Pomysł na wycieczkę z dziećmi

Kalendarium Wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
7
8
9
10
11
13
14
15
17
18
20
21
22
24
25
28
29
30
31
REKLAMA

Ostatnio oglądane

Muzeum Wnętrz Dworskich

06 kwiecień 2017 in Łódzkie - wycieczki szkolne

W 1981 roku przy Muzeum Ziemi Wieluńskiej utworzono oddział w Ożarowie – Muzeum Wnętrz Dworskich, mieszczący się w barokowym dworku…

4.25  from 4 votes

Centrum Nauki Kopernik

12 listopad 2017 in Mazowieckie - wycieczki klasowe

Centrum Nauki Kopernik – jedyne w swoim rodzaju centrum nauki, którego celem jest promowanie i popularyzacja komunikacji naukowej. Zwiedzający mogą…

4.75  from 4 votes

Muzeum Podróżników im. Tony'ego Halika

05 czerwiec 2017 in kujawsko-pomorskie - wycieczki klasowe

Muzeum Podróżników im. Tony'ego Halika, będące oddziałem Muzeum Okręgowego w Toruniu, udostępniono zwiedzającym w 2003 roku w kamienicy przy ulicy…

3.86  from 7 votes
poniedziałek, 29 styczeń 2018 13:33

Poznań za (nie)jeden uśmiech

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Poznań za (nie) jeden uśmiech Poznań za (nie) jeden uśmiech
Grupy wybierające się na wycieczkę Szlakiem Piastowskim lub przymierzające się do zwiedzenia tylko i wyłącznie stolicy Wielkopolski, spędzają w Poznaniu minimum 1 dzień. Jest to i tak niewiele, jeśli wziąć pod uwagę ilość atrakcji, jakie oferuje dzieciom miasto koziołków.

Na początek odkrywania tajemnic Poznania proponujemy małym turystom spotkanie na Ostrowie Tumskim i poznawanie miasta od jego najstarszej części po współczesne centrum, czyli Stary Rynek. Taki właśnie program zawiera animowana wycieczka Detektywi Historii, która w zabawny sposób pozwala dzieciom poznać najważniejsze atrakcje Poznania.

 

O tym, jak wygląda śledztwo małych detektywów pod czujnym okiem głównego śledczego-przewodnika-animatora, przekonacie się, oglądając filmik:

Głównym założeniem tej wycieczki jest nauka poprzez zabawę. Osiągamy to dzięki gadżetom i rekwizytom, które ożywiają opowieść i sprawiają, że dzieci się nie nudzą. Dla przykładu – przy pręgierzu, gdzie kat miejski wymierzał kary, pokazujemy narzędzia jego pracy, a mali detektywi zgadują, do czego dane przedmioty służyły.

Wycieczka animowana, zajmująca ok 3 godziny, obejmuje najczęściej południowy pokaz trykających się koziołków na wieży poznańskiego ratusza – największą atrakcję turystyczną Poznania.

Nieco starszym uczniom szkół gimnazjalnych czy licealnych proponujemy grę Uciekające koziołki, która jest aktywną formą zwiedzania miasta.

Gra jest drużynowym wyścigiem, opartym na najsłynniejszej poznańskiej legendzie. Według niej niedoświadczony kuchcik spalił dziczyznę na wielką ucztę, a kupione naprędce dwa koziołki uciekły mu spod noża i popędziły na rynek. W tym momencie zaczyna się gra, a zadaniem graczy jest złapanie koziołków i uratowanie uczty. W tym zadaniu graczom pomogą karty i mapa.

Gra zmusza uczniów do odwiedzenia najciekawszych obiektów na Starym Rynku i w jego okolicy. Nastawiamy się tu jednak bardziej na rozrywkę, szybkość i spostrzegawczość, niż na gruntowne zwiedzanie, choć oczywiście podstawowe informacje o obiektach gracze znajdą na kartach zadań, więc będą wiedzieć, co oglądają i dlaczego.

Po wycieczce animowanej Detektywi historii lub grze Uciekające koziołki wszystkich – i małych, i większych – zapraszamy w odwiedziny do Nowego Zoo w Poznaniu. Otwarta przestrzeń, zróżnicowany teren i zwierzęta, które w dużej mierze znajdują się pod ochroną to główne argumenty za tym, żeby wybrać się na spacer po poznańskim ogrodzie zoologicznym. A dojechać tam można mi.in. Maltanką – kolejką parkową.

Jeśli martwicie się, że nie wystarczy Wam sił na obejście wszystkich najciekawszych zakątków Zoo, nie martwcie się, na miejscu kursuje również kolejka parkowo-ogrodowa. O własnych siłach bądź kolejką dotrzecie nie tylko do tygrysów, żyraf czy nosorożców, ale również niedźwiedzi czy słoni. Wizyta w Zoo, o ile można na nie wygospodarować kilka godzin i spokojnie obejść poszczególne zakątki, na pewno spodoba się dzieciom i dorosłym – jesteśmy o tym przekonani.  

Alternatywą do ZOO może być Malta – tereny rekreacyjne wokół jeziora, zlokalizowane niedaleko Ogrodu Zoologicznego. Po intensywnym zwiedzaniu miasta warto wybrać się odetchnąć w rejon, który z jednej strony jest ostoją ciszy i spokoju, z drugiej – zapewnia wiele rozrywki i dzieciom, i dorosłym. Można tu zajrzeć na całoroczny stok narciarski, zjechać kolejką górską, pograć w minigolfa, wpaść na plac zabaw czy wypożyczyć ekorowery. Możliwości jest naprawdę dużo, więc każda grupa na pewno znajdzie na Malcie coś dla siebie.

Tereny zielone – ZOO lub Malta będą dobrymi miejscami na zakończenie jednodniowej wycieczki. Pozwolą odpocząć i zebrać miłe wspomnienia z Poznania, no i oczywiście stworzą niejedną  okazję do pomyślenia nad kolejnymi wyprawami do stolicy Wielkopolski.

 

Zapraszamy do Poznania!

 

Martyna Kaczmarek – nauczyciel z zawodu, z pasji - przewodnik po Poznaniu. Uwielbia animowane wycieczki, podczas których w odpowiednim przebraniu i używając rekwizytów opowiada o historii w nieszablonowy sposób. Lubi poznawać nowe miejsca i ludzi, kocha aktywne spędzanie czasu wolnego i podróże.

City Event Poznań 
http://cityevent-poznan.pl/ 

Info: +48 608 284 208

 

Reklama

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 styczeń 2019 09:07

Artykuły powiązane

  • Park Rozrywki Rodzinka Park Rozrywki Rodzinka
       Park Rozrywki Rodzinka to nowoczesny wymiar zabawy i edukacji, wychodzący naprzeciw marzeniom i potrzebom dzieci oraz ich opiekunów. To idealne miejsce dla aktywnego rozwoju dzieci. Ogromna przestrzeń obiektu rozwija wyobraźnię, inspiruje, pobudza ciekawość i chęć odkrywania świata.
  • Kopalnia Soli „Wieliczka”. Najlepsze pomysły na wycieczki z dziećmi. Kopalnia Soli „Wieliczka”. Najlepsze pomysły na wycieczki z dziećmi.
    Poznaj je i zaplanuj niezapomniany czas z rodziną! Dokąd się wybrać na rodzinną wycieczkę? W jaki sposób zaplanować wolny czas, aby dzieci się nie nudziły? W tym artykule podpowiemy Ci jak połączyć przyjemne z pożytecznym, aktywnie spędzić czas i poznać jeden z najcenniejszych polskich zabytków.

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Jak zostać czarownicą w t...

on 22 sierpień 2019
Jak zostać czarownicą w tydzień? - recenzja

Eliza Kiszonka mieszka w małym, szarym miasteczku w małym mieszkanku nad małym sklepikiem prowadzonym przez...

Kaczątko zwane Guzikiem -...

on 22 sierpień 2019
Kaczątko zwane Guzikiem - recenzja

Kolejna odsłona przygód Jasmine Green z Dębowej Farmy. Mama Jasmine jest weterynarzem, a ojciec zajmuje...

Psierociniec. Kocia lista...

on 22 sierpień 2019
Psierociniec. Kocia lista życzeń - recenzja

Remik, pies poeta, którego wiersze zmieniają rzeczywistość, zostaje porwany! Autorami spisku są przebiegłe i samolubne...

Strzeżcie się, smoki! - r...

on 20 sierpień 2019
Strzeżcie się, smoki! - recenzja

Claudette, nieustraszona pogromczyni olbrzymów i smoków, nie boi się żadnego niebezpieczeństwa, jest na bakier z...

« »
© 2019 Podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.