poniedziałek, 05 luty 2018 14:24

Ogrody Tematyczne Hortulus

Oceń ten artykuł
(8 głosów)
Ogrody Hortulus Spectabilis zaprasza wycieczki szkolne Ogrody Hortulus Spectabilis zaprasza wycieczki szkolne
Ogrody Tematyczne Hortulus to 28 ogrodów w różnej tematyce i stylistyce, zaaranżowane na powierzchni 5,5 ha. Znajdują się tu ogrody inspirowane naturalnym krajobrazem (skalne, leśne, wodne), kulturą różnych narodów (japoński, francuski), a przede wszystkim oryginalne ogrody zmysłów w stylu angielskim.

Ogrody łączą edukacje z zabawą na świeżym powietrzu. Ci którzy cenią sobie kontakt z przyrodą mogą poznać oryginalne założenia ogrodowe, odpoczywając na łonie natury oraz kupić pamiątki z wizyty w Ogrodach Hortulus.

 

Zajęcia dla dzieci:

Lekcja „Rośliny i zwierzęta – symbioza dająca życie" - lekcja trwa ok. 45 min. i jest prowadzona przez naszego przewodnika za dodatkową opłatą (10 zł / os). Zajęcia odbywają się w ogrodzie w bezpośrednim kontakcie z przyrodą, w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lekcja prowadzona jest w sali. Celem lekcji jest poznanie roślin, których owoce i nasiona stanowią pożywienie dla ptaków i drobnych zwierząt. Pokazujemy ok 25 gatunków i odmian takich roślin. W przypadku grupy powyżej 30 osób, do grupy przydzielamy dwie osoby, prowadzące dwie odrębne lekcje (podział na dwie grupy).

 

Galeria zdjęć:

Źródło: Ogrody Hortulus Spectabilis

 

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

OGRODY TEMATYCZNE HORTULUS
Dobrzyca 76, 78-036 Dobrzyca

Telefon kontaktowy: 94 318 13 18
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Adres www:

www.hortulus.com.pl 

Parking dla autobusów:

Tak

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

19 zł / os (dzieci i młodzież w wieku 3-15 lat)

Cennik przewodników: 10 zł / os dla grup powyżej 15 osób 
Minimalny czas zwiedzania: 1 godz.
Maksymalny czas zwiedzania:

2,5 godz.

Godziny i dni otwarcia:

Codziennie otwarte od godziny 9:30. Godziny zamknięcia uzależnione od pory roku.

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół:

Jak w opisie

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych: Przy ogrodach znajdują się bezpłatne parkingi i toalety oraz miejsca zabaw dla dzieci, a także Caffebar BARWINEK. Obowiązuje bezwzględny zakaz wprowadzania zwierząt domowych do ogrodów. 
Z uwagi na ukształtowanie terenu w Ogrodach Tematycznych Hortulus, nie ma możliwości 
zwiedzania z wózkami - dotyczy również wózków inwalidzkich. 
Na grupę 10 dzieci wejście dla opiekuna gratis. 
Regulamin zwiedzania ogrodów dostępny na stronach: www.hortulus-spectabilis.com.pl 
i www.hortulus.com.pl
Stałe ekspozycje:

28 ogrodów w różnej tematyce i stylistyce, zaaranżowane na powierzchni 5,5 ha.

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 listopad 2021 11:26

Artykuły powiązane

  • Centrum Edukacji Ekologicznej w Skoczowie Centrum Edukacji Ekologicznej w Skoczowie
    Główny cel naszej działalności to edukacja ekologiczna społeczności lokalnej, w szczególności dzieci i młodzieży. Jednak część naszych działań jest również przeznaczona dla całych rodzin oraz dla osób dorosłych. Integralną częścią Centrum Edukacji Ekologicznej jest też Park na Górnym Borze wraz ze znajdującą się tam ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą.
  • Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
      Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu jest jednym z ulubionych miejsc spacerowych Poznaniaków, przestrzenią spotkań kulturalnych oraz miejską ostoją różnorodności biologicznej. Otwarty w 1925 roku obiekt początkowo liczył jedynie 2,5 ha powierzchni. Aktualnie na terenie blisko 22 ha prezentowanych jest kilka tysięcy gatunków roślin, pochodzących niemal ze wszystkich kontynentów.


Dobrzyca, Zachodniopomorskie.
Polska ,76-038