Zmień swoje ustawienia cookies
wtorek, 13 wrzesień 2022 19:25

Lista miejsc "Poznaj Polskę" 2022/2023 - województwo lubelskie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Lista punktów edukacyjnych w programie ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Poznaj Polskę" 2022/2023 Lista została ogłoszona przez ministra Przemysława Czarnka 2 września 2022. Źródło listy: strony internetowe MEN.  Poniższe zestawienie prezentuje destynacje turystyczne wycieczek szkolnych czy też punkty edukacyjne w województwie lubelskim. Organizacja wycieczek szkolnych do wskazanych poniżej miejsc może zostać objęta dofinansowaniem z programu "Poznaj Polskę".

Opis programu i listę pozostałych województw znajdziesz na tej stronie: Program dofinansowania wycieczek szkolnych "Poznaj Polskę" 2022/2023 

 

LEGENDA:

Odpowiednie dla klas I-III = A

Odpowiednie dla klas IV-VIII  = B

Odpowiednie dla szkół ponadpodstawowych  = C

 

  1. Aleksandrów - Ziemianka "Wira" - szkoła podoficerska -  Śladami Polskiego Państwa Podziemnego – C
  2. Aleksandrów - Szpital Polowy "665" -  Śladami Polskiego Państwa Podziemnego – C
  3. Bełżec - Muzeum i Miejsce Pamięci w Bełżcu. Niemiecki nazistowski obóz zagłady (1942-1943). Oddział Państwowego Muzeum na Majdanku -  Śladami Polskiego Państwa Podziemnego – C
  4. Biała Podlaska - Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  5. Biłgoraj - Zagroda Sitarska -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  6. Bondyrz - Muzeum Historyczne Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej im. ppłk. Stanisława Prusa ps. „Adam” -  Śladami Polskiego Państwa Podziemnego – ABC
  7. Chełm - Podziemia Kredowe w Chełmie -  Największe osiągnięcia polskiej nauki – ABC
  8. Chełm - Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  9. Dąbrówka - Park Dźwięków -  Największe osiągnięcia polskiej nauki – ABC
  10. Dęblin - Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  11. Hola - Skansen Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  12. Hołowno - Kraina Rumianku -  Kultura i dziedzictwo narodowe – AB
  13. Husinka - Nadbużański Uniwersytet Ludowy -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  14. Janów Podlaski - Stadnina Koni w Janowie Podlaskim -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  15. Kazimierz Dolny - Kazimierz Dolny -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  16. Kazimierz Dolny - Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  17. Kock - Muzeum Historii Kocka -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  18. Kodeń nad Bugiem - Bazylika św. Anny w Kodniu -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  19. Kozłówka - Muzeum Zamoyskich w Kozłówce -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  20. Kraśnik - Muzeum Narodowe w Lublinie - Muzeum Regionalne w Kraśniku -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  21. Lublin - Archikatedra Lubelska, Muzeum Archidiecezjalne - Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego / Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  22. Lublin - Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II - Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego / Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  23. Lublin - Muzeum Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  24. Lublin - Ogród Botaniczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - Kultura i dziedzictwo narodowe / Największe osiągnięcia polskiej nauki – ABC
  25. Lublin - Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II -  Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – ABC
  26. Lublin - Lublin - historyczny zespół architektoniczno-urbanistyczny -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  27. Lublin - Muzeum Narodowe w Lublinie - Muzeum Józefa Czechowicza -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  28. Lublin - Muzeum Narodowe w Lublinie - Muzeum Dworek Wincentego Pola -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  29. Lublin - Kościół i klasztor oo. Dominikanów -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  30. Lublin - Muzeum Narodowe w Lublinie - Muzeum Martyrologii Pod Zegarem -  Śladami Polskiego Państwa Podziemnego – C
  31. Lublin - Muzeum Narodowe w Lublinie - Muzeum Historii Miasta Lublina -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  32. Lublin - Państwowe Muzeum na Majdanku w Lublinie. Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1941-1944) -  Śladami Polskiego Państwa Podziemnego – C
  33. Lublin - Muzeum Narodowe w Lublinie -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  34. Lublin - Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie  -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  35. Lublin - Lubelska Trasa Podziemna - Kultura i dziedzictwo narodowe / Największe osiągnięcia polskiej nauki – ABC
  36. Nałęczów - Muzeum Narodowe w Lublinie - Muzeum Stefana Żeromskiego w Nałęczowie -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  37. Nałęczów - Muzeum Narodowe w Lublinie - Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  38. Pratulin - Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich - Kultura i dziedzictwo narodowe – C
  39. Puławy - Muzeum Czartoryskich w Puławach -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  40. Radecznica - Bazylika Objawień Św. Antoniego w Radecznicy -  Śladami Polskiego Państwa Podziemnego – ABC
  41. Sobibór - Muzeum i Miejsce Pamięci w Sobiborze. Niemiecki nazistowski obóz zagłady (1942-1943). Oddział Państwowego Muzeum na Majdanku -  Śladami Polskiego Państwa Podziemnego – C
  42. Tomaszów Lubelski - Izba Pamięci Terroru Komunistycznego -  Śladami Polskiego Państwa Podziemnego – C
  43. Włodawa - Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  44. Wohyń - Szlak unicki – miejsca upamiętniające życie unitów -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  45. Wojciechów - Muzeum Kowalstwa, Wieża Ariańska -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  46. Wola Gułowska - Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej -  Kultura i dziedzictwo narodowe – BC
  47. Zamość - Zamość - historyczny zespół miasta w zasięgu obwarowań XIX wieku -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  48. Zamość - Muzeum Zamojskie w Zamościu -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  49. Zamość - II Inspektorat Zamojski AK oraz podziemie antykomunistyczne -  Śladami Polskiego Państwa Podziemnego – BC
  50. Zwierzyniec - Kościół "Na Wodzie", Pałac Plenipotenta w Zwierzyńcu -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  51. Żułów - Marcinówka - Podwysokie - Skierbieszów - Łaziska - Sławęcin – Majdan Żukowiecki - Stanisławka Szlak kardynała Stefana Wyszyńskiego -  Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – ABC
  52. Zamość - Roztoczańskie Muzeum PRL w Zamościu -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  53. Kazimierz Dolny - Kamienica Celejowska -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  54. Kazimierz Dolny - Kamienica Przybyłów -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  55. Kraśnik - Muzeum 24 Pułku Ułanów -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  56. Radzyń Podlaski - Pałac Potockich -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  57. Radzyń Podlaski - Kościół Św. Trójcy -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  58. Zamość - Synagoga w Zamościu -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  59. Lubartów - Muzeum Kina (Lubarowski Ośrodek Kultury) -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC
  60. Tereszyn - Manufaktura Bolesławiec -  Kultura i dziedzictwo narodowe – ABC

 

 

Ostatnio zmieniany środa, 14 wrzesień 2022 10:02