Kopalnia Soli „Wieliczka”. Najlepsze pomysły na wycieczki z dziećmi.

Kopalnia Soli „Wieliczka”. Najlepsze pomysły na wycieczki z dziećmi.

Poznaj je i zaplanuj niezapomniany czas z rodziną!

Dokąd się wybrać na rodzinną wycieczkę? W jaki sposób zaplanować wolny czas, aby dzieci się nie nudziły? W tym artykule podpowiemy Ci jak połączyć przyjemne z pożytecznym, aktywnie spędzić czas i poznać jeden z najcenniejszych polskich zabytków.

Należy do nich bez wątpienia Kopalnia Soli w Wieliczce. Podziemia kopalni każdego roku są celem wycieczek dla niemal dwóch milionów turystów z całego świata. To jedna z największych atrakcji na mapie Polski i Europy. Pełne życia miasto wykute w soli jest rajem dla zwiedzających, pragnących poznać sekrety kopalni. Możesz dołączyć do nich również Ty i Twoja rodzina.       


Jedna kopalnia, wiele możliwości zwiedzania

Kopalnię Soli „Wieliczka” możesz zwiedzać z rodziną na wiele sposobów. Do wyboru masz różne trasy, o różnym charakterze, ale zawsze z mnóstwem atrakcji. Jedno jest pewne, ani Ty ani Twoje dzieci nie będziecie się nudzić.  
Najbardziej znanym i popularnym szlakiem jest Trasa Turystyczna. Podczas spaceru z przewodnikiem przeniesiecie się do świata majestatycznych komór, kaplic i jezior solankowych. Doświadczycie działania sił przyrody, odkryjecie tajemnice autentycznego miejsca, w którym przez wieki wydobywano sól. Zabytkowa kopalnia ma swój niepowtarzalny klimat, przekonajcie się o tym sami!

 

Co warto wiedzieć o zwiedzaniu Trasy Turystycznej w Kopalni Soli „Wieliczka”?

Zwiedzanie Trasy Turystycznej dla turystów indywidualnych nie wymaga rezerwacji. Trasę możesz zwiedzać z dziećmi niezależnie od ich wieku. Dzieci do 4 roku życia zwiedzają bezpłatnie. Bilety na Trasę Turystyczną możesz kupić w kasach kopalni lub on-line. Zadbaj o odpowiedni ubiór, temperatura pod ziemią wynosi 17-18°C.      

 

Trasa Górnicza i jej tajemnice     

Zupełnie odmienny charakter ma wyprawa na Trasę Górniczą. Już na samym początku przygody założycie kombinezony, kaski i lampy górnicze. Po krótkim przeszkoleniu przewodnik zabierze was pod ziemię. Przemierzając komory i korytarze zmierzycie się z prawdziwymi górniczymi pracami. Nie zabraknie wyzwań dla młodszych i starszych. Będzie lekcja posługiwania się mapą, narzędziami czy wyplatania lin. Po wyprawie będziecie wiedzieć jak wygląda jeden dzień z życia górnika.

 

  

Jak się przygotować do zwiedzania Trasy Górniczej w kopalni soli?

Planując rodzinną wycieczkę pamiętaj, że Trasa Górnicza jest dostępna dla dzieci powyżej 10 roku życia. Zwiedzanie można zarezerwować pod nr tel. 12 278 75 70, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Na wyprawę należy założyć wygodne, nieprzemakalne obuwie i zabrać cieplejszą odzież. Temperatura na Trasie Górniczej wynosi 17-18°C.

 

W poszukiwaniu Skarbnika, czyli zwiedzanie kopalni z najmłodszymi dziećmi

Jeśli masz dzieci w wieku 5 - 10 lat to idealną propozycją jest wycieczka Odkrywamy Solilandię. Podczas wędrówki przez kopalnię Twoje dzieci przeżyją fascynujące przygody i poznają tajemnice ukryte głęboko pod ziemią. Będziesz im towarzyszyć podczas poszukiwania bajkowych przedmiotów z krainy Solilandii i rozwiązywania zagadek. Być może w zakamarkach kopalni spotkacie Skarbnika…. Wizytę w Solilandii potwierdzą pamiątkowe dyplomy dla małych odkrywców. 

 

Jak zarezerwować Odkrywanie Solilandii?

Prosimy o rezerwację telefoniczną lub e-mailową - tel. 12 278 73 92, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
W lipcu i sierpniu rodzinne Odkrywanie Solilandii odbywa się codziennie o godz. 11:50, 12:45 i 13:45.
W pozostałych miesiącach na Odkrywanie Solilandii można się wybrać w każdą sobotę i niedzielę o godz. 11:50.

 

A może nocleg pod ziemią? W Wieliczce to możliwe!

Bardzo dobrym pomysłem na wypoczynek dla całej rodziny jest pobyt nocny 125 metrów pod ziemią. Noc spędzona w autentycznej solnej komorze dostarczy niezapomnianych emocji Tobie i Twoim dzieciom. Skorzystajcie z okazji aby przekonać się, że pod ziemią wszystko jest zupełnie inne, czas płynie wolniej, powietrze jest czyste i nasycone minerałami. W pakiecie oprócz noclegu otrzymacie zwiedzanie Trasy Turystycznej oraz kolację i śniadanie, serwowane w podziemnej restauracji, jednej z niewielu takich na świecie.

 

Jak skorzystać z noclegu w kopalni?

Noclegi są dostępne wyłącznie w pakiecie ze zwiedzaniem kopalni oraz dwoma posiłkami. Z oferty można skorzystać w lipcu i sierpniu w każdy piątek i sobotę. 
Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja: tel. 12 278 73 92, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na www.kopalnia.pl lub zapisz się do newslettera

Do zobaczenia w kopalni tajemnic!