Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę

Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę - recenzja książki

Dawno temu na Wyspach Brytyjskich żyły dwa plemiona, które darzyły się głęboko pielęgnowaną pogardą i nienawiścią. Z jednej strony okuci w żelazo Wojownicy mieszkający w niezdobytym zamku, z drugiej, ukryci w niezmierzonej dzikiej puszczy wśród całej galerii niezwykłych stworów, Czarodzieje. Wojownicy przybyli w te strony już dawno temu i, odpornym na czary żelazem, wyrwali puszczy kawał ziemi i osiedli przyczajeni, gotowi na atak i obronę przed nieznanym magicznym światem. Czarodzieje mieszkali tu od niepamiętnych czasów i zmuszeni byli ustąpić pola przed najeźdźcami, bo na nic zdawały się ich czary, gdy przeciwnicy dzierżyli żelazne miecze.

Obie grupy czuły do siebie głęboką antypatię sięgającą na pokolenia wstecz i wzajemnie się unikały. Jednak do nieoczekiwanego spotkania dochodzi, gdy zupełnie nieobliczalny Xar, syn przywódcy Czarodziejów udaje się na zakazaną wyprawę wgłąb puszczy na tereny zajęte przez Wojowników, aby upolować Wiedźmę, a zamiast tego spotyka niepozorną księżniczkę Nadziejkę, córkę królowej Wojowników. Z takiego spotkania mogą wyniknąć tylko i wyłącznie kłopoty... I żadnego czytelnika nie zdziwi ich rosnąca w zastraszającym tempie ilość. A do tego Wiedźmy. Wszyscy wiedzą, że przerażające i odrażające postacie zostały pokonane i wytępione wieki temu i tylko kompletny ignorant szukałby ich, aby posiąść część ich magicznej mocy. Ale czy na pewno wyginęły?

Książka Cressidy Cowell, autorki serii książek Jak wytresować smoka, wciąga i porywa czytelnika w wir przygód bez długich wstępów i niepotrzebnych opisów. Przygoda zaczyna się już i ciągnie się w szybkim tempie, aż do ostatniej strony. Postaci są wyraźnie zarysowane, irytują, albo budzą sympatię, albo jedno i drugie. Czarne i niepokojące ilustracje doskonale budują klimat głębokiej i ciemnej puszczy, w której dzieje się akcja powieści. Bez dwóch zdań jest to książka, która porwie każdego, kto lubi klimat magii i kompletnie zwariowanych bohaterów.

Polecamy!

 

Autor: Cressida Cowell
Tytuł: Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę

Wydawnictwo Znak emotikon, 2020, książka dla dzieci od lat 9

Link do strony Wydawnictwa: https://www.znak.com.pl/ksiazka/wojownicy-i-czarodzieje-jak-upolowac-wiedzme-cressida-cowell-167514

 

 

 

 

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA