Hantajo - Indianie pod Węgrowem

Indiański obóz w lesie pod Węgrowem. Niezwykłe miejsce dla wszystkich zainteresowanych kulturą świata znanego z westernów. 

Nasza wioska powstała z trwającej już ponad 20 lat pasji. Istnieje już 17 lat!. Od tego czasu odwiedziła Poznań, okolice Piły, Śląsk, aż w końcu na stałe zadomowiła się na Mazowszu, w okolicach Warszawy w miejscowości Borzychy. To okolice Ostoi Nadliwieckiej i Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Na skąpanej słońcem leśnej polanie ustawione zostały indiańskie namioty tipi. W niektórych z nich można zobaczyć unikalne stroje, broń i przedmioty codziennego użytku Indian Ameryki Północnej. Odwiedzający mają okazję obejrzeć, jak wyglądało wnętrze rodzinnego tipi z posłaniami, siedziskami, torbami i pozostałym wyposażeniem przeciętnego indiańskiego domu. W kolejnym tipi znajduje się kolekcja broni: od drewnianych łuków, poprzez tomahawki, maczugi wojenne, po broń palną: winchestery, kentucky i colty. W naszej kolekcji są również stroje męskie, kobiece i dziecięce z plemion Wielkich Równin: Czejenów, Siouxów i Wron. Przewodnik w rozpalający wyobraźnię sposób opowiada o tej fascynującej kulturze. Dalsza część wycieczki jest uzależniona od wieku odwiedzających – nasz program dostosowujemy do każdej grupy wiekowej. Zapraszamy przedszkola, szkoły, gimnazja, a nawet studentów i dorosłych. Dla starszych proponujemy fascynujące spotkanie z kulturą, sztuką, muzyką i tańcem Indian Ameryki Północnej oraz warsztaty rękodzieła. Dla przedszkoli i szkół przygotowaliśmy wiele gier i zabaw: strzelanie z łuku, rzut włócznią, chwytanie„grzechotników”, połów drewnianych ryb i wiele innych. Wycieczka pokona emocjonujący tor przeszkód i pomaluje twarz w indiańskie wzory. Uczestnicy odpoczną przy indiańskim ognisku, a na koniec nauczy się indiańskiego tańca. Jedno jest pewne – zarówno dzieci, jak i dorośli wyjadą stąd z niezapomnianymi wrażeniami. Ci, którym nie uda się do nas dotrzeć, mogą spotkać się z nami na terenie szkoły lub przedszkola podczas ciekawej prelekcji z pokazem tańców i pieśni indiańskich. Zapraszamy!

Fotografie przekazane przez Hantajo

 

Galeria:

 

Informacje organizacyjne:

Adres:

Wioska Indiańska „Fort Hantajo” w Borzychach koło Węgrowa
Borzychy, ul. Wierzbowa (tu mieści się wioska)
Ul. Leśna 30, 07-100 Borzychy (to adres korespondencyjny)

Telefon kontaktowy: 502 295 715
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres www: www.hantajo.com
Parking dla autobusów: Tak
Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

Dla grup: 17zł – cena promocyjna (do 20 maja), 20zł – cena regularna, 30zł – cena programu z warsztatami rękodzieła
Dla turystów: wstęp: 8zł/dorośli, 5zł/dzieci, zabawy płatne dodatkowo 10zł

Cennik przewodników:

Brak informacji

Minimalny czas zwiedzania: 2 i pół godziny
Maksymalny czas zwiedzania: 2 i pół godziny
Godziny i dni otwarcia:

Od maja do października, dla grup codziennie 9.00 -16.30, dla turystów – w wybrane weekendy 12.00 -15.00

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Obowiązują wcześniejsze rezerwacje, dzięki temu na terenie przebywa tylko Państwa wycieczka. Wychowawcy są zwolnieni z opłat. W razie deszczu program realizowany w budynku. Na terenie znajduje się zadaszenie ze stołami i ławkami, gdzie dzieci mogą zjeść posiłek.

Stałe ekspozycje:

Wystawa replik rękodzieła, broni, strojów Indian Ameryki Północnej.

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA