Park Miniatur Minieuroland

Park Miniatur Minieuroland

Park Miniatur Minieuroland śmiało można nazwać jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Kotliny Kłodzkiej dedykowanych dla szkół i przedszkoli. Rangę tą uzyskał nie tylko dzięki przepięknym miniaturom zabytków z Polski, Europy i świata oraz wyjątkowym roślinom w arboretum.

Stało się tak również za sprawą bogatej oferty programowej kierowanej do wycieczek szkolnych. Wielu opiekunów organizujących odpoczynek w górach chce dobrać program wyjazdu w taki sposób, aby łączył w sobie zabawę z nauką. Jednocześnie chcą by był źródłem inspiracji do późniejszych zajęć, również w szkole. Minieuroland jest doskonałym wyborem, ponieważ łączy w sobie wszystkie te elementy. Grupy mogą zwiedzać atrakcję samodzielnie lub z przewodnikiem, co połączone jest także z grą terenową. Dzieci wyruszają wówczas w podróż po różnych państwach ze specjalnym paszportem i niczym prawdziwy podróżnicy odkrywają wyjątkowe zabytki. Dodatkową atrakcję jest Festiwal Kwiatów, który odbywa się tutaj każdego roku od czerwca do listopada. Przez pełne 5 miesięcy dzieci i dorośli mogą zobaczyć ponad 70.000 najpiękniejszych kwiatów jednorocznych i poczuć się niczym słynna Alicja w zaczarowanym ogrodzie.

Program Minieurolandu dla grup zorganizowanych jest niezwykle obszerny. Warsztaty to tylko jeden z wielu elementów, które składają się na jego atrakcyjność. Oferta zajęć jest bardzo różnorodna, uwzględnia kategorie wiekowe uczestników, ich potrzeby i umiejętności. Dzięki starannie dobranemu programowi łatwo o odpowiedni poziom trudności wykonywanych zadań. Warto również wspomnieć, że dostępne są różne warianty czasowe, pozwalające dopasować wizytę w parku do harmonogramu zaplanowanej podróży.

Warsztaty można wybrać według zainteresowań uczniów, dzięki czemu każda grupa znajdzie tu coś dla siebie. Cały program dzieli się na cztery części:

  • warsztaty modelarskie,
  • warsztaty botaniczne,
  • warsztaty teatralne,
  • warsztaty kreatywnej fotografii.

Wszystkie umożliwiają wybór charakteru zajęć. Choć tematyka warsztatów jest bardzo szeroka. Główne założenie jest jednak bardzo podobne. Każde z oferowanych zajęć uczy cennych wartości i pomaga rozwinąć umiejętności przydatne na co dzień.

 

Zdjęcia: Park Miniatur Minieurolandl

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek z dziećmi:

Adres:

Park Miniatur Minieuroland
ul. Noworudzka 11, 57-300 Kłodzko

Telefon kontaktowy: 792444333
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Adres www: www.minieuroland.pl 
Parking dla autobusów:

TAK

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

Bilet dla grupy zorganizowanej kosztuje 18 zł/os. (powyżej 15 osób). Na każde 15 dzieci (szkoły podstawowe) lub na każde 10 dzieci (przedszkola) przysługuje 1 opiekun gratis.

Cennik przewodników: nie dotyczy
Minimalny czas zwiedzania: 2 godz.
Maksymalny czas zwiedzania:

5 godz.

Godziny i dni otwarcia:

sezon zimowy (listopad - kwiecień): 09:00-16:00

sezon letni (maj - październik): 09:00-19:00

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół:

1) Przewodnik z grą terenową (czas: 90 minut, cena: 120 zł/cała grupa),

2) Warsztaty modelarskie "Projektanci kamieniczek" (czas: 90 minut, cena: 12 zł/dziecko)

3) Warsztaty botaniczne "Eko-stworki" (czas: 90 minut, cena: 12 zł/dziecko)

4) Warsztaty teatralne "Rozmowa kwiatów" (czas: 90 minut, cena: 12 zł/dziecko)

5) Warsztaty kreatywnej fotografii "Apka zwana wyobraźnią" (czas: 90 minut, cena: 12 zł/dziecko).

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Obiekt klimatyzowany oraz monitorowany z pełną kontrolą dostępu dla maksymalnego bezpieczeństwa oraz wygody użytkowników.

Stałe ekspozycje:

W Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku jest otwarty przez 365 dni w roku. Można tu zobaczyć ponad 40 miniatur słynnych budowli z Polski, Europy i świata. Znajduje się tu ponad 100 gatunków drzew i krzewów z najlepszych europejskich szkółek ogrodniczych. Dużą atrakcją dla najmłodszych jest nowoczesny plac zabaw ze zjeżdżalnią linową - tyrolką. Na gości czekają także liczne altanki i zakątki do relaksu.

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA