Gobblety, czyli hardcorowa wersja gry w kółko i krzyżyk

Gobblety to wyjątkowa wersja gry w kółko i krzyżyk, wielokrotnie bardziej ciekawa i wymagająca od pierwowzoru.

Każdy chyba zna grę w kółko i krzyżyk. Po kilku rozgrywkach każdy już chyba wie co zrobić, aby nie przegrać i również to, że tylko rozkojarzenie (lub nierozgarnięcie) przeciwnika pozwoli wygrać. Innymi słowy nic pociągającego. Z "Goobletami" jest nieco inaczej. Dlaczego? Ponieważ mamy tu dodanych kilka utrudnień, które sprawiają, że wygrana nie jest już tak oczywista.

O co w niej chodzi?

 

Każdy z graczy (maksymalnie dwóch) otrzymuje 6 gobletów: po 2 duże, 2 średnie i 2 małe. Cel jest identyczny jak w grze w kółko i krzyżyk: ułożyć swoje pionki w jednej linii, ale nie jest już tak prosto. Ponieważ przeciwnik może naszego pionka nakryć swoim większym, a co więcej, każdy ma prawo zmienić położenie swojego pionka na inne. Innymi słowy gra wcale nie jest już tak banalnie prosta, ale wymaga skupienia i strategicznego planowania. Jeżeli trafimy na sprytnego przeciwnika, walka może być już zażarta, a wygrana niepewna. 

Gra planszowa Gobblety doskonale nadaje się do wspólnego grania nie tylko w domu, ale i w trasie. Pudełko nie jest może zbyt małe i nie za bardzo mieści się w plecaku, ale po lekkim demontażu na potrzebę chwili można ją zmieścić praktycznie wszędzie.

Polecamy!

{youtube}V6vn9C2fvhM{/youtube}

Wydawnictwo: FoxGames
Wiek graczy: 4 - 104 lat
Ilość graczy: 2
Czas rozgrywki: ok. 5 minut
Rok wydania: 2016

 

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA