Fabryka Robotów Moszna

Fabryka Robotów Moszna

Tuż obok wspaniałego Zamku w Mosznej znajduje się wyjątkowe miejsce, w którym znajdziecie się w świecie Sebastiana Kucharskiego, jedynego w swoim rodzaju twórcy stalowych robotów inspirowanych filmami science-fiction.

To jedyne miejsce w Polsce a nawet w Europie, gdzie budowane są ogromnie stalowe roboty inspirowane filmami Sci-fi. Wszystkie znajdujące się tu postacie zostały zbudowane ręcznie przez jednego człowieka Sebastiana Kucharskiego. Dzięki pasji właściciela do filmów i ogromnej kreatywności można podziwiać te nietuzinkowe, robiące niesamowite wrażenie dzieła. Głównym materiałem z jakiego powstają jest złom samochodowy oraz inne odpady stalowe, które zostały przeznaczone do recyklingu. Pan Sebastian nadaje im nowe, zupełnie nieoczekiwane życie.

Największe i najbardziej pracochłonne roboty budowane są około 700 godzin ważą nawet 900 kilo. Ich wysokość dochodzi nawet do 3.5 m wysokości. Można tu spotkać roboty w różnych wielkościach od kilkunastu cm do kilku metrów, zarówno gotowe jak i w trakcie tworzenia. Poza postaciami z filmów Sci-fi znajdziecie tu również rzeczy bardziej użytkowe wykonane ta samą techniką ,począwszy od stołów, przez podstawki pod książki, pendrive wykonane w stylu steampunk.
Po za nietuzinkowymi postaciami światowego kina można tu też między innymi zobaczyć takie artefakty jak np. jedyny, autentyczny miecz którym posługiwał się PREDATOR w 3 części filmu. Czy też baterię, ogniwo wodorowe, które zasilało TERMINATORA T-800, w którego rolę wcielił się Arnold Schwarzenegger! Tych rzeczy nie można zobaczyć nigdzie indziej na świecie.

 

Galeria zdjęć:

Zdjęcia: Fabryka Robotów - Sebastian Kucharski

  

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2024

Adres:

Fabryka Robotów - Sebastian Kucharski
47-370 Moszna. ul. Zamkowa 2

Telefon kontaktowy:

515 953 394

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

http://www.fabrykarobotow.com.pl/ 

Parking dla autobusów:

Brak informacji

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych i gości indywidualnych:

Bilety:
Normalny 24 zł
Ulgowy 21 zł
Dzieci do lat 3 wstęp wolny
Bilet rodzinny 2 + 2 82 zł
Bilety grupowe w cenie 19 zł / osoba (minimum 15 osób)
Przy zwiedzaniu indywidualnym (rodzinnym) obowiązuje ten sam cennik

Cennik przewodników:

brak informacji

Minimalny czas zwiedzania:

1 h

Maksymalny czas zwiedzania:

2 h

Godziny i dni otwarcia:

 

Szczegółowe informacje na stronie: http://www.fabrykarobotow.com.pl/web.n4?go=9 
Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół:

brak informacji

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Grupy zorganizowane (szkoły/przedszkola/wycieczki) zapraszamy przez cały rok, 7 dni w tygodniu od 9:00 do 18:00.  Dla grup konieczna rezerwacja terminu pod nr. tel. 515 953 394. Zwiedzanie z przewodnikiem (autorem prac)

Stałe ekspozycje: brak informacji

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA