Pingolo - kto zostanie na lodzie?

"Pingolo" to ciekawa, prosta w swoich zasadach gra, w którą swobodnie można wciągnąć i dzieciaki w wieku przedszkolnym. Gra doskonale ćwiczy pamięć i stanowi ciekawe urozmaicenie od klasycznego memo, w które i tak systematycznie dostaję zasłużone manto od moich dzieci.

Wielkość opakowania nie nadaje się może do zabrania w plecaku, ale w bagażniku samochodu nie zajmie zbyt wiele miejsca, a będzie cieszyła podróżników w pidżamach przed zaśnięciem, albo w deszczowe dni.

O co w niej chodzi?

W pudełku znajduje się 12 plastikowych figurek pingwinów, 12 kolorowych jajek, 4 plansze - czyli góry lodowe, 2 kolorowe kostki do gry i krótką instrukcja gry.
Gra przystosowana jest dla maksymalnie 4 graczy, ale w przy większej liczbie można się przecież łączyć w mikro drużyny i też jest dobrze.

Celem gry planszowej jest zebranie sześciu kolorowych jajek, które ukrywają pod sobą pingwiny. Kto pierwszy ten cel osiągnie - wygrywa. Reszta pogrąża się w rozpaczy i domaga rewanżu :).
Zasady są proste: na środku stołu układamy pingwiny i pod każdym z nich ukrywamy jajko. Maszyna losująca w postaci naszych rąk miesza ich układ i już wszyscy zapomniają, gdzie jest jakie jajko. Każdy z graczy stawia przed sobą górę lodową i kolejno rzuca dwoma kostkami. Po wyrzuceniu stara się odnaleźć jajka w kolorze, które wskazują wyrzucone kostki. Jedna tura, to jeden rzut kostkami i odkrycie dwóch pinginków. Jeżeli szczęście sprzyja i odkrywamy właściwy kolor, ustawiamy pingwina na swojej górze. Jeżeli szczęście sprzyja nam podwójnie i znajdujemy dwa kolory na raz, zyskujemy dodatkowo kolejny rzut kostką. Wygrywa najbardziej spostrzegawczy lub ten, któremu los wyjątkowo w tej chwili sprzyja.

Jak widać gra w zasadach jest prosta i czterolatek nie powinien mieć problemów jej opanowaniem. Można w nią grać do upadłego i mieć z tego wiele radości. Polecamy wszystkim rodzinom z małymi dziećmi i - bo w końcu czemu nie - przedszkolom do wypełnienia półek z grami i zabawkami.

{youtube}X0jh9-IsMcc{/youtube}

Wydawnictwo: FoxGames
Wiek graczy: 4 - 104 lat
Ilość graczy: 2 - 4
Czas rozgrywki: 15 min.
Rok wydania: 2017

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA