Międzynarodowy Festiwal Krasnoludków 2018

Międzynarodowy Festiwal Krasnoludków 2018

Wrocławskie krasnale oraz Biuro Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia po raz kolejny zapraszają na Międzynarodowy Festiwal Krasnoludków. Od 7 do 8 września w Ogrodzie Staromiejskim przy Wrocławskim Teatrze Lalek.

Festiwal tradycyjnie rozpocznie Wielka Wrocławska Parada Krasnoludków, która wyruszy w piątek 7 września równiutko o godzinie 10.00 z Rynku, by o 10.30 zainaugurować dwudniowe szaleństwo w Ogrodzie Staromiejskim. Nikogo nie może na niej zabraknąć! Zapraszamy szkoły, przedszkola oraz wszystkich fanów krasnalowego święta, aby uroczyście rozpoczęli z nami imprezę. Przemaszerujemy w towarzystwie bębniarzy, kuglarzy i pod eskortą straży spod Pręgierza, ulicą Świdnicką wprost do Ogrodu Staromiejskiego. Bezpiecznie i wesoło! Wszelkiego rodzaju przeszkadzajki, stroje okolicznościowe i przyśpiewki mile widziane.

Szkoły i przedszkola zapisane na konkurs plastyczny zapraszamy do Ogrodu Staromiejskiego w piątek o 10:30. Drużyny, które zapisały się na grę miejską “Krasnale i tajemnice Wrocławia” będą mogły odebrać zestawy do gry w sobotę od 11:00 do 11:30 w punkcie informacyjnym na terenie Ogrodu Staromiejskiego.

{youtube}1Er7M-xZK0s{/youtube}

(Zapowiedź Festiwalu 2017)

Program Wydarzenia:

7 września (piątek)
10.00 (Rynek) Wielka Wrocławska Parada Krasnoludków na otwarcie festiwalu (wyrusza spod Pręgierza)

10.30–13.00 (Ogród Staromiejski) Wielki konkurs plastyczny dla szkół podstawowych i przedszkoli na najpiękniej udekorowaną krasnalową chatkę. Zgłoszenia grup ze szkół i przedszkoli przyjmujemy od 27 sierpnia br. przez stronę internetową www.krasnale.pl.

10.00–14.00 (Ogród Staromiejski) Wielka Wioska Krasnoludków dla wszystkich, którzy pragną przenieść się na chwilę do świata krasnali

W programie m.in. strefy dla dzieci, malowanie buziek, a na scenie wyjątkowy Bill Bombadill Show – rodzinne, interaktywne, pełne humoru show z elementami kuglarstwa, pantomimy oraz akrobatyki.

14.00 Zakończenie wydarzeń pierwszego dnia festiwalu na terenie Ogrodu Staromiejskiego

Ponadto tego dnia od 11.00 do 15.00 zapraszamy na specjalne bezpłatne kursy Krasnalowym Tramwajem (wyrusza z przystanku Opera).

 

8 września (sobota) - Ogród Staromiejski (przy Wrocławskim Teatrze Lalek)
11.00–17.00 Krasnoludkowe bajki przygotowane specjalnie na tegoroczny festiwal

Krasnale długo pracowały nad nowymi bajkami dla najmłodszych widzów i w tym roku zaprezentują premierowo aż trzy nowe przedstawienia:

11.00 i 14.00 "Pieśniarze" – Baśnie i pieśni są wpisane w codzienność wielu domów, od dawien dawna pomagają nam zrozumieć świat, krzepią serce, uczą co jest dobre, a co złe... Krasnale też uwielbiają przesiadywać wieczorami, chłonąc opowieści otwartym sercem. Każdy jednak przedstawia swą historię w inny sposób. Jeden daje popis krasomówczy, inny śpiewa, trzeci... miga. Dokąd zabiorą nas opowieści krasnalowych mędrców? Hen, hen, daleko, gdzie tylko wyobraźnia poniesie…

12.00 i 15.00 "Muzyka Miasta" – Dla krasnala jednym z najbardziej prestiżowych zawodów jest muzyk. Krasnale nie grają jednak na gitarach czy innych instrumentach – one żyją miastem i grają "miejskimi instrumentami": dźwiękami silników, szumem rozmów, melodią okrzyków i ujadaniem psów… Ich najważniejszym zadaniem jest utrzymać harmonię i rytm miasta. A co by było, gdyby któregoś z nich zabrakło? O tym przekonamy się, oglądając historię Krasnala, który uznał, że grać nie warto.

13.00 i 16.00 "Nawa" – Bajka zainspirowana rzeźbą Oskara Zięty "Nawa" to opowieść o tym, jak Wielka Fala, wkradając się na wyspę Daliową, stała się okazją do odkrycia cząstki wiosny, lata, jesieni i zimy w każdym z krasnalowych serc. Przypowieść o emocjach i ich akceptacji dla każdego.

11.30–15.00 Rodzinna gra miejska "Krasnale i tajemnice Wrocławia", podczas której odkryjemy nieznane oblicza i legendy Wrocławia

11.00–17.00 Wielka Wioska Krasnoludków dla wszystkich, którzy pragną przenieść się na chwilę do świata krasnali

W programie m.in. gipsowe odlewy krasnoludków, warsztaty plastyczne i tworzenie krasnalowych laleczek, krasnalowa strefa kuglarstwa pełna kolorowych baloników i baniek mydlanych oraz strefa przygotowana przez specjalistów od miniatur z Kolejkowa. Na oczach widzów powstanie specjalne festiwalowe graffiti, zrobimy własną grę planszową, odkryjemy tajemnice krasnalowych dźwięków i wykonamy pamiątkowe gify w krasnalowej gifbudce.

17.00 Zakończenie wydarzeń drugiego dnia festiwalu w Wielkiej Wiosce Krasnoludków i Krasnoludkowej Strefie Kultury

19.00 (Wrocławski Teatr Lalek) Kabaret Hrabi w najnowszym programie "Wady i Waszki"

21.00 –24.00 Krasnalowe Silent Disco przy najlepszej muzyce, tyle że… w zupełnej ciszy.

 

9 września (niedziela) - Ogród Staromiejski (przy Wrocławskim Teatrze Lalek)
13.00–15.00 Krasnoludkowe Popołudnie Literatury

Każdy, kto odwiedzi Ogród Staromiejski, będzie mógł posłuchać bajek w wykonaniu znanych i lubianych postaci świata kultury: Edyty Jungowskiej, Małgorzaty Waszkiewicz, Piotra Pietraszka i Bartosza Synowca.

15.00-15.30 Bubble Show na Scenie Letniej Wrocławskiego Teatru Lalek

Na zakończenie festiwalu zapraszamy na Bubble Show uczestnika programu "Mam Talent", prekursora tej sztuki w Polsce. Bubble Show to niezwykły pokaz efektów wykonywanych za pomocą bańkowego płynu. Wstęp wolny.

15.30 Zakończenie Międzynarodowego Festiwalu Krasnoludków

 

Więcej o wydarzeniu: http://krasnale.pl/ 

Reklama

{source}
<div id="47fd6afd-fc0b-495e-affa-028278d08469"></div> <script type="text/j-avascript"> var widgetParams = "{ 'Id':'47fd6afd-fc0b-495e-affa-028278d08469','AffId':'11809'}"; var params=encodeURIComponent(JSON.stringify(widgetParams)); var link = 'https://weben1.com/ElasticWidget2/Generate?query='+params; var iframe = document.createElement('iframe'); iframe.frameBorder=0; iframe.width = "100%"; iframe.height="205px"; iframe.id="webe"; iframe.setAttribute("src", link); document.getElementById("47fd6afd-fc0b-495e-affa-028278d08469").appendChild(iframe); </script>
{/source}

REKLAMA
REKLAMA