Hokus-pokus, Albercie

Przedstawiamy Państwu jedną z serii książek o Albercie Albertsonie, kilkuletnim chłopcu, w którym dzieci rozpoznają swoje zachowania i emocje: radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość i strach.

Książki o Albercie są tłumaczone na 30 języków, rozeszły się w wielomilionowych nakładach, a na ich podstawie nakręcono spektakle teatralne i filmy animowane.

Albert wraz ze swoim przyjacielem Wiktorem spotkają Czarodzieja, który zmienia życie chłopców, pokazując im niesamowite czary. Zafascynowani chłopcy zaprzyjaźniają się z nim i z jego żoną, dzięki czemu poznają, na czym prawdziwa polega przyjaźń i poświęcenie dla drugiego człowieka.

 „Hokus-pokus, Albercie” jest książką o magii i przyjaźni. Uczy nas, że czary istnieją naprawdę, jednak nie są to jedynie iluzjonistyczne sztuczki - prawdziwa magia jest w nas samych i tylko od nas zależy, czy i kiedy jej użyjemy. Książka porusza problem starości i relacji między trzema pokoleniami mężczyzn – Albertem, jego Tatą i Czarodziejem. Pokazuje, jak wiele można się nauczyć od starszych i jak wielką siłę i radość daje starszej osobie kontakt z młodszym pokoleniem.  Przyjaźń nie ma granic – może się zdarzyć w każdym wieku, a jej moc jest nieograniczona – za jej pomocą możemy spełnić nawet najskrytsze marzenie…

Książka jest doskonałą lekturą nie tylko w czasie podróży. Porusza problemy i wskazuje na emocje, o których zawsze warto rozmawiać z dziećmi. Przypomina nam, dorosłym, że świat naszych dzieci jest prosty, że to zazwyczaj my, dorośli, komplikujemy tak wiele spraw. Czasem warto odnaleźć w sobie dziecko, by zrozumieć pragnienia naszych dzieci, tak jak uczynił to Czarodziej.

Autor: Gunilla Bergström, 
Tytuł: Hokus-pokus, Albercie

Wydawnictwo Zakamarki, Poznań 2015, książka rekomendowana dla dzieci 3+

Książkę w dobrej cenie kupisz tutaj: KSIĘGARNIA ON LINE

 

Reklama

{source}
<div id="abed3554-007d-40d5-a13a-647422589b31"></div> <script type="text/javascript"> var widgetParams = "{ 'Id':'abed3554-007d-40d5-a13a-647422589b31','AffId':'11809'}"; var params=encodeURIComponent(JSON.stringify(widgetParams)); var link = 'https://weben1.com/ElasticWidget2/Generate?query='+params; var iframe = document.createElement('iframe'); iframe.frameBorder=0; iframe.width = "100%"; iframe.height="205px"; iframe.id="webe"; iframe.setAttribute("src", link); document.getElementById("abed3554-007d-40d5-a13a-647422589b31").appendChild(iframe); </script>
{/source}

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA