Jak założyć magiczny sklepik w tydzień. Recenzja książki

Jak założyć magiczny sklepik w tydzień. Recenzja książki

Magenta Nagła powraca! I to z przytupem. W dodatku nie zważając na nic robi magiczne zamieszanie w Moście Małym, najnudniejszym miasteczku jakie można sobie wyobrazić. Mieszkańcy Mostu Małego szczególnie cenią sobie nudę i szarość codzienności, zatem łatwo się domyślić, że pojawienie się tak ekscentrycznej postaci jaką jest wiecznie skrzywiona Magenta Nagła, która w dodatku otwiera sklep z magią, spotyka się ze zdecydowanym oporem skostniałej społeczności miasteczka.

Całe szczęście, że w środku nieuchronnej apokalipsy znajdzie się Eliza Kiszonka. Młoda bohaterka, dzielna sprzedawczyni w rodzinnym Emporium Kiszonków, a jednocześnie początkująca adeptka sztuk magicznych jest jedyną szansą, aby ostudzić trochę emocje i nie dopuścić do katastrofy. Choć wcale nie jest to takie proste.

Jak założyć magiczny sklepik w tydzień, to kolejna, trzecia już część opowieści o przygodach niezwykle rozsądnej i dojrzałej Elizy oraz roztrzepanej, krnąbrnej i irytującej czarownicy Magenty. Dwie pierwsze, o których już pisaliśmy na naszym portalu, sprawiły, że szczerze polubiłem obydwie postaci i kilka innych stale im towarzyszących w niezmiennie niezwykłych okolicznościach. Ta niezwykle zabawna, zgrabnie napisana i świetnie ilustrowana książka stała się jedną z ulubionych pozycji książkowych mojej córki, choć to pozycja z pewnością nie tylko dla dziewczynek, ale dla każdego, kto lubi lekkie, mądre i łatwe do czytania powieści z odrobiną humoru. A humoru w tej książce z pewnością nikomu nie zabraknie.

Serdecznie polecam!

Autor: Kaye Umansky
Tytuł: Jak założyć magiczny sklepik w tydzień

Wydawnictwo Wilga 2020, książka dla dzieci od lat 8.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/jak-zalozyc-magiczny-sklepik-w-tydzien-kaye-umansky-sku93eaa5f53c65dce9827a.html 

 

 

 

 

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA