Gala Pary 2019

Gala Pary 2019

7 i 8 września odbędzie się kolejna edycja wydarzenia poświęconego zabytkowym pojazdom. Wydarzenie to jest pochodną zorganizowanego przez Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w 2011 roku eventu jakim był zlot zabytkowych lokomotyw parowych z Polski, Czech i Niemiec. Z roku na rok popularność imprezy rośnie i tak w ubiegłorocznej edycji wydarzenia wzięło udział ponad 15 000 zwiedzających.

Gala Pary 2019 to nie tylko lokomotywy, ale też pojazdy parowe, automobile, walce i inne zabytki techniki. Wydarzenie odbędzie się w tym roku po raz pierszy aż w 3 miejscowościach Dolnego Ślaska równolegle: w Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, w zespole folwarczno-pałacowym Burghausów w Piotrowicach Świdnickich oraz Młynie Hilberta w Dzierżoniowie. We wszystkich lokalizacjach organizowane są całodzienne prezentacje czynnych, zabytkowych pojazdów i urządzeń z uwzględnieniem specyfiki i charakteru danego miejsca. Dodatkową atrakcją będą przejazdy zabytkowych pociągów po trasach kolejowych Dolnego Śląska. Gala Pary organizowana w tym roku będzie największym ogólnopolskim wydarzeniem plenerowym poświęconym zabytkom techniki, a przy tym wydarzeniem edukacyjnym i artystycznym. Wszelkie te działania mają na celu promocję ratowania zabytków techniki. 

Informacje i pełen program wydarzenia można odnaleźć na stronie: https://www.muzeatechniki.pl/galapary/#1552289072888-b1e1f192-8987 

REKLAMA
REKLAMA