Głowa do góry, Sunny - recenzja komiksu

Głowa do góry, Sunny - recenzja komiksu

Sunny Lewin to dziewczynka, która w okresie wakacji wyjeżdża do Dziadka mieszkającego na Florydzie. Leci z mieszanymi uczuciami, ale też z nadzieją, że jednak będzie fajnie. W końcu na Florydzie znajduje się Disney World, więc z pewnością Dziadek będzie miał w planie zabrać tam swoją wnuczkę. Mina Sunny rzednie, gdy okazuje się, że Dziadkowi wcale nie spieszno do Disney Worldu, a poza tym nie mieszka we własnej willi lecz w domu seniora, gdzie cóż... wszyscy są starzy..., a jedyną atrakcją jest wyjście do sklepu.

Całe szczęście, że w którymś momencie Sunny poznaje Buzza, sympatycznego chłopaka, który szaleje na punkcie komiksów. Wspólnie spędzają czas i przeżywają przygody, które można przeżyć w takim właśnie miejscu. Najważniejsze pytanie, na które odpowiedzi szukamy do końca tej opowieści, brzmi jednak: dlaczego Sunny sama spędza wakacje z Dziadkiem i jaką rolę pełnił w tym jej nieobecny starszy brat? 

To niezwykle ciepła komiksowa obyczajowa opowieść, która mimo, że nie posiada wartkiej akcji, wciąga czytelnika i nie pozwala się od siebie oderwać. Mówi o tym, jak "zamiatanie pod dywan" niewygodnych sytuacji powoduje konsternację i ból młodych ludzi. Uczy, że w rodzinnych sytuacjach, które dalekie są od ideału, szczera rozmowa i akceptacja ma ogromną wartość, której nie można zanegować. To naprawdę mądra książka. Warto przeczytać ją razem z dzieckiem i chwilę z nim o niej porozmawiać. Może dowiemy się czegoś, o czym do tej pory nie wiedzieliśmy? 

Polecamy!

Autor: Jennifer L. Holm Matthew Holm
Tytuł: Głowa do góry, Sunny.

Wydawnictwo Jaguar, 2019, książka dla dzieci od lat 8... i dorosłych.

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwo-jaguar.pl/books/glowa-do-gory-sunny/

 

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA