Kino w Trampkach Festiwal dla Dzieci i Młodzieży

KINO W TRAMPKACH Festiwal dla Dzieci i Młodzieży odbędzie się już po raz piąty. To wspaniała propozycja na spotkanie z świetnym i wartościowym kinem tych młodszych niż 18 lat. Od 31 maja do 11 czerwca Warszawa zakocha się w kilku i kilkunastoletnich filmowych bohaterkach i bohaterach.

Z wzajemnością. Energetyczny i młodzieńczy festiwal filmowy, opowie o tym jak to jest być młodym człowiekiem we współczesnym świecie. Ale nie tylko. Sprawa dotyczy miłości do kina, a Kino w Trampkach jest przestrzenią wymiany tej miłości i pasji. Międzypokoleniowo.

Festiwal Filmowy to konkursy, w których filmy walczą o miano najlepszego. Kino w Trampkach ma 4 kategorie konkursowe.

1. Konkurs Pełnometrażowych Filmów Dziecięcych
2. Konkurs Pełnometrażowych Filmów Młodzieżowych
3. Konkurs Krótkometrażowych Filmów Dziecięcych
4. Konkurs Krótkometrażowych Filmów Młodzieżowych

Najważniejsze Nagrody, statuetki Film-Wędrowiec zaprojektowane przez Marcina z Otwocka i nagrody pieniężne przyznają Jury Dziecięce i Młodzieżowe. W tym roku po raz pierwszy swoje nagrody będą przyznawać: Jury Europejskiego Stowarzyszenia Filmów Dziecięcych (ECFA), Jury Sieci Kin Studyjnych oraz Jury Rodziców.

O główną nagrodę zawalczą m. in. filmy: Zielona Szkoła (Mice & Owls, reż. Simone van Dusseldorp, Holandia); Kosmiczna przygoda (Up In the Sky, reż. Petter Lennstrand, Szwecja; Mała Przystań (Little Harbour, reż. Iveta Grófová, Słowacja, Czechy); Kamienna głowa (Stonehead, reż. Zhao Xiang, Chiny).  

{youtube}TIBzQJpQ96w{/youtube}

Myślą przewodnią obecnego festiwalu są relacje. Pisze o tym Anna Stadnik - dyrektor artystyczna Festiwalu w liście do młodych widzów:

Gdy świat pędzi,  zapominamy często  o tym co stanowi istotę człowieczeństwa – o relacjach.

W związku z tym Relacje  będą light motivem tegorocznych Kinotrampkowych filmów i wydarzeń.

Przybijamy Wam urodzinowego żółwika, przybijamy piątkę, ściskam Wam serdecznie dłonie... co ja mówię? Przytulamy Was i całujemy! (Wszystkich tych, którzy chcą być wycałowani). Cieszymy się, że już 5 lat jesteście z nami i w związku z tym chcemy celebrować naszą długą relację! Więcej! Przez wzgląd na Wasze z nami relacje chcemy celebrować je jako stan, uwarunkowanie, misję, nieuchronność, istotę człowieczeństwa, istotę bycia fragmentem świata. Nieustające oddziaływanie na siebie Was na nas, nas na Was, Was na Was, świata na Was i nas i odwrotnie.  Począwszy od małych osobistych relacji z siostrą, kumplem, córką, dziadkiem, tatą, psem lub myszą, z rosnącą na grządce własnoręcznie zasianą rzodkiewką…  Po grupowe w Waszej klasie, albo
u nas w biurze. Po relacje międzymiastowe, międzypaństwowe, międzynarodowe i międzyplanetarne (my fani „Gwiezdnych wojen” nie możemy i tych pominąć).

Niełatwe te relacje, wymagające wysiłku i starań, nie zawsze układające się po naszej myśli, wzbudzające dużo emocji... A jednak też owocne i satysfakcjonujące, i bez nich niczego by nie było. To one napędzają życie!

Dlatego otwórzcie szeroko oczy i popatrzcie przyjaźnie na sąsiada, popatrzcie w zachwycie na wszystkich i wszystko, co Was otacza.

& żółwik, kochani!

@ Anna Stadnik

 

Zapraszamy serdecznie i polecamy!

 

Strona Festiwalu: http://www.kinowtrampkach.pl/pl/ 

Miejsca:

WARSZAWA

Kinoteka
Pałac Kultury i Nauki (wejście od al. Jerozolimskich)
Plac Defilad 1

Kino Luna
ul. Marszałkowska 28

Reklama

{source}
<div id="abed3554-007d-40d5-a13a-647422589b31"></div> <script type="text/javascript"> var widgetParams = "{ 'Id':'abed3554-007d-40d5-a13a-647422589b31','AffId':'11809'}"; var params=encodeURIComponent(JSON.stringify(widgetParams)); var link = 'https://weben1.com/ElasticWidget2/Generate?query='+params; var iframe = document.createElement('iframe'); iframe.frameBorder=0; iframe.width = "100%"; iframe.height="205px"; iframe.id="webe"; iframe.setAttribute("src", link); document.getElementById("abed3554-007d-40d5-a13a-647422589b31").appendChild(iframe); </script>
{/source}

Książki dla uczniów na nagrody 2024 - TOP 8 pomysłów dla każdej klasy

Nagrody książkowe dla uczniów na zakończenie roku - pomysły

 Już niedługo koniec roku szkolnego 2023/2024! Ostatnie poprawki, zaliczenia, klasówki, propozycje ocen, a także przygotowanie ocen, występów, apelu, ale także nagród i prezentów dla zdolnych i wzorowych uczniów.

To niemal oczywiste, że najlepszą nagrodą za wyniki czy prezentem jest książka, dlatego przygotowaliśmy dla Was pomocne zestawienie top 8 wyjątkowych tytułów dla uczniów z każdej klasy szkoły podstawowej.

Więcej…
REKLAMA
REKLAMA