Room Escape Warszawa

Room Escape Warszawa

Niezwykłe tajemnice, zamknięte przestrzenie i nieubłaganie uciekający czas, to klucz do dobrej zabawy o nazwie escape room. Takie miejsca rozprzestrzeniły się w Polsce jak grzyby po deszczu wbudowując się na stałe w świat grupowej rozrywki, jednak chcemy tutaj opowiedzieć o miejscu, które szczególnie nam się spodobało i jeszcze bardziej zakorzeniło zamiłowanie do tej specyficznej i wciągającej zabawy. Mamy tu na myśli Room Escape Warszawa, którego pokoje tajemnic ulokowane są w trzech atrakcyjnych lokalizacjach stolicy.

Opowieść i tajemnica z lekkim dreszczykiem

Pierwszy escape room powstał w 2007 roku w Japonii, kraju rzeczy dziwnych i zwariowanych. Jego twórcą był Takao Kato, który wpadł na pomysł przeniesienia do realnego świata gier komputerowych, w których zadaniem gracza było wydostać się z pomieszczenia poprzez rozwiązanie rozmaitych zagadek. Okazało się to genialnym w całej swej prostocie pomysłem. Idea escape roomów rozlała się po całym świecie zmuszając najpierw twórców do wymyślania coraz to bardziej zmyślnych zagadek, a gości do ich rozwiązywania. Niewątpliwym atutem takich miejsc jest ich niepowtarzalność. Z pewnością niektóre pomysły mogą być kopiowane i stałym bywalcom łatwiej jest odnaleźć się w takich miejscach, sama przygoda jest jednak najczęściej unikatowa i niezwykle wciągająca. Elementem budującym napięcie niczym tykająca bomba jest uciekający czas widoczny na ściennym zegarze. 

Każdy pokój w Room Escape Warszawa ma swój własny, niezależny od innych scenariusz. W jednym pokoju wskakujecie do czasów średniowiecza i spotykasz się z zagadkowym zakonem templariuszy, w innym wskakujecie w przygodę rodem z filmów z Indiana Jonesem, a jeszcze gdzie indziej lądujecie na pokładzie łodzi podwodnej. Prawdziwa podróż w czasie i przestrzeni, która pobudza wspaniale wyobraźnię, uczy i zmusza do wspólnej gry całą grupę eksploratorów. Każdy jest tutaj potrzebny, każdy pomysł cenny, a wspólne poszukiwanie rozwiązania zagadki, czasem mrożącej krew w żyłach, spaja i daje radość wszystkim uczestnikom.

 

Zasady gry

Zasady są proste. Do pokoju wchodzi od dwóch do pięciu osób. Moderator wprowadza uczestników w historię, tłumaczy jakie zasady obowiązują podczas gry, zamyka za sobą drzwi i czas start! Uczestnicy pod uważną obserwacją moderatora ukrytego za kamerą i ścianą, starają się w przeciągu godziny rozwiązać szereg niezwykłych i zaskakujących zagadek i w przeciągu godziny wyjść z pokoju. Nigdy nie jest to łatwe i wymaga spostrzegawczości, pomysłowości i kreatywności. Czasem, gdy uczestnicy zabawy utkną w martwym punkcie moderator może, nie wprost, podpowiedzieć za pośrednictwem ekranu, jaki kolejny krok trzeba wykonać, żeby przejść dalej. Zawsze też można poprosić samemu o podpowiedź, ale bez samodzielnego główkowania nie ma dobrej zabawy. Trzeba pamiętać, że zawsze można zabawę przerwać i jeden z uczestników lub wszyscy mogą z pokoju wyjść. Zamknięcie na godzinę jest czysto symboliczne, a bezpieczeństwo gwarantowane.

Nasza ekipa wylądowała w Pokoju Rycerskim. Przez godzinę walczyliśmy dzielnie, aby w czasie się wydostać z pomieszczenia i - choć nie obyło się bez pomocy moderatora - udało się! Gdybyście chcieli odwiedzić ten pokój, to pamiętajcie, że .... ukryte są....., i w żadnym wypadku nie wchodźcie do ......, a na pewno już nie liczcie na ........ . :) Nie psujcie innym zabawy! Nigdy, ale to przenigdy nie wypełniajcie wielokropków słowami wychodząc z tego czy innego pokoju zagadek. Na prawdę nie warto, bo bez tajemnicy i samodzielnego dążenia do rozwiązania zagadki escape room byłby tylko kolejnym zagraconym zupełnie absurdalnymi rzeczami pokojem.

 

Zdjęcia: Room Escape Warszawa

 

Pokoje

Na chwilę pisania tego artykułu Room Escape Warszawa zaprasza do dziewięciu pokoi w trzech lokalizacjach w Warszawie:

  • Indiana
  • Rycerski
  • Spisek Kardynała
  • Piwnica 
  • Muzeum 
  • Olimp
  • Łódź Podwodna 
  • Wehikuł Czasu
  • Interactive

Pokoje zróżnicowane są nie tylko tematyką, ale też stopniem trudności. Jeżeli chcecie wybrać się wraz z rodziną, co szczególnie polecamy, a nawet zalecamy, warto zapoznać się bliżej ze scenariuszem i upewnić się, czy pomieszczenie jest odpowiednie dla Waszych dzieci. Bowiem zawsze gdzieś ukryta jest dawka grozy i dla mniejszych może to być nie do przejścia. Jeżeli sami macie wątpliwości zadzwońcie, na pewno polecą Wam odpowiednie miejsce. 

 

Room Escape dla szkół

Choć z pewnością wielu nauczycieli zamknęłoby swoje klasy w takim pokoju i wyrzuciło klucz, to na szczęście takiego zagrożenia nie ma. Moderatorzy zawsze dbają o bezpieczeństwo :) Jednak na pewno jest to świetne miejsce do integracji dzieci i młodzieży szkolnej, także w klimacie związanym z ich programem nauczania. Podczas gry przydadzą się bowiem wiadomości z historii, fizyki, geografii, chemii i matematyki. Każda umiejętność i wiedza może być przydatna. Podczas gry wyłaniają się też naturalni liderzy, a szczególnie cenni stają się ci, którzy cechują się darem logicznego myślenia. Godzinna wyprawa do Escape Room Warszawa będzie dla uczniów ekscytującą rozrywką i miłą odmianą od pracy na lekcji. Oferta dla szkół dostępna jest pod tym linkiem: https://roomescape.pl/oferta-dla-szkol/

 

Podsumowując Room Escape Warszawa to świetny pomysł i dla rodziny i dla grupy przyjaciół (grupom nieprzyjaciół nie polecamy) i dla wycieczek szkolnych. Wspaniale zaprojektowane pokoje, wciągające i zaskakujące zagadki, i przyjazna obsługa dają świetny mix gwarantujący dobrą przygodę. Polecamy!

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek z dziećmi:

Adres:

Room Escape Warszawa

ul. Śniadeckich 1/15, wejście przez bramę
00-655 Warszawa
METRO POLITECHNIKA

telefon: +48 503 966 012
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ul. Inżynierska 1
03-410 Warszawa
METRO DWORZEC WILEŃSKI

telefon: +48 22 118 30 62

 

ul. Marszałkowska 140
00-061 Warszawa
METRO ŚWIĘTOKRZYSKA

telefon: +48 500 351 342

Telefon kontaktowy: j.w.
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Adres www: https://roomescape.pl 
Parking dla autobusów:

Brak

Cennik dla grup zorganizowanych i gości indywidualnych:

od poniedziałku do piątku do godziny 15: 150 zł
od poniedziałku do piątku po godzinie 15: 180 zł
Soboty, niedziele i święta: 180 zł

Dla grup zorganizowany zniżki

Cennik przewodników:

 

nie dotyczy
Minimalny czas zwiedzania: 1 godz.
Maksymalny czas zwiedzania:

1 godz.

Godziny i dni otwarcia:

codziennie od poniedziałku do niedzieli: 9:30 - 23:00

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół:

 https://roomescape.pl/oferta-dla-szkol/ 

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

j.w.

Stałe ekspozycje:

Pokoje zagadek