictwo dzieci w zajęciach, które wspierają rozwój motoryczny i sensoryczny najmłodszych dzieci, jak i grupy uczniów klas I do VI;
 • to edukacja wynikająca z podstawy programowej połączona z dużą ilością zabawy;
 • to podróż w czasie, podczas której młodzi odkrywcy prowadzeni są przez historię kopalni soli, od średniowiecza po czasy współczesne;
 • to impuls do rozbudzenia w dzieciach ich twórczej postawy;
 • zwiedzanie kopalni rozwija spostrzegawczość i wyobraźnię, pobudza  koordynację wzrokowo-ruchową;
 • to prezentacja wykorzystania nauki w praktyce.

Sprawdź proponowane programy edukacyjne: https://bit.ly/3wdSO8a 

 

Kopalnia  pełna inspiracji

Bocheńska kopalnia często porównywana jest przez najmłodszych turystów do światów znanych z gier komputerowych, książek, lub filmów. Panująca w kopalni aura tajemniczości pobudza ich wyobraźnię. Stanowiska multimedialne, zjazd windą pod ziemię, przejazd kolejką górniczą, łódki, boisko i plac zabaw dla dzieci, zachęcają  do aktywności intelektualnej i fizycznej

Ważne informacje dla rodziców i organizatorów wycieczek

Wybierając się do bocheńskiej kopalni należy pamiętać o wygodnym, pełnym obuwiu i wierzchnim okryciu (przez cały rok). Pamiętajmy, że przebywając pod ziemią jesteśmy pod opieką wykwalifikowanego przewodnika, który nie tylko barwnie opowie o historii i atrakcjach miejsca, ale również będzie chętnie służyć nam pomocą. Pod ziemią znajduje się punkt gastronomiczny. Zorganizowane grupy szkolne mogą podczas dokonywania rezerwacji pobytu zamówić również gorący posiłek.

 

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE  https://bit.ly/3esi2sp 

Wybierasz się do kopalni indywidualnie, z rodzina lub przyjaciółmi? Kup bilet on – line: http://bit.ly/2wVI0xG 

 

 

Galeria zdjęć:

Źródło: Kopalnia Soli Bochnia

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Kopalnia Soli w Bochni Sp. z o.o.
ul. Campi 15, 32-700 Bochnia

Telefon kontaktowy: Rezerwacje:  Biuro Obsługi Klienta : 14 6926752, 14 6926754
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Adres www: www.kopalnia-bochnia.pl 
Parking dla autobusów:

Tak

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

http://kopalnia-bochnia.pl/cennik/index 

Cennik przewodników: j.w.
Minimalny czas zwiedzania: 3 godz.
Maksymalny czas zwiedzania:

4 godz.

Godziny i dni otwarcia:

poniedziałek - piątek: 8.00 - 18.00
sobota - niedziela: 9.00 - 16.00

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół: jak w opisie powyżej
Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

GRUPY ZORGANIZOWANE (min. 15 osób)
wymagana jest wcześniejsza rezerwacja

Informacje praktyczne
1.Temperatura w kopalni 14-16 °C, wilgotność powietrza 70%.
2.Zaleca się, aby zwiedzający zabrali ze sobą ciepłą odzież oraz wygodne obuwie.
3.Na trasie turystycznej do pokonania jest około 700 schodów.
4.Do zjazdu zjeżdżalnią wymagane są długie spodnie i pełne obuwie.
5.Pobierz regulamin korzystania z podziemnej zjeżdżalni
6.Pobyt pod ziemią odbywa się pod opieką przewodnika.
7.Zjazd do kopalni jest zabroniony dla osób będących w stanie wskazującym na spożycie alkoholu lub innych podobnie działających środków.
8.Do kopalni mogą samodzielnie zjeżdżać tylko osoby pełnoletnie.
9. Dzieci i młodzież do 18 roku życia muszą przebywać pod opieką osoby pełnoletniej.
10.W kopalni zabrania się posiadania lub palenia tytoniu oraz posiadania środków do wzniecania ognia.
Zjazdy do kopalni odbywają się szybem Campi, zlokalizowanym przy ul. Campi 15.

 

 

Ostatnio zmieniany niedziela, 14 sierpień 2022 15:07

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA