Mazurolandia

Mazurolandia

Mazurolandia to park atrakcji położony na Mazurach w Gierłoży k. Kętrzyna. Jesteśmy atrakcją na Mazurach, w której łączymy zabawę z poznawaniem w zabytków, kultury i historii regionu warmińsko-mazurskiego.

To jedyne miejsce, w którym znajdują się miniatury najpiękniejszych budowli Warmii i Mazur, Park Militariów, grodzisko rycerskie, Park Zabaw oraz moc innych, największych atrakcji na Mazurach. Wszystko to w cenie biletu!
Jedną z atrakcji Mazurolandii jest Park Miniatur Warmii i Mazur prezentujący miniatury wyjątkowych zabytków regionu. Dzięki temu w jeden dzień można zwiedzić najciekawsze miejsca i atrakcje znajdujące się na ogromnej mapie Warmii i Mazur. Uzupełnieniem jest wystawa prezentująca zdjęcia zabytków oraz unikatowe, archiwalne zdjęcia Królewca – dawnej stolicy Prus Wschodnich. Kulturę regionu przedstawia skansen ludowy w postaci naturalnej wielkości XIX-wiecznych chat: warmińskiej i mazurskiej. A to ne wszystko, bowiem słowo mazury i atrakcje to wyrazy bliskoznaczne!
Mazurolandia to miejsce kryjące znacznie więcej tajemnic i niespodzianek. Na terenie parku znajdują się pozostałości oranżerii i ogrodu warzywnego Kwatery Głównej Adolfa Hitlera. Z tego względu został przygotowany Park Militariów, prezentujący wyjątkowe eksponaty z okresu II wojny światowej, militaria niemieckie z lat 1939-45 oraz wiernie odtworzoną, unikatową makietę Wilczego Szańca o powierzchni 40 m kw. Ponadto zorganizowaliśmy strzelnicę militarną z replikami broni historycznej, a także przymierzalnię strojów historycznych z czasów II wojny światowej. Park Militariów to bezsprzecznie jedna z najciekawszych atrakcji na Mazurach o tematyce drugowojennej.
Odwiedzając grodzisko rycerskie można poznać okres średniowiecza. Tam zwiedzający mają możliwość m.in. przymierzenia zbroi rycerskiej, kolczugi, tarczy czy dobycia oburęcznego i ważącego ponad 25 kg „miecza Podbipięty” oraz oddania strzałów z łuku lub kuszy na strzelnicy rycerskiej. Z wieży widokowej grodziska można podziwiać wszystkie atrakcje Mazurolandii i atrakcje na mazurach w miniaturze.
Mazurolandia to wyjątkowe na całych Mazurach miejsce, w którym najmłodsi mogą bawić się do woli w Parku Zabaw na kolejce elektrycznej, w basenie z piłeczkami, trampolinie, eurobungee, dmuchanych zjeżdżalniach itp.

 Galeria zdjęć:

Fotografie: Mazurolandia

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Mazurolandia

ul. Parkowa 7 , 32-640 Zator

Telefon kontaktowy: 601 858 851
Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

http://www.mazurolandia.pl/kontakt 

Parking dla autobusów:

TAK

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:
 • OKRES WIOSENNO-LETNIO-JESIENNY
  8 kwietnia - 1 października
  • Normalny - 23 zł
  • Ulgowy (dzieci, uczniowie, studenci, emeryci) - 20 zł
  • Grupowy (od 30 osób) - 19 zł
  • Zwiedzanie (nie obejmuje: strzelnicy militarnej, strzelnicy rycerskiej, Parku Zabaw) – 16 zł
  • Rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) - 81 zł
  • Dzieci do lat 2 - bezpłatnie

  OKRES JESIENNO-ZIMOWO-WIOSENNY
 • Zwiedzanie* - 16 zł (dzieci, uczniowie, studenci, emeryci)
    Park Miniatur Warmii i Mazur

    Park Militariów

    Mazurskie Muzeum Militariów

    Chaty regionalne/Chata Świętego Mikołaja
Cennik przewodników:

Przewodnicy

Język polski (godz./grupa) - 70 zł
Język obcy (godz./grupa) - 80 zł

Minimalny czas zwiedzania: 2 h
Maksymalny czas zwiedzania:

4 h

Godziny i dni otwarcia:
 • od 1 stycznia do 14 kwietnia - 10.00-15.00
 • od 15 kwietnia do 23 czerwca - 10.00-18.00
 • od 24 czerwca do 3 września - 10.00-19.00
 • od 4 września do 1 października - 10.00-18.00
 • od 2 października do 31 grudnia - 10.00-15.00
Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół:

nie dotyczy

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych: brak
Stałe ekspozycje:

informacja w opisie

Planowane wydarzenia:

Brak informacji

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA